Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől függ a jobb- és balkezes...

Mitől függ a jobb- és balkezesség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindkettő teljesen normális és elfogadott a mai társadalomban. Még jó! De érdekelne, mitől függhet... Létezik ezzel kapcsolatban egy tanulmány esetleg?


Kislányom úgy néz ki, balkezes lesz. Nagyon ügyes a bal keze, és ezt preferálja inkább. Egy idősebb ismerős minap rászólt, hogy ne azzal fogd, hanem a "szép" kezeddel. Hát, majdnem hátast dobtam. Ilyen még létezik? Gondolom, már csak idősek körében.



2022. okt. 14. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Csak idősebbek körében, ma már nem téma a balkezesség.

Mai napig nem tudja a tudomány a balkezesség okát, csak spekulációk vannak.

2022. okt. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Régen üldözendő volt a balkezesség, rá is csaptak a kezükre, akik a ballal fogták a tollat. Apám is át lett szoktatva, de a szerszámokat így is ballal fogta mindig, mivel az az ügyesebb keze.

De még az 1985-ben született bátyámat is átszoktatták, mégpedig egy akkor kezdő óvónő tanácsára, ami szerintem durva, mivel akkoriban már nem volt szokás. Meg is látszik az írásán, olvashatatlan, ami biztos tök jól jön neki tanárként...

Anyám azzal mentegette a dolgot, hogy úgyis ügyetlen volt a bátyám mindkét keze.

Engem is próbált átszoktatni, de hevesen ellenálltam kicsi koromtól, aztán felhagyott vele.


Egyébként családilag van rá úgymond hajlam. Én nagyon remélem, hogy a kisfiunk is balkezes lesz, mint én. 😊 A férjem oldaláról is van balkezesség, após és a sógornőm is balkezes "gyárilag".

2022. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Idosebb, vagy tanulatlanok koreben meg ez van, ne foglalkozz vele.

Az biztos, hogy veleszuletett, de nem igazan tudjak mitol van.

2022. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Annyiban igazad van hogy nem tudják mitől alakul így, de így alakul. A balkezeseknek a jobb agyfélteke a domináns, míg a jobbkezeseknek a bal agyfélteke. A jobb agyfélteke felelős a vizuális, kreatív gondolkodásért, a bal pedig a logikus, tervező gondolkodásért. Tehát van különbség. De hogy kinek miért alakul így azt nem tudni, de szerintem teljesen mindegy.
2022. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Unokahúgom (7 éves) is balkezes, senki nem tudja, mitől alakul így.

Nincs semmi gond ezzel. Bízd a fiadra, ő majd ösztönösen megtalálja, hogy melyik kezével szeret inkább rajzolni meg nyúlni dolgokért.


Egyébként én meg azért kaptam folyton az ívet, mert kétkezes vagyok, és ez állítólag borzalmas problémákat okoz majd, stb. Egyelőre még köszönöm, de megvagyok. :D

2022. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg örökletes is


Férjem családjában minden fiú balkezes

A fiam is.

2022. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nálunk senki nem balkezes egyikünk feléről sem. Nem számít. Szerintem teljesen mindegy.
2022. okt. 14. 14:10
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom én sem, én meg öcsém balkezesek vagyunk, a szüleink jobbkezesek.
2022. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%
Ikreknel ugy tudom, altalaban az egyik balkezes, illetve ikerterhessegnek indulo esetekben a megszuleto babanal is gyakran fordul elo a balkezesseg.
2022. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Én meg kétkezes vagyok, apám is kétkezes volt. Ritka,de ilyen is van. A lányom jobbkezes. Férjem is jobbkezes.


Nálam teljesen megoszlanak a tevékenységek,hogy melyiket melyikkel csinálom.

2022. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!