Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Friss, jó levegőjű játszótér...

Friss, jó levegőjű játszótér Budapesten?

Figyelt kérdés

Sajnos a környékünkön nagyon leromlott a levegő minősége, pedig kertváros, zöldövezet. Kinyitom az ablakot kora reggel és dől be a szmog. Korábban meg olyan volt, mintha erdő szélén laknék. Nekünk még autónk sincs, így még igazságtalanabbnak érzem. Annyira hiányzik nekem a tiszta levegő és annyira szerettem volna, hogy a gyerekem is megkapja, de már a parkban lévő játszótéren sincs ilyen, csak egy kicsit kevesebb a direkt benzinfüst.

Kisgyerekes szülők tapasztalata érdekel, hogy melyik játszótereken van úgy igazán tiszta, friss levegő es természetillat még? (Lehetőleg lekerített játszótér, ahol nem szalad kutyakakába a gyerek, meg nincs tele cigarettacsikkel.)



2022. okt. 17. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Etele Plazatol pár percre van egy játszótér. Bikas park (kalóz) játszótér
2022. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A városligeti játszótér elég jó, és ott a levegő is szerintem finom illatú. Mondanám még a Margit szigetet, ahol tutira jó a levegő, de ott a játszótér nem lekerített. De szerintem azért járjátok körbe a környéketeket, mi a 13. kerületben lakunk, itt van kb minden sarkon egy játszótér, de mindegyiken más-más a levegő minősége. Van, amin meglepődök, hogy milyen jó, másoknál meg pont az ellenkezőjén. És néha napszaktól/széltől is függ. Szóval szerintem érdemes megnézni, hogy milyen egyéb lehetőségeitek vannak a környéketeken, mert azért egy 1-2 órás játszóterezésig én még innen sem vinném el mondjuk a Városligetbe a gyereket, pedig nekünk tényleg itt van a szomszédban.
2022. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 16. kerületben lakom és szerintem itt mindegyik játszótéren jó a levegő.
2022. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem rendszeres látogatásra gondoltam, hanem hogy ha már nagyon hiányzik, akkor egy kb. “egynapos kirándulás” keretében felkeresnénk egy helyet, ahol kiemelkedően jó a levegő, friss természetillatú.

Pár hete pl. térképen keresgéltem és találtam egy “erdőt”, ahova elmentünk, de nagyon “lelakott”, szemetes erdő volt, lepukkant játszótérrel. Azt hiszem, az pont a 16. kerületben volt.

2022. okt. 17. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon egyéni dolog, hogy kinek mi a tiszta levegő, vagy a lepukkant játszótér. A 16. kerületben én a sashalmi kiserdőt ismerem csak, abban van játszotér és fitness rész is, egyik sem nagy. Szerintem nem szemetes.
2022. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, úgy tűnik, hogy ha nincs összehasonlítási alap, akkor mindenkinek az a normális, amit lát. :) De a gyermekem pl. mindig felszedi a szemeteket a földről, hogy kidobja és amíg a mi játszóterünkön kéthetente talál egyet, addig az erdős játszótéren percenként volt “kapás”, muszáj volt gyorsan eljönnünk onnan. :)
2022. okt. 19. 01:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kamaraerdő: hosszúréti pataknal van egy nagy jatszo (41es villamos vegallomasatol nem messze).Erdő széle, termeszetkozeli, mi szeretjuk.
2022. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Normafa.
2022. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kalózos játszótér a duna parton nagyon jó!
2022. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
22. Ker. Komáromi utca, Kiserdö
2022. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!