Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nappal félig...

2 éves kisfiam nappal félig szobatiszta. Ez annyit jelent, hogy pisilni megy a bilire de kakilni nem akar. Sőt ha belekakil a pelenkába akkor se akar szólni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugyanezt akartam kérdezni...23 hós a fiam. Pelust nem adok már rá, igy viszont nem mer kakilni, elbujik, mondja, hogy kaka, de rázza a fejrt, hogy bilire nem fog ülni. Ha vègre ráül, akkor sem kakil. Bekakil a bugyiba, tusolóba, ha nem látom. Ha nyomja és szólok, hogy bilibe kaklunk, visszatartja. 2 napja nem kakil, pedig kell. Már ott tartok, hogy kakilt volna a bugyiba, mert ez igy egy kinlódás szegènynek. Nem tudom, mit csináljak....én is várom a tanácsokat!
2010. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az én problémám annyiban más, hogy nekem nem szól ha kakilnia kell és akkor se ha már kakilt.
2010. szept. 27. 12:24
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok az én véleményem és tapasztalatom hogy a kakilásra is meg kell hogy érjenek kisfiam 27 hónapos 2 éves kora körül szépen szólt,hogy pisilni kell ment is a bilibe wc-re,de kakilni csak a pelusba bugyiba volt hajlandó szorulásos is lett szegénykém orvoshoz is elmentünk és ott azt mondták sajnos a gyerekek többségénél kialakul a székletvisszatartás szobatisztaságra szoktatásnál mert a sajátjuknak érzik a kakit ezt fel kell dolgozniuk esetleg játékosan meg lehet próbálni a doktor néni ezt mondta nekünk az vált be ha a pelusba bugyiba kakilt, hogy azt mondtuk adja a kakimanónak mert várja és integettünk is neki mikor lehúztuk a wc-be,tudom viccesen hangzik de ez van!Most már két hónapja megy a kaki nem erőltettük hanem mikor megérett rá magától szólt hogy kakilni kell a bilibe kakilok és azóta megy ő akkor érett meg rá!Remélem tudtam segíteni kitartás üdv!
2010. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok

én úgy tapasztaltam, hogy a pisi már ment, a másikhoz pelenkát kért, amit megkapott. (elbújt, leguggolt, amíg kijött az anyag.)

Kb. 3 éves korig alakul ki a teljes szobatisztaság.

Ki is használtam ezt az időt, mert féltem attól, ha nem adom, az egészsége mehet rá, vagy szorongásos lesz.


Most már minden rendben, megy a wc-be-re.

Azt tanácsolom, adjátok rá, és ne legyen ebből cirkusz, megjegyzés.

Előbb-utóbb abbahagyja, a várakozás pedig nagyon megéri.

2010. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, valószínűleg még nem érett meg rá akkor. Képes volt akár fél órát is a kakiban ülni :)

Nem szabad erőltetni, kialakul majd magától.

Sőt, olyan időszak is volt, hogy a kakihoz pelust kért. Szólt, hogy jön a kaki, gyorsan ráadtam egy pelust és kész. Ha erőltettem, hogy a bilire vagy a wc-re üljön, akkor csak sírt, hogy nem akar és visszatartotta :(

2010. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez van, és ha sikerül a bilibe, akkor sírva fakad, úgyhogy nem erőltetem, persze amikor bekakil elmondom, hogy a vécébe kéne. Majd rászokik a vécére.
2010. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Asszem ha látom hogy készül, megkérem, hogy menjünk a bilire, ha nemet int, békénhagyom. Mert már alig mer kakilni és ezt nem akarom. Ugyhogy hallgatok rátok én is!
2010. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az én fiam két évesen ugyanitt tartott, mint a tied. viszont kismami voltam már akkor a tesóval, és mivel egyre nagyobb lett a pocakom, nem bírtam állandóan biliztetni- így sajnáltam ugyan, de adtam rá pelenkát, és amikor tudtam biliztettem, amikor pedig nem akkor nem. Gondoltam is, hogy sajna most emiatt visszaszokik a pelenkára. 2éves három hónapos volt mikor megszületett a kisöccse, és két hétig ezután csak a pelenkába pisilt kakilt.... ki is akadtam, hogy végérvényesen elrontottam nála valamit. Két-három hét után ő szólt, hogy mármost neki nem kell több pelenka. És szobatiszta lett nappalra, utána egy hónap mulva már éjszakára is.

Szóval ő így érett meg, és 2,5 éves korára magától teljesen szobatiszta lett.

2010. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

unokatesóm gyerekére 2éves kora óta nem ad pelenkát és üvölt vele, ha bepisil bekakil. Pedig még nem tud szólni ha kell neki vc-zni. ha alszik van pelenka, de egyébként nincs. Én is mondtam neki, hogy ez még korai szerintem, de csak óvatosan, nehogy azt higgye hogy beleszólok a dolgaiba. szegény gyereket még ki is pi...ázza ha bekakál.

hát azért meg egyszer sikerült szegénynek a bilibe pisilni vagy kakilni attól még nem szobatiszta, de tökre nemérti az unokatesóm.

Na mindegy- ez van.

2010. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jaj,nagyon örülök,hogy ezt így leírtátok.az én kisfiam 2 és fél éves,már 5 hónapja nem pisil pelusba,nem is adok rá,csak kakiláshoz kéri a pelust.Látom nem is érdemes erőltetni.
2010. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!