Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most kezdtük az iskolát...

Most kezdtük az iskolát szeptemberben. Nem vagyunk túl betegesek de már egy hónapon belül másodszor vagyok itthon a kisfiammal táppénzen. Most hányós-hasmenésben vagyunk. A munkáltatóm eddig nem szólt (11 éve dolgozom) Elbocsájthatnak?

Figyelt kérdés
2022. okt. 11. 09:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom sajnos. Ezért érdeklődtem hogy ki hogyan tudja megoldani ezeket a dolgokat?
2022. okt. 11. 13:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Van, aki nem dolgozik, van, aki rokonnal oldja meg, van, aki egyedül hagyja a beteg gyereket, más a párjával ketten felosztja, na meg van, aki bébiszittert fogad.
2022. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Derjaderja ***** válasza:

Én csak együttérzek. 5 hét óviból 3 hetet volt itthon eddig a lányom.

Itthon vagyok a kistesóval, így nem lenne gond, de februárban megyek vissza.

A sógornőm egyedülállo anya egy alapból sokkal betegesebb gyerekkel, naluk nem csak csipcsup takony/hőemelkedés van. Egy év alatt többet volt otthon, mint dolgozni.

Nagyon nehéz dolog ez.

Ha etikus a munkahely és kötòdnek az adott dolgozóhoz, és nem epp a csőd szélen vannak, akkor szokták tolerálni, mert tudják, hogy csak atmeneti, illetve rájuk se vet jó fényt, ha nem családbarátok.

2022. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Idáig két műszakban dolgoztunk a férjemmel ugyanazon a helyen ellentétes műszakban. Így nem volt gond mert vagy ő vagy én itthon voltunk fél fél napot. Most bevezették (költségcsökkentés miatt) az egy műszakot. Mindketten egy műszakba kerültünk. Én 6 órában dolgozom mivel 6-tól 2-ig egyszerre nem tudunk menni, mivel egy első osztályos nem tud még egyedül elkészülni, elmenni az iskolába. Legalábbis én nem engedem. Tehát én 8-tól 2-ig dolgozom. De így ha beteg nyilván itthon kell maradni vele. (Ha lázas, hány vagy megy a hasa) De most egy hónapon belül kétszer is itthon voltam egy-egy hetet és elkezdtem félni hogy bizony a jelen elbocsátásokba akár bele is eshetek. Gondolkodtam már más opciókon is persze, hogyha elbocsátanak mit lenne célszerű csinálni. Csak érdekel ki hogyan oldja meg ezeket a problémákat. Nagyon köszönöm hogy írtatok, azért jó tudni hogy nem vagyok egyedül a problémámmal és sok hasznos dolgot leírtatok.
2022. okt. 11. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!