Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes venni bélelt gumicsizm...

Érdemes venni bélelt gumicsizmát egy 16 hónapos gyereknek a téli latyakban, vagy nincs rá szükség. Elég a téli cipő?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egy jó minőségű, vízhatlan hótaposó, az meleg is, és hóban is tudjátok használni. Ha most veszed, legalább 2 számmal nagyobbat vegyél szerintem.
2010. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen megéri a csizma, mert egy két év körüli gyereknek a legnagyobb öröm, ha belemehet a nagy hóba, a latyakba - és egy cipö etttöl gyorsan tönkremegy, a gyerek lába meg állandóan vizes, a gyerek beteg. A csizmának nem kell különösebben szépnek lenni, csak arra figyelj, hogy egybe legyen öntve az egész, különben leválik a talpa, vagy beázik. Ha meg tudod magadnak engedni anyagilag, akkor vegyél csizmát játszani és a cipöt csak akkor használjátok, ha sétálni mentek a városban.
2010. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekemnek vettem vastagon bélelt gumicsizmát. Nem kellett attól félnem, hogy át/beázik a téli cipő. Ebben lehetett a hóban, latyakban nyugodtan menni. Mikor nagyobbak voltak, akkor is ilyenben játszottak a hóban. Olvadáskor meg sokszor nem lehetett kikerülni a bokáig érő latyakot. Csak este volt mindig trükkös, mert a bélést kihúzva szárítottam, kicsit beleizzadt a lábuk, és ha benne hagytam a bélést, nem száradt meg. Csak akkor nem érdemes megvenni, ha kocsiban, babakocsiban viszed mindenhová.
2010. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly ezt vettem a most kétéves kislányomnak. Egész addig amíg nem ezt hordta, teljesen normálisan rakta a lábát. De mire tavasszal lecseréltük a csizmát, gyönyörűen befelé fordítja a lábfejét. Ortopéd orvos nagyon megdicsért és a lelkemre kötötte, hogy többet gumicsizmát és társait felejtsem el egy életre, és csak és kizárólag olyan cipőt vegyek, ami a lábfejére tökéletesen ráillik, nem sokkal nagyobb, illetve a bokáját rendesen tartja. Csak akkor használunk gumicsizmát, amikor tényleg elkerülhetetlen (zuhogó esőben, ha nincs mód kocsival menni).
2010. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jó minőségű, meleg, vízhatlan csizmát vegyél. ha normálisan néz ki, akkor nem is kell mellé másik. legalábbis nekem még eszembe sem jutott többet venni 1 szezonra:)
2010. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tegnap 14:47-es: ha ETTÖL lenne baja a ygerekednek, akkor igencsak meglepö lenne, ugyanis a lewgtöbb gyereknek vezsnek gudmicsizmát. Nekem mindegyik gyerekem ilyet hordott rossz idöben, és egyiknek sincs baja a lábával.
2010. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én vagyok az, aki leírta, hogy tönkretette a gyerek lábának tartását a bélelt gumicsizma. Én egy egész szezonon keresztül azt adtam rá. Nem csak akkor amikor esett a hó, hanem egész télen. Különben nem igazán értem, hogy mit szeretnél a mondókáddal. Mint írtam a cipő hordása előtt teljesen egészséges volt a gyerek lába, utána sajnos eldeformálódott. Az ortopéd orvos is azt mondta, hogy ettől volt, de biztos hazudok. Szerintem döntse el mindenki maga, hogy mit ad a gyereke lábára. Nekem ez a tapasztalatom, neked meg az.
2010. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!