Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek közötti féltékenység...

Testvérek közötti féltékenységet, hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Két fiam van 12-5 évesek. A nagyobb nagyon megfontolt, komoly. Lassan eszik eszik, nem nasizik.

A kisebb ennek az ellentéte, megenne mindent ami látszik is rajta, próbálunk határt szabni.


Most már a kicsi tombol ha a nagyobb enne valamit. Pl reggeliznek, a nagy eszik egy kiflit paradicsommal sonkával. Ezek után enne pl joghurtot a kicsi már elvenné. Pedig ő már evett.

Ha elmegyünk fagyizni a nagy egy gombóc fagyit kér, a kicsi kettőt. Olyan gyorsan megeszi a kicsi, hogy a nagyobb egy gombócáért üvölt de minden így van. Belefáradtam az állandó harcba. A nagyobb már inkább oda adja az övét csak csend legyen.

Kemények akarunk lenni, ne legyen hiszti de nehéz. Pl étteremben kezdte a cirkuszt, neki miértfogyott el hamarabb az étel.. férjem kiült vele a kocsiba. De ezzel elrontotta mindenki estéjét.

De ez megy mindenért,mindenhol.


2022. júl. 23. 09:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapná meg amiért hisztizik, a nagynak sem engedném hogy odaadja. Ha szépen kéri az persze más, de a nagyobb csak azért mondjon le róla, mert a kicsi hisztizik.

5 évesen már úgy zavarnám büntibe az ilyenért mint a huzat.

Mondom ezt egy 8 éves és egy 3hónapos gyerekkel.

2022. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nem kifejezetten féltékenységnek hangzik, csak szimpla mohóságnak, mert csak az étellel kapcsolatban említettél példát. Erre pedig neked kell nevelni, mert ez a testvérétől függetlenül előjöhet.


Ha orvosi indoka nincs ennek a habzsolásnak, akkor még az étrendjét gondolnám újra, hogy biztosan megfelelő e az életkorának, nem kap e túl sok gyors ch-t, amit hamar lebont és újra éhes, neadjisten túl sok cukrot, ilyesmik.

2022. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
valami oka van ennek a habzsolásnak. inkább erre kéne rájönni. ez nem testvérféltékenység.
2022. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem teljesen oké egy 5 évesnél. Én elvinném valamilyen orvosi kivizsgálásra, mert azt mondod látszik is rajta, hogy sokat eszik. Most derüljön ki, ha valamit be kell állítani nála.
2022. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőséggel. Nem vennék pl: két gömböst a kicsinek, ha a nagy egyet kap.

Nálunk is jobb evő a kisebb, de nem kivételezünk vele.

2022. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Voltunk vele kivizsgáláson de ott teljesen egészséges volt. Pajzsmirigyre is vizsgálták.


Nem csak az ételben de mindenben harcolni akar a nagy tesóval. Ilyen pl most a nyár, a nagyobb megy a barátokkal bringázni, együtt lógnak. De ő bármi van elér telefonon vagy mi őt. A kicsi is bandázhat, játszótéren, jöhetnek ide oda a barátai és ő is. Mindig visító rohamja vannak, hogy ha a nagy elmegy..


Pedig a kisebb sokkal jobban "szeretgetve" van, de mindig is voltak vannak szabályok. Csak már nem bírunk vele. Kezelhetetlen, hisztis, makacs. Direkt figyeltem őket a nagy olvasott a kertben, a kisebb homokozott, erre elkezdte homokkal dobálni a nagyot csak úgy.


Látszik, hogy mennyire zaklatott, fusztrált ha csak a nagyobbal egy légtérben van. Segíteni szeretnék neki, mert a családi életünk erre rámegy. Az apjuk, nem partnert ebben, hogy jó szóval, beszélgetéssel oldjuk meg. Ő mostanában keményen leszidja, lekiabálja. Elfogyott a türelme.

2022. júl. 23. 13:13
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
pszichológus kéne
2022. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is keress szakembert, mert ez nem normális viselkedés. Ha a nagyobb nem lenne ilyen nyugodt természetű, nem tudom mi lenne veletek. Az átlag 12 éves ilyenekért simán összehajtogatja a kicsit. És talán itt is lehet a probléma, hogy a kicsi az azért ekkora kis köcsögpalánta, mert a nagy nem rkata helyre és nem húzta meg a határokat, aztán most mindenki fejére nőtt. A családban is van ilyen habitusú gyerek, ott is a nagy az okosabb, mert belefáradt úgymond, pedig a nagy csak 6, a kicsi meg 4. De azért ő sem tűr mindent, amikor nagyon túltolja a kis görcs, akkor lerendezi, vagyis próbálná, de egyrészt s kicsi csak egy fél fejjel alacsonyabb már és erősebb testalkat, az anyjukat meg sosem érdekelte, csak kapja meg a kicsi amit akar, és akkor csend van.

Nem vagyok ilyen helyzetben, nem tudom neked sem megmondani, hogy mit tegyél. De ez így senkinek sem jó. A nagy tiszta elnyomott, biztosan frusztrált, a kicsit ezért utálni fogják mindenhol kb. Akárhogy ordít vagy erőszakoskodik, határozottan kapcsolnám le már a szándéknál. De ez már szinte megszokás nála, így nehezebb. Kérjetek segítséget szerintem

2022. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon fura viselkedés. Szakembert minél előbb!
2022. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
És te hogy reagálsz ezekre a hisztirohamokra, vagy pl az említett homomdobálásra?
2022. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!