Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális 9 éves korban még a...

Normális 9 éves korban még a hiszti?

Figyelt kérdés

Pl elmegyunk az ugrálóvár mellett, be akarna menni, én mondtam neki hogy most nem, es mondtam volna tovább hazamegyunk ebédelünk és utána visszajövünk. De félbevágott egy hisztivel sírással, így ideges lettem és mondtam neki amiért nem hallgatott meg pedig ötletelnék, és amiért tiszta ideg lettem du se megyünk.


Számtalanszor próbálom neki mondani ha problémák vannak ott eszérvekkel meg kell beszélni logisztikázni ötletelni, de még mindig hirtelen hisztikben tör ki.


Ma pocsolya esete.

Nem a szokásos utvonalunk sétaltunk haza így kimaradt a másik oldalon a pocsolya.(hazafelé megvan engedve gumicsizmában) Erre hiszti miért nem arra mentünk nem tudott belemenni. Kerdeztem megállva hogy visszamenjünk belemegy mehetunk egy kört. De tovabb ment a hiszti sírás. Igy váltottam is hogy akkor indulás haza erre a hisztire vissza nem kanyarodok. Megint nem lehet értelmesen beszelni veled.

Hazaérunk. Leveszem a cipőm. Erre közli hogy menjünk vissza a pocsolyához. Mondtam neki hogy ilyenkor jut eszedbe itthon? Én már nem megyek vissza. Erre megint sírás hiszti, nekem vágta a sapkát is.


Kiskorában soha nem hisztizett. Bőven értelmesebb gyerek volt. Szépen lehetett vele beszélni oda vissza.

De 9 évesen meg kezdi!


Mi ez a 9 éves hiszti?



2022. nov. 25. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Igen, normális még, egy-két pofon és helyrejön.
2022. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem akarom pofonnal agressziora tanitani. Igy is szinte nekem jön a gyerek. A sapkát hozzám vágta.

Szép is lenne, ha neki állnánk verekedni.

2022. nov. 25. 16:44
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
13 a fiam. Még mindig tart
2022. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Hú, nem tudom, nekem elég furcsa hogy 9 évesen ugrálóvár miatt hisztizik és pocsolyákban akar ugrálni. Ezt a 3 éves unokaöcsém csinálja.
2022. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Legózik is, videojátekozik is, focizik is, edzésekre is jár, olvas is, sakkozik is.

Én mondjuk örülök annak hogy neki még élmény tud lenni a homokozás is(ami szerintem tengerpartom még felnőttnek is élmény)meg a pocsolya is, de még a hinta is(de tiniket is látok hintázni még mikor a játszókon bandáznak).

2022. nov. 25. 17:49
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

A hiszti normális, minden életkorban képesek a gyerekek produkálni.

Hogy szinte neked megy, az nem normális. Nagyon jól reagálsz szerintem, hogy ha hiszti van, akkor később sem. Én is használom ezt, és látom, hogy használ.

2022. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém is 9 és nagyon abszurd dolgok miatt képes hisztizni 😒
2022. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Normalis a hiszti, es nem is szabad verni, de az agresszióját megbüntetném. Mi van ha nem sapkát vág neked ? Vagy esetleg ez a viselkedése, mas megütése, más tarsasagban is előkerül.

Elmondanám neki, szemtől szembe, hogy nem viselkedhet igy senkivel, ez veszelyes. A dühet meg szankciókkal/jutalmazassal próbalnam meg első körben kezelni, ha nem működik pszichológus. Pl: ha nem hisztizel a heten semmin es hajlando vagy a problémakat megbeszelni akkor vasarnap vagy szombaton valaszthat egy programot (pl: mozi, strand, valami játék), ha viszont a héten hisztizik, akkor kezeld ugy mint egy kis óvodást. Ez általában zavarja őket. Mondd neki, hogy ilyet csak az óvodások csinalnak, de akkor te is igy fogsz hozzáállni (pl: akkor azon a héten/napon koran kell lefeküdni, nincs tv, számítógép, haverozas). Egy időutan észre fogja venni, melykkel jár jobban. Néha a kommunikáció nem elég.

2022. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem kéne már
2022. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Mi az hogy hozzád vágja a sapkát?

Régen ezért úgy repült ki a gyerek az ablakon, mint ha előírás lenne!

2022. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!