Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a fejlodese érdekében?

Mit tegyek a fejlodese érdekében?

Figyelt kérdés
2 eves 1 honapos a fiam. 4 honapja öccse szuletett. Tudtam, hogy lesznek problémák, de mar nem birom. Nem beszél semmit, uvolt, sikit, mutogat ha akar valamit. Nagyon nehéz vele. Semmilyen fejleszto jatek nem érdekli, formabedobozni sem tud,babakoraban tudott. Neha firkal, de csak autokkal jatszik. En minden nap kuzdok vele, engem meg mindig utal a kistesó miatt, igy ram nem hallgat, csak ha kicsit jobban raszolok. Apjaval van ha itthon van, igy teljesen mas dolgokkal van el vele,engedekeny, igy nekem nagyon megneheziti a dolgomat. Tolem csak alapveto szükségletei kielegiteset varja. Kaja, pelenka.. Ennyi a kapcsolatunk sajnos. Leulok vele, mindent probaltam, ő van a középpontban megis, mindenen hisztizik. Rokonoknal, anyumeknal volt par napot, par szot azonnal tudott utanozni elvolt. Itthon semmi, minden nap sirok mar, vedono azt mondja nem baj ha meg nem beszél 3 eves koraig. Konnyu ezt mondani, de remalom minden nap. Hova vigyem? Vagy mit csinaljak vele, hogy szebben kommunikaljon, legalabb alap dolgokat, enni, innni.. Érti amit mi beszelunk neki egyébként.

2022. nov. 7. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Miket szoktál neki olvasni, mesélni, mondókázni?
2022. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Ez van, ha az ember kicsire vállal picit.

Kitartás, amit tudsz, tegyél meg. Most már ez van.

2022. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a fejed tetejére állsz akkor sem fog hamarabb beszélni mint ahogy ő szeretne. Te beszélsz, az apja beszél, a rokonok beszélnek hozzá. Tudja, hogy mit akartok. A lányom 2 éves 3 hónapos. Mondja a szavakat, számol, ügyes. De ha akar valamit akkor ööö és mutogat. De ha keres akkor rohan, hogy aja, aja. Nem erőltetem, majd lesz időszak amikor annyit fog beszélni, hogy megunod. Nem kell egyfolytában körülötte pörögni. Ha erőlködsz, hogy jajj szeress engem is, elveszted a tekintélyed. Egyébként nem lehet, hogy kezdi a dackorszakot?
2022. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem magam ra, de muszaj raszolni ha túlzásba viszi a dobalozast, orditozast. Es kb belolem ennyivan meg neki, hogy en raszolok. Dackorszak sajnos nala mar régóta fenall, igazabol nagyon akaratos, hangos gyerek. Regebben szerette jobban a kiskonyveket nezegetni, olvastam neki, mostanaban ez nagyon ritka, ha eneklek, vagy mondokazok, elkezd ugralni, vagy hangoskodni, gondolom, hogy hagyjan abba azért. Ritkan meghallgatja, figyel, örül, de utanozni se probalja. Elso egy eveben nagyon gyorsan fejlodott, amultunk, ugyes volt.. Aztan, 1 eves koratol semmi, ért jobban dolgokat kialakult az érdeklődési köre,1-2 szo, ennyi. Nekem azt se mondja, hogy anya, csak nagyon ritkan, es helytelenul. Apa megy egesz nap, vagy mama.

Gondoltam elviszem korai fejlesztőbe, hatha tudnak segíteni, ha mar nekem nem megy. Velemeny errol valakinek van?

2022. nov. 7. 13:09
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Ja, majd megoldják mások azt ami a te feladatod lenne. Maximalisan koncentrálni a gyerekedre. Nem tudom minek ekkora különbséggel másikat csinálni, holott a kicsinek full rád lenne szüksége.
2022. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
szerintem direkt visszament babába, hogy több figyelmet kapjon... nagyon fontos lenne, hogy tölts vele kettesben minőségi időt, ha ennyire rosszul viseli, hogy testvére született. az apja vigye el / foglalja le a picit legalább félórára, de inkább többre mindennap, hogy ti tudjatok addig harmonikusan együtt lenni, játszani, olvasni, bármit. szerintem egyszerűen nem érti, mi történt, miért nem kap már annyi figyelmet, és minden eszközzel küzd érte... szegény :(
2022. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
6. Ja,a 4 hóst marhára le tudja foglalni az apja... Fél óra ide nem elég.
2022. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is, így dacol az új helyzet ellen, ahol már nem ő van a középpontban. Érthető, kicsi még, neki is kell anya, nem csak a babának. Ordít, mert akkor meghallod. Bosszant, mert akkor rá figyelsz. Szerintem is minőségi időre van szüksége, kettesben, ahol nem zavar meg a baba, nincs a látómezőben. Mikor apa otthon van, akkor ne csak vele legyen, hanem legyen apa a babával kicsit, Te pedig menj ki vele levegőzni, faleveleket dobálni, gyűjteni, élményt szerezni. És az Ő ideje minden nap szükséges lenne. Ami csak a TI közös időtök. Amikor nincs véletlenül sem említve a baba. Nekem a lányom 2 évesen ment bölcsibe, onnantól kezdett jobban beszélni. Szeptemberben kezdte, novemberben kimondta mi a jele a bölcsiben, fffffa. :D Lassan apránként haladt, aztán jöttek a két szavas mondatok, stb. 2 évesen még ne várj tőle sokat szerintem, főleg mikor otthon főleg azt hallja hogy uááuáá :D

12 éves azóta a lányom, ezer éve tesóról álmodozik, most úgy néz ki sikerült :) és már vannak féltékeny pillanatai, hogy vele nem is lesz foglalkozva, stb... Gondolj akkor bele, a 2 évesed mit érezhet, fel se tudott rá készülni. Legszívesebben visszaküldené oda, ahonnan jött :D hogy minden újra a régi legyen. Meg kell őt értened. Szereti, elfogadja, jó tesók lesznek, de a saját korosztályai is sok neki, nem csak hogy felborulnak a jól megszokott dolgai a családnak. Kitartást, sok vidámság, sok élmény legyen, ne a tiltáson legyen a hangsúly. Ki fog simulni a kisfiad, ha újra olyan kedves és türelmes leszel mint régen, és több laza pillanatotok lesz együtt. Lehet idegesíti az is, hogy túl sokat vársz tőle. Bőven elég most neki megbírkózni azzal ami benne zajlik. Adj neki időt. Neked pedig kitartást :)

2022. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Derjaderja ***** válasza:
82%

A 4 hónapost pl sétálni jól el tudja tolni az apja.

Nálunk 23 hónap korkülönbséggel született kistesó nagyon megviselte a lányom, ráadásul nálunk a kicsi nem volt el az apjával és semmi segítseg nem volt.

Nálunk nem volt rendbontó hanem inkább sírékony. Én igyekeztem együtt sokat lenni velük illezve ha a pici aludt, direkt vele játszani.

Ilyenkor nem a formabedobó jó, hanem követelmény nélküli gyengéd vagy szórakoztató játékok pl mese, ölbejaték vagy mi párszor családilag bújócskáztunk, kicsi rámkötve.

Jól bevát hogy kint viszont elaludt a fiam kezdetben a babakocsiban és akkor tudtunk kettesben játszózni.

Vendégeket is igyekeztem hívni, mert a lányom azt nagyon szereti és akkor mindenki körbeül, beszélgez, még a pici is nyugisabb volt.

Játszittunk pl olyat hogy lavór vízbe dobáltam mindenfélét es vicces eszközökkel halásztuk pl virslifogó, fakanál stb. Csináltam vicces tornaórát, zenéltünk, ilyesmi.

Emellett én tandem szoptattam és együtt altattam és együtt is aludtam velük sokáig. A kisfiam már onnantól szerette ezt hogy hazahoztuk a kórházból, a lányom meg megvolt szokva erre az esti hosszas könyvnézegetés/mesélésre illetve éjjel sokat ölelgettem.

Így is sírva kelt hónapokig és nagyon sok időre kibillent a lelki egyensúlya, de azért végül szerintem jól kialakult. Hozzáteszem nálunk a kisfiam szinte az első perctől csak velem volt el és semmilyen szinten nem tolerálta a letevést, a lányom sem fogadott el akkor senkit, nem vehette ki pl az apja a kádból, nem ment el vele esti mesére. Én voltam a közös préda majdnem egy évig........

2022. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Nálunk kicsit nagyobb a korkülönbség (3eves-10ho), én ezt a problémát úgy oldottam, meg, hogy együtt jatszunk. Kicsi is le a földre a saját játékával, nagy is ott ül, játszik amivel szeretne, mindkettőre tudok egyszerre figyelni így. Én közben mondom a magamét, mondóka, ének stb. Kisebbet tornáztatom, mondom a nagynak is hogy feküdjön, őt is tornáztatom, nagyon tetszik neki, hogy azt csinálja amit a kicsi is.

Mondjuk nekem nehezített a pálya, mert a nagy autista, tehát rá tényleg figyelni kell, meg nem is ért mindent amit mondunk neki, tehát neki nehéz elmagyarázni a dolgokat, de ahogy így 3asban együtt játszunk, úgy veszem észre nincs olyan gond, egyre jobban viseli a tesót.


Ti hogyan játszotok, mi a napirend?

2022. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!