Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes reakció ilyen...

Mi a helyes reakció ilyen esetben? (nemiség, határok)

Figyelt kérdés

Egy 10 éves fiú ma arra kérte a 6 éves fiamat hogy fogja meg a kukiját, a vonalnál, meg a végét, és mondta h jaj de jó. Nálunk történt, ismerős a srác. Hallották hogy jövök így kijöttek a mosdóból.


Na engem ez letaglózott. A 6 évesem még nem érdeklődött e téma iránt túlzottan, alap dolgokról kérdezett eddig, röhögcsél a női és férfi nemi jegyeken, és az óvónőtől tudom korábbról, és én is így látom, hogy ő még naivan áll a témához, más dolgok foglalkoztatják. Eddig lányok tetszettek neki, titokban párat megsúgott.


Az eset után pont haza is kellett mennie a srácnak.


A fiammal beszéltem később a hatarokról, kb mint a lányoknál a bugyi szabály. De nagyon oda se figyelt, mondta hogy csak vicc volt, hogyjuk.


Kíváncsi vagyok ki hogy kezelte volna, srác szüleinek szóljak e, találkozzanak e még?


Tudom van egy fajta kíváncsiság, de legozás közben, 2 órás hétvégi együttjátszás alatt, engem sokkolt ez most.


2022. okt. 16. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
“Eddig a lányok tetszettek neki” tessék? Egy 6 éves gyerekről van szó könyörgöm, milyen határokat akarsz vele megértetni. Nem a gyerekeddel kell erről beszélned hanem a gyerek szüleivel. Nem is értem, egy ilyen eset után nem ide kellene irogatnod hanem a szülőknek. Egy gyerek nem érti mi az hogy szexualitás, és a másik gyerek sem értheti, egyszerűen latott valamit a tévében vagy ilyesmi, amihez egyépként gratulálol a szülőknek. Beszélj a szülőkkel hogy többet ilyen ne forduljon elő, és állj ki a gyereked mellett.
2022. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan gyanúm, hogy a 10 évest egy férfi (akár apja, akár más ismerős, akár ismeretlen) szexuálisan molesztálta.

Én beszélnék a szülőkkel és jelezném, hogy amíg a gyerekükkel nem fordulnak pszichológushoz, nem találkozik egymással a két gyerek.

Egyébként rokonok? Vagy baráti család?

2022. okt. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

ne már... gyerekekről beszélünk.. akiknek még igazából fogalmuk sincs a szexualitásról, mi a megengedett, mi az ami már probléma..

soha nem meséltem erről senkinek de nekem is volt leszbikus élményem 8-10 éves koromban.. kezdett érdekelni a szexualitás.. barátnőmet is.. próbálkoztunk. persze gyerekes módon.. vele csókolóztam előszőr.. "mert ki kellett próbálni milyen is az" aludtunk együtt... levettük a bugyinkat.. (nagyok vagyunk :D) nem vagyok leszbikus-(de ha az lennék gond lenne???) sztem itt is csak arról van szó, hogy a 10 éves: lát-hall dolgokat amit szeretne kipróbálni, viszi az ösztöne-hormonjai.. dehogy kell pszichológus.. totál normális "ébredős" viselkedés.. a gond akkor valós, ha a fiadat is zavarja, és nem "viccként" fogja fel.. akkor beszélnék a másik szülővel.. de ennyi infóból azt mondanám, ezzel még nincs gond.. lehet lepontozni...

2022. okt. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Én egyszer láttam meg, hogy a sógorom 6-7 éves fia bement a 2 éves kislányomhoz,és konkrétan elkezdte tapogatni,simogatni.


Azóta nem hagyom őket magukra ketten.

Tudom, hogy a kisfiú is kicsi volt még, de korán érő típus, és úgy látszott, tudja, mit csinál. Rossz volt nézni,pedig csak pár mp volt.

2022. okt. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Hát ezt én nem tudnám nyugodtan kezelni. Az első lépés az lenne, hogy a gyereket haza kísérem, a szüleivel pedig beszélek. Otthon pedig a sajátomat is előveszem. Nem szabad hagyni, hogy elmenjünk ilyen esetek felett szó nélkül. Egyébként attól, hogy egy gyerek kezd érdeklődni, nem feltétlenül fordul egy társához, hogy rajta próbálja ki. Ezt valahonnan látta. Én is voltam gyerek, és kíváncsi. Ezeket a dolgokat még egy gyerek is meg tartja magának.. Sosem jutott volna ilyen eszembe. Valószínűleg neki sem magától jutott eszébe. Nem szabad ennyiben hagyni a történeteket.
2022. okt. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy tízéves NEM kisgyerek, akinek fogalma sincsen semmiről!


Egy lassan kamasz!


Tízévesen a barátnőm már menstruált, és a fiúk is tudták, hogy miért hord magánál betétet. Nem babákról beszélünk.


Más: abúzálhatják a gyereket - akár családban, akár suliban a nagyok. Vagy egyszerűen csak "hatalmi" játszma.

Az akkor 8 éves húgomat pl lefogta és erőszakkal megcsókolta a tízéves barátja (családi barátok), mondván "jó csaj vagy". Nem, nem öltem meg a srácot, pedig szívem szerint azt tettem volna.


Szóval igen, van olyan 10-11 éves, aki ezeket már tudatosan csinálja.

2022. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!