Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire igaz, hogy a kislányo...

Mennyire igaz, hogy a kislányok apásak lesznek, a kisfiúk anyásak?

Figyelt kérdés

14 hónapos kislanyomnál tombol a szeparációs szorongás, csimpaszkodik a combomba, rohan utánam mindenhová, apukaval nagyon ritkán van el, max 5 percig. Nyilván megérti a férjem , ez egy ilyen időszak, de néha azért mondja, hogy hozzá nem fut úgy, nem bújik úgy stb. Mindig mondom neki, hogy pár hónap és engem fog nagyivben letojni és ő lesz a mindene.

Sokszor hallom ezt a sztereotípiát,nem tudom mennyi igazság van benne, illetve mikor jön a nagy fordulat, igazából csak őt vigasztalom ezzel.

Nektek mi a tapasztalat gyermeknél ebből a szempontból?



2022. dec. 14. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Semennyire, ez nem ettől függ.

Lány és fiú egyaránt lehet apás is meg anyás is.

Az egy jó kérdés, hogy a szülők eltérő viszonyulása mennyit számít. De a gyerekek neme semennyit.

2022. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk 2,5 évesen robbant. Mindent csak apával akar. Tény, hogy én vagyok a szigorúbb és ez is belejátszhat.
2022. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanaz, mint #2 válaszolónál. Mondtam is férjemnek, hogy remélem a második anyás lesz, jó lenne egy olyan gyerek, aki engem is szeret. 😅
2022. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom nagyon anyás. Mindig is az volt. Apukájának sokszor rosszul is esik.
2022. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Kezdettől apás volt a lányom, soha nem volt anya-anya korszaka, pedig testem-lelkem kitettem. Fájt is mint a fene, ezért lett testvére.

Na a második is csak félig anyás. Fiú.

2022. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2-3 éves kora közt kezdett jobban ragaszkodni az apjához, azóta is is tart. Annyiban enyhült, hogy már csinálunk együtt csak lányos dolgokat, de apa a mindene maradt.

Az öccse meg anya-matrica, állandóan rajtam van, velem akar lenni, ellöki az apját a kolözelemből. Így mindketten "kaptunk" egy ragaszkodó gyereket.

2022. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom nagyon apás születése óta. Most 19 hónapos, tehát bő másfél éves. Szeparációs szorongása nem volt eddig, de szerintem nem is lesz. Apa a minden szó szerint. Ha mindketten ott vagyunk, akkor olyan, mintha én nem is léteznék. :D
2022. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyásak a gyerekek mindig is azok voltak.pedig én vagyok a szigorúbb
2022. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem voltam apás, akkor kezdtem őszintén szeretetből megölelni amikor sokat volt távol munka miatt külföldön és végre hazajött, ez olyan 3-4 éves koromban lehetett. Most is sokkal jobb a kapcsolatom anyukámmal de apukámat is ugyanúgy szeretem. Húgomnál viszont pont fordítva van a dolog.
2022. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fiam 3.5 éves, de a mai napig én vagyok a minden. Az apjával is siman elvan, de engem "jobban szeret".


Lányom szintén 14hónapos.

Ő jobban elvan az apjával mint a fiam. De mégis én kellek ha álmos/elesett/faj valami stb. Az apjával addig van el, míg minden jó


De persze első szava apa, ha az apja hazaér ő az isten. Apa kap puszit is.

2022. dec. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!