Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más, 2 év körüli kisgyerek is...

Más, 2 év körüli kisgyerek is nagyon sokat beszél, halandzsázik egész nap, folyamatosan?

Figyelt kérdés

Kb csak akkor van csendben, amikor alszik.

Már sokmindent mond, értelmes, pár szavas mondatokat alkot, bár még nem teljesen helyesen, de én összerakom, hogy mit akar mondani.

Viszont ahogy felébredt, onnantól kezdve be nem áll a szája. Néha magyaráz, néha rekonstruál dolgokat, van, hogy egy-egy szót ismétel, gyakorol kb 30-40-szer, nagyon sokat kérdez. Néha ha valamilyen hangot hall, azt utánozza, pl mosógép, mikró csipogása, Stihl fűrész hangja.

Néha csak halandzsázik, értelmetlen szavakat ismetelget, néha olyan, mintha mondókázna, de nem ismerem fel, még ritmusról sem.

Egyes napokon nagyon lefáradok tőle.


2022. ápr. 14. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Jajj Istenem. Már az is baj, ha a gyerek beszél? 🤣

Vannak bajok...

2022. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nálunk az elmúlt 8 évben be sem állt a szája, csak amíg nem tudott beszélni addig ordított
2022. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És még kiabál(nak) is. Nekem kettő van. Egész nap beszélnek. A lányom néha még éjjel is hallom, hogy álmában mondja a magáét.
2022. ápr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek rendesen beszéltek 2 évesen, a 3 nagy legalábbis (a kicsi 1,5). Egész nap dumáltak, egymással, velem, a cicáinkkal, magukban, a plüssökkel… 🤦🏼‍♀️😄
2022. ápr. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hihi, köszönöm 🙂

Mivel nincs más ilyen idős gyerek körülöttünk, nem tudom kihez hasonlítani, kivel megbeszélni.

Nem baj, hogy beszél, de én csendesebb, kevesebbet beszélő fajta vagyok. Viszont vele néha órákon keresztül beszélgetek, és azon veszem észre magam, hogy agyban elfáradok nap végére. De majd megszokom 🙂

2022. ápr. 15. 07:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy ennyit karattyol, azt jelzi, hogy egészséges és jó helyen van. 😊
2022. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:

Az ilyen nagyon beszédes gyerekek lesznek általában szűkszavú felnőttek. Az egész családomban így volt/van.

Apukámat nem zavarta a sok beszéd és kérdés, mindig azt mondta, hogy így fejlődik a gyerek szókincse és úgy tanul, ha kérdez. Anyukám viszont mindig azt mondogatta nekem, hogy: Aki sokat beszél, keveset mond, Sok beszédnek sok az alja, Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna és hasonlók, mert egy percre be nem állt a szám és többnyire hülyeségek dőltek belőlem, csak hogy beszélhessek, erre tisztán emlékszem. Kérdeztem is sokat, így még válaszolni is kellett mindig nekem. Akkoriban nem hatott rám a sok bölcs közmondás. Biztos nem szerettem a csendet. :)

Aztán úgy 13-14 éves koromtól kezdve meg olyan hallgatag lettem, az volt a baj, hogy miért nem szólalok meg soha. Anyukám azt mondta, hogy minden szót csavarhúzóval kell kiszedni belőlem. Semmi se jó, úgy látszik. :)

Most is keveset beszélek, és már 40-es korosztály vagyok.

Anyukám is, nagymamám is, lányom is így járt. Mi már kibeszéltük magunkat. Sajnos édesapám és édesanyám itt hagytak nemrég engem. :(

2022. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!