Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ételeket adtok kisgyere...

Milyen ételeket adtok kisgyerekeiteknek (reggeli, ebéd, vacsora)? Mennyire figyeltek arra, hogy ne csak tápláló legyen az étel, hanem megfelelő? A húsokból kellene néha marhát, borjút vagy nyuszit is adnom?

Figyelt kérdés
Én bevallom,hogy a napi sok teendő mellett (elhatározásom ellenére) sokszor nem figyelek oda erre.Például a sablonos ételek helyett(főzelékek,rántott hús,pörkölt,fasírt,tészták) kellene adnom mást is.Ma eszembe jutott,hogy pl. a spárgát még meg sem kóstolta.Vagy több zöldséget kellene adnom.Csináltatok már zöldséges-sonkás hasét?Jobban oda kellene figyelnem?
2010. szept. 21. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Mi meg magunkra nem nagyon főzünk, csak a babának főzelékeket, úgyhogy zöldséget és különféle húsokat, csirkemájat, tojást és sajtott szokott bőven kapni. Viszont rossz vagyok a felnőttes kaják gyerekeknek való előállitásában, ezeket üvegesben kapja: bolognai spagetti, rizses ételek, tésztafélék. Plusz puding, tejbegriz, tejpép uzsonnára, gyümölcsök. És még a szendvics, ami van nálunk napirenden. Ez sem tűnik igy túl változatosnak, mégis szerintem elég kell, hogy legyen. Másfél éves a fiam, de én sem mindent kóstoltattam még vele, spárgát én sem, de még káposztát sem, mert mi nagyon nem szeretjük, igy valahogy sosem jutottam oda, hogy főzzek neki.
2010. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 21 hónapos. Teljes mértékben azt eszi, amit mi. Persze fűszerekben próbálunk alkalmazkodni hozzá, megpróbálom megtalálni az arany középutat. Én kóstoltattam már vele a marhahúst, és annyira nem volt odáig érte. Egyébként minden nap kap gyümölcsöt, akár naponta 2x is. Gyakran főzök zöldséges ételeket. A férjem húst hússal eszik, így sajnos a gyerek is sok húst eszik. Arra mindig figyelek, hogy legyen változatos: baromfi, sertés, hal. A halat nagyon imádja. Spárgát még én sem adtam neki, de tuti nem enné meg. Utálja a sóskát, a spenótot. Még a cukkinit sem eszi meg semmilyen formában. Szerintem arra ügyelj, hogy mindenféle ásványi anyagból kerüljön a szervezetébe. Én nagyon fontosnak tartom a gyümölcsöket. Zöldséget rengeteg ételbe bele tudsz főzni (karfiol leves, répás hús, húsleves stb.)
2010. szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!