Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálat.ok van az oviban,...

Nálat.ok van az oviban, bölcsiben, iskolában Epipen injekció anafilaxiás sokk ellen? Ha igen, mik a feltételei annak, hogy beadják a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nálunk orvosi engedélyhez kötik az intézményben, hogy beadhassák a gyereknek, viszont az orvos nem adhat ki olyan nyilatkozatot hosszadalmas kivizsgálás nélkül hogy nincs a gyereknek semmilyen rejtett betegsége. (Gondolom nincs kapacitás kivizsgálni a kerület összes gyerekét.) Egyébként meg elméletben életveszély esetén beadható, de ha nincs erről papír, az óvónők nem fogják beadni. Szülői hozzájárulás nem elég.

Nálatok ha voltak ilyen ellentmondások, hogyan oldódott meg?


2022. júl. 19. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
nincs
2022. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez mekkora hülyeség már! Azt senkiről nem lehet kimondani, hogy biztosan nem allergiás semmire, mert senkit nem vizsgálnak ki mindenre+ allergia bármikor kialakulhat. Ergo, bárki kaphat anafilaxiás sokkot úgy is, hogy nem volt ismert allergiája. Olyankor pedig be kell adni, mert különben meghal. Tök mindegy, milyen más betegsége van, nem árthat neki jobban, minthogy belehal, mert nem kapta meg. Inkább arra kéne megtanítani az óvónőket, hogy felismerjék az anafilaxiás sokkot.

Nálam pl.30fölött egy méhcsípésnél derült ki, hogy allergiás vagyok rá, pedig kétlem, hogy gyerekkoromban sose csípett volna meg. Hát, akkor még nem volt, most meg már van. Ilyen ez🤷🏼‍♀️

2022. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. A felismerés a lényeg, ha azonnal mentőt hívnak és nem az isten háta mögött van az intézmény akkor időben megkapja a segítséget. Az meg, hogy van de nem adja be az óvónő ne vedd olyan biztosra. Ha ott fekszik előtted egy gyerek aki nem lélegzik akkor bármit megteszel, ha van róla papír, ha nincs.
2022. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2es, persze, hogy hülyeség, azóta is ezen kattogok :D Be vannak tanítva hogy kell beadni, mégis orvosi papír kell nekik róla, hogy beadhato a gyereknek, de azt meg a dokik nem adnak ki, hiszen azt nem 2 perc megállapítani hogy van-e rejtett betegsége a gyereknek, vagy nincs.

De azt se értem ha az a legkisebb rossz hogy életveszélyben beadod, akkor miért nem adnak ki vmilyen igazolást.

És amúgy én is remélem hogy valakikben lesz annyi, hogy életveszély esetén beadja, mert szerintem épeszű ember minden tőle telhetőt megtesz a másikért ilyen esetben, és egyébként meg segítségnyújtás elmulasztásáért is elővehetőek.


3as, így legyen!

2022. júl. 19. 15:15
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
ha hív mentőt, márpedig hívni fog, akkor semmilyen segítségnyújtás elmulasztásáról nem lehet szó…
2022. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És ha meghal a gyerek amíg kiér a mentő? Úgy hogy amúgy van náluk egy eszköz ami megmenthette volna, ráadásul a szülő írásba adta, hogy használhatják ilyenkor?
2022. júl. 19. 15:35
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
#6! Nyugi, szerintem ha hív mentőt, a diszpécsernek 1.kérdése lesz, hogy van-e az óvodában epipen, főleg a közelmúltban történt esetek után, és utasítani fogja, hogy adja be. Az meg már felülírja a papír hiányt. Gondolj bele, ha szívmegállása van valakinek, és mentőt hívsz, az az első, hogy utasítanak a telefonban, hogy hogy kezd meg az újraélesztést. Diktálják, hogy mit csinálj, nem kérnek, hogy keresd meg, van-e papírja az illetőnek, hogy hozzájárult az újraélesztéshez😉 Szerencsére.
2022. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bocs, #2 voltam.

#7

2022. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
6. és ha meghal a gyerek mert rosszul mérte fel a helyzetet és olyat tesz amit nem kellene?
2022. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

#9! Konkrétan mire gondolsz? Mi olyat tud csinálni? Mert epipenről volt szó, anafilaxiás sokk esetén. Nem gégemetszésre, vagy hasi műtétre készül.

Az anafilaxiának meg elég jól felismerhető tünetei vannak, ha arra megtanítják, hogy felismerje az óvónő, akkor az epipennel semmi kárt nem tud tenni. Nélküle viszont meghal.

2022. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!