Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves a kisfiam, és egyszer...

2.5 éves a kisfiam, és egyszerűen nem csinálja azt, amit kérek tőle, szinte soha. Fog ez változni? Mit csináljak, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés

Csak akkor hajlandó szót fogadni, ha valamilyen büntetéssel megfenyegetem, vagy valamilyen jutalmat ígérek neki. Más esetben, ha 100szor kérem meg, ha kiabálok vele, ha fejre állok, az is hatástalan.

Nem tudom, mit rontottam el, de felőrli az idegeimet.


2022. jún. 28. 18:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
Azt rontod el, hogy elvárod egy 2 évestől, hogy azt csinálja amit mondasz. A gyerekek nem így működnek. Ha mondasz példát, mit szeretnél elérni szerintem többet tudunk segíteni, hogy kinél mi jött be, de általánosságban el kell viselni és megérteni, hogy nem veled akar kiszúrni.
2022. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%

1-esnek: nekem (is) kétéves a kisfiam és megcsinálja, amit kérek, kivéve, ha direkt dacol vagy vicceskedik. De abszolút együttműködő, és mindig is az volt, szóval nem kéne kijelenteni, hogy ez irreális elvárás egy ekkora (ráadásul fél évvel idősebb) gyerektől.


Kérdező: mondj példát, mit mondasz a kisfiadnak, amit nem teljesít? Tényleg sose teljesíti, vagy csak ez az érzésed? Amikor együtt játszotok és megkéred, hogy adjon oda neked vmit vagy gurítsa oda a labdát pl?

2022. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét példa nélkül, látatlanban, csak a leírtak alapján én a következetesség hiányát tudom valószínűsíteni.

Hogy mire gondolok? Kérsz valami, nem csinálja; többször kéred, akkor sem. Ezután vagy "megfenyegeted" vagy megjutalmazod. Ez így nem fog működni. Ugyanazért a "szófogadtlanságért" mindig ugyanaz legyen a szanció (már ha muszáj és megbeszélni nem sikerül, hogy mit miért kell megcsinálni; és igen, egy 2,5 évessel is meg lehet már beszélni).

2022. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%
Az enyem is hasonloan mukodik. 2,5 eves. Rohog egyet es elszalad. Buntetni se tudom. Sarokba nem all be,azt sem erti hogy mit akarok ott. Nem is erti a büntetés fogalmat sem. Szeken se marad ott. Nem nagyon beszel,ilyen 50 szava van,alap mondatokat mond. De nem igazan fogad szot. Utcan csak babakocsival kozlkedik mert masfele megy es ha felveszem sikit.
2022. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen természetes, hogy egy kisgyerek próbálgatja a határokat. Sajnos nincs erre varázsszer. Nincs olyan egyetemesen bevált módszer, amitől egycsapásra szófogadó lesz a gyerek.

Mindenképp érdemes észben tartani, hogy a gyerekek az "itt és most"-ban élnek. Teljesen bele tudnak feledkezni az aktuális tevékenységbe. Nehezen tudnak váltani egyik tevékenységből a másikba. Pláne, ha az a kérés váratlan. Amennyire csak lehetséges, legyenek egyformák a napok. Minden nap ugyanazok az eseménysorok ismétlődjenek, lehetőleg azonos időben. Ez biztonságot, kapaszkodókat ad a kicsinek. Ne legyenek váratlan kérések. Ha meg elkerülhetetlen, arra adj IDŐT a gyereknek. Nem kell se jutalom, se büntetés, se idegeskedés. IDŐ kell egy kisgyereknek. Idő, mire vált a tevékenységek között, idő, mire teljesít ezt-azt. Azt is vedd figyelembe, hogy egy ekkora gyereknek még könnyen elkalandozik a figyelme. Impulzív, mindent itt és most akar. (Ilyenkor kivételesen szemvillanás alatt megy a tevékenységek közti váltás) Ne zsúfold túl a napotokat, legyen elég idő alvásra. Egy kisgyerek sokkal nehezebben dolgozza fel a külvilágból érkező ingereket, mint egy felnőtt. Könnyen telítődhet, és akkor aztán kő kövön nem marad. 🙃

Összefoglalva: próbálj meg lelassítani a gyerek tempójára.

2022. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
2. Hát szerinted miért kérdeztem meg én is a példát? Igen, ha úgy mondod neki, ahogy megérti megcsinálja, de lehet a kérdező sokat vár el. Pl. hiába mondod egy két évesnek, hogy legyen csendben valószínű nem fog sikerülni. Ne haragudj, nekem egyértelműnek tűnik mire gondoltam még most is, de ezek szerint jobban ki kellett volna fejtenem, hogy mindenkinek tiszta legyen. :)
2022. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kor ilyen. Ebben az időszakban, csak a büntetés/jutalmazás fog bevállni. Ne várd meg még megteszi azt, amiz nem szabad. Kezdj el lefetetni szabalyokat, hogy ne is kezdjen hozzá. El kell neki mondani őket, pl: játék utan elpakolunk, ha megyunk a boltna nincs hiszti 1 dolgot valaszthatsz stb. Ha nem csinalja büntetés pl: akkor azt az 1 dolgot se választhatja ki. Ha megcsinalja akkor matrica, plusz 5 p tv, vagy bármi, amit szeret. Legyél következetes, el kell neki mondani, hogy 2x szólok, ha harmadszorra már jön a követmezmény, és ezt tartsd is be. Nem kell vele üvölteni, kiabálni, csak következetesen megmondani, ha betartottad volna, amit megbeszéltünk, akkor nem lenne büntetés.
2022. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
20%
hú ez borzalmas 7-es. hogy egy kétévest büntess vagy jutalmazz aszerint, hogy szót fogad vagy nem... nagyon, nagyon sajnálom a gyerekedet és téged is. a gyerekhez empátiával, az ő szintjén, partnerként kell viszonyulni, türelemmel, szeretettel. és ez az, ami beválik. nem az autoritás és büntetés/jutalmazás. a torkom is elszorult a kommentedet olvasva.
2022. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
(ráadásul egy kétévest plusz öt perc tévével motiválni????????? egyre rosszabb)
2022. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
8-as, majd ne gyere vissza sírni, ha verni fog a gyereked.
2022. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!