Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves kisfiam táborban van...

9 éves kisfiam táborban van de haza akar jönni. Haza hozzam?

Figyelt kérdés
Ő szerette volna nagyon a tábort. De most sír egyfolytában, hogy jönne haza. A tanárok azt mondják még ők nem szólnak ne idegeskedjek. Mi lenne a helyes megoldás? Hazahozni, vagy szenvedtetni?
2022. júl. 25. 15:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Te ismered a saját gyereked. Mennyi ideje van ott? Az első 1-2 napban minden gyerek ezt érzi, aztán feloldódik.
2022. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%

A tanároknak annyiban igaza van, hogy kell 2 nap amíg a gyerek belefeledkezik és feloldódik.

Ha most hazahozod, akkor ezután soha többet nem akar majd táborba menni

2022. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%

Ha anyuci mindig megvédi a kisfiát, akkor nem igazán lesz belőle magabiztos gyerek.

Próbáld hagyni... ha holnap is sír és sír, akkor vidd haza... de hagyj neki időt.

2022. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
23%
Hazahoznàm. Nem igaz, hogy az elejèn nem èlvezhető egy jó tàbor. Tanàrok meg bunkòk.
2022. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%

Az én kislányom tavaly kezdte a taborozast. Ekkor 6,5 éves volt. Nagyon szerette volna. Az első nap nagyon döcögősen indult. Már mondta ,másnap reggel ,hogy nem szeretne menni. Aztán pici sírással ,de elmentünk. Azt mondta ,és mi azt éreztük ,hogy jól érzi magát.

Majd jött a kedd este. Nagyon sírt ,hogy nem akar menni. Nem tudtam mit tegyünk. Első taborozós évünk volt. Ráadásul örömmel pakolt be a kis táskájába másnapra. Így kissé értetlenül álltunk a dolog mögött.

Eljött a szerda reggel. Harc. Sírás ,vita. Nem akart elindulni. Pedig várta. Megijedt. Kérdeztük ,bántott valaki ? Nem. De jól érezted magad ? Igen. Mégsem akart menni. Már a haját gumiztam ,hogy indulunk. De az utolsó pillanatban megbeszéltük ,hogy mi nem erőltetünk semmit rá. 2 nap is eltelt, az esélyt megadtuk. Ő harmad nap is nemet mondott. Megkönnyebbült. Mi is. Nem ment. Semmi probléma nincs ezzel.


Szerintem ha sír , nem érzi jól magát abban a környezetben amiben van ,igen vidd haza.

Én biztosan hazavinnèm!

Nem ér annyit az egész.

Semmi értelme annak ,hogy ő ott stresszel ,te meg otthon emiatt. Senkinek sem válik hasznára.

A tábort ma kezdte ? Ott alvós ?

2022. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Szombaton kezdte. Igen ott alvós. Nincs is messze. 30 km-re vannak.
2022. júl. 25. 15:21
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Abban igazad adok ,hogy talán azért 1,2 napot adj neki.

Mi is vártunk. 2 nap után is azt mondta ennyi elég volt.


2es válaszolónak nem adok igazat.

Ebben az évben ez a 3.tábor a lányunknak. Nagyon élvezi. Vidáman ,dalolászva jön haza.

Vagyis megyünk érte 😁

Sőt ,azt is mondta mikor a barkács táborban volt ,hogy nagyon sajnálja ,hogy csak eddig tartott. Ment volna meg.

Megérett rá , eltelt 1 hosszú èv. És élvezi. Barátokat és sok tapasztalatot,èlmènyt szerzett.

Egyik nap sem volt sírás ,hogy nem akar menni. Nagyon várta!

Pedig anyuci megvédte akkor a pici lányát kedves 3as. És lássanak csodát. Marha ügyes , talpraesett, megy ,kitartó ,akarja ,csinálja.

2022. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja 5ös és a 9es válaszoló vagyok. ☺️
2022. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%

te ismered a gyerekedet. elmondta amúgy részletesen mi a baj?

én biztosan hazahoznám. engem anno a szüleim nem hoztak haza, pont a fentebb felsorolt okokból (nem oldhatnak meg mindig mindent helyettem, majd feloldódik a gyerek csak az eleje nehéz, csak hiszti, blablabla). egy hétig voltam abban a táborban, azalatt egy másik csoportból állandó jelleggel piszkált , rámszállt egy lány. hiába hívtam fel a szüleimet akkor sem jöttek el értem (10km-re volt otthonról a tábor), minden este sírva aludtam el.

utána évekig nem voltam hajlandó táborba menni, se ott alvós osztálykirándulásra.


ha esetleg őt is piszkálják és a tanárok nem segítenek neki hiába szól, hozd haza.

2022. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Nem piszkálják. Egyedül az alvással van a gond.

De mikor ment is mondtam neki, hogy ilyen lesz. Nem leszünk ott, hogy szeressünk. Hogy altassunk.

Szeretem őt igen.

de van pro és kontra érv, hogy menjünk érte vagy maradjon.

2022. júl. 25. 15:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!