Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fontos a kisgyerek számára a...

Fontos a kisgyerek számára a bölcsi, vagy elég neki, ha 3.5 évesen megy óvodába?

Figyelt kérdés
2022. máj. 27. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
A bölcsi annak a szülőnek fontos akinek muszáj visszamenni dolgozni, a gyereknek meg jobb lenne otthon vele, dehát nincs választása...
2022. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
A bölcsi a dolgozo szülőknek van, a gyereknek NINCS rá szüksége. Én inkább szükséges rossznak nevezném. Óvodára már igen, szüksége van.
2022. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Bőven elég. Lányom 4 évesen kezdte és még így is bőven elég volt.

Fiam muszájból ment 2 év 10 hónaposan bölcsibe, de ő is, mi is jobban örültünk volna, ha csak 3,5 évesen megy oviba.

2022. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Igen fontos.
2022. máj. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát az én lányom imád bölcsibe járni. Tény, ha nem járna, nem tudná hogy hiányzik neki. Viszont így hiányzik neki, mikor nem megy. Nekem ez elég beszédes. Biztos van olyan gyerek, aki nem így éli meg. Tehát nem lehet általánosan kijelenteni, hogy egy gyereknek szüksége van rá vagy sem. Az enyémnek igen. Szerintem ugyanúgy szüksége van rá, mint arra, hogy a nagyszülőkkel töltsön napokat a szülei nélkül. Megtanul kialakítani bizalmi kapcsolatot mással is.
2022. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem fontos, inkább szükséges vkinek. De vannak olyan gyerekek, akiknek kifejezetten jót tesz.
2022. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Én a másfél éves kislányomon nagyon látom már pár hónapja, hogy jót tenne neki a bölcsi. Naponta órákat töltünk a játszótéren, imád más gyerekek társaságában lenni.

Augusztusban kezdi a bölcsit, azért mert már nem tudunk vele tovább itthon maradni, de szerintem nagyon jót fog neki tenni.

Viszont ez nagyon gyerek függő. Általában amúgy olyan 2 éves kortól igénylik a gyerek társaságot. :)

2022. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7, nekem azt mondta az óvónő, hogy _általában_ csak az anyukák hiszik azt, hogy készen áll a gyerek, de közben csak úgy szeret játszón lenni, hogy azért ott van anya mellette. És ha otthagyná több órára, nem díjazná... Aztán ki tudja, sokféle gyerek van.
2022. máj. 28. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Hidd el, láttam olyat akit 4 évesen is alig lehetett otthagyni az oviban. Most akkor addig legyen vele anyuka otthon, amíg "készen nem áll"?

Ez szoktatás kérdése is.

Szerintem igenis hasznos képesség, ha a gyerek az anyja nélkül is megtanul létezni egy biztonságos közegben, megtanulja hogyan alakítson ki bizalmi kapcsolatot. Ehhez persze kell, hogy anyuka képes legyen elengedni a gyerekét. Sok anyuka a gyereke igényeire hivatkozva tartja vissza a gyerekét. Miközben full a saját igényeiből táplálkozik az egész. Kellő önismerettel ez felismerhető, hogy ez igaz-e ránk.

Szóval kell hozzá, hogy a szülők maximálisan bízzanak az adott intézményben, gondozónőkben. Egy gyereknek egész kicsiként is jó ha van 3-4 bizalmi kapcsolat az életében. Ez a szülőkön kívül lehet nagymama, megbízható, állandó bébiszitter, bölcsödei gondozó, szomszéd, nagynéni, nagybácsi, keresztanyu. Bárki, akivel a gyerek egy oda-vissza működő jó kapcsolatot tud kialakítani. Régen is ez volt. Egy gyerekre többen vigyáztak és ez volt a természetes.

Az a gyerek, akinek elsősorban csak az anyja van, akihez fordulhat, akiben megbízik, annak később lesz nehezebb. Én ezt látom a környezetemben - persze biztos vannak kivételek.

2022. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

"Az a gyerek, akinek elsősorban csak az anyja van,"


Azt látod, hogy a gyerekek többségének csak anyja van?

Ez elég szomorú.

Nem csonka családban nevelkedő gyerekeknek legalább van apjuk is. Ez rögtön kétszer annyi bizalmi kapcsolat.

És ez is bőven elég egy 3 alatti gyereknek. Ahol él legalább 1 nagyszülő, az a gyerek már konkrétan tobzódik a kapcsolatokban. A testvérek további pluszt jelentenek.

Egy 3 év alatti gyerek elsődleges szocializációs közege pedig a szűk család. A család óvó védelméből kitekintve ismerkedik a környezetével, az alapvető szociális viselkedési normákkal, hogy 3 éves kora körülre készen álljon a közösségre.

Nem kell előbb mély vízbe dobni, ha nem muszáj. Nem lesz ettől érettebb. Ahogy attól sem, ha kézről kézre jár (csak hogy szokja) és nincs igazi fix pont az életében.

Az a gyerek aki nincs folyton lepasszolva már pár hetes/hónapos kicsiként, nem lesz éretlenebb a közösségre, hanem éppen ellenkezőleg, a biztos pont miatt sokkal könnyebben leválik, ha itt az ideje. Jellemzően 2,5-3,5 éves kor között.

2022. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!