Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez valami kötelező lecke 2...

Ez valami kötelező lecke 2 éveseknek vagy mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

A játszótéren a másfél éves lányom csatlakozott egy 2 éves (még nem beszélő) kisfiúhoz, aki homokot lapátolt egy vödörbe. Segített neki kézzel tölteni a vödröt. Kisvártatva a kisfiú anyja felszólította a gyerekét, hogy adja át a lapátot a lányomnak, az úgysem az övé, hanem játszótéri, közös.

A kisfiú nem akarta odaadni és mellékesen a kislányomat egyáltalán nem is érdekelte a tárgy. De az anyuka hajthatatlan volt, többszöri felszólítás után megpróbálta kicsavarni a gyereke kezéből a lapátot, aki persze sírva tiltakozott és szerencsére jó erősen fogta. Ez tartott legalább 2-3 percig, én tehetetlenül, a lányom csak meglepetten nézte a jelenetet.

Amikor úgy tűnt, hogy az anyuka nyerésre áll, csak felkaptam a lányomat és gyorsan otthagytam őket, mert nem akartam, hogy bevonja az anyuka azzal, hogy odaadja a gyereke kezéből ilyen áron kitépett lapátot. De azóta is azon gondolkodom, mi lett volna jó megoldás. Férjem szerint rá kellett volna szólnom, hogy ne erőszakoskodjon a gyerekével vagy minimum agressziónak minősíteni, amit csinál.

Nekem csak az járt a fejemben, hogy mit lát a gyerekem, de utána meg az is eszembe jutott, hogy a “szökésemet” az anyuka hogy fogja interpretálni a gyerekének. Azaz simán lehet, hogy majd lehordja, hogy a gyerek engedetlensége miatt mentünk el, nem az ő viselkedése miatt.

Egy iskolázott, jól szituált nőnek tűnt az anyuka egyébként, s az is eszembe jutott, hogy lehet hogy van valamilyen készség, amit ő így akar “fejleszteni”, pl.hogy egy kétévesnek oda kell adnia a játékát vagy ilyesmi. (?)



2023. jan. 7. 00:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy máskor nem adja oda a közös játékokat más gyerekeknek, és anyuka azt gondolta, hogy most sem. Nem kell az ilyenbe beleszólni, mert nem tudod az előzményeket.
2023. jan. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg azt fogja kommunikálni a gyereke felé, hogy miatta menekültetek el. Az is sanszos, hogy az "osztozkodást" akarta tanítani a gyerekének. Ebben a helyzetben én se értek vele egyet, de te is mondhattál volna neki annyit, hogy hagyja csak, a lányodnak láthatóan semmi szüksége a kislapátra.
2023. jan. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Hasonló szituációba még nem kerültem, de biztos, hogy mondtam volna az anyukának, hogy ne vegye el a gyerekétől, mert az enyém nem kérte.

Valószínűleg megelőzhető lett volna ez a kínos szituáció, ha megszólalsz.

2023. jan. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
3: Ha kérdést írok ki a fogyásról, akkor beszűkült az életem, mert csak a fogyókúra körül forog? Ne már... Attól még, hogy adott esetben ez a kérdés foglalkoztat valakit, attól még lehet, hogy színesebb, változatosabb élete van, mint bámelyikünké itt....
2023. jan. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
De miért nem szóltál neki, hogy nem kell a lapát???? Nem is értelek. Nagyon fura vagy te is.
2023. jan. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismered az előzményeket. Nálunk pl a bölcsiben megkértek minket hogy gyakoroljuk az osztozkodást meg a türelmet, mert dúródik a kisfiam. Lehet félreértelmezte az anyuka a helyzetet és azt hitte hogy a kislányod szeretné a lapátot. Én is pl tegnap leválasztottam a fiam az egyik játékról, mert a kislány aki ott játszott pörgetni akarta az adott cuccot és a fiam meg odament és megakarta állítani mert ő máshogy akarta használni. Van amikor közbe kell lépni, lehet rosszul mérte fel az anyuka, és egy 2 éves megy annyira az ember agyára, hogy aggresszívnak tűnik ilyenkor az ember.


Majd meglátod.

2023. jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Elég kellemetlen helyzet... Én csak mondtam volna, hogy hagyja csak, nem kell a lányomnak a lapát. Vagy próbáltam volna a lányomat valami más felé terelni, hogy véletlenül se higgye, hogy kell neki.


Egyébként én nem szeretem ezt a kötelező osztoszkodás-dolgot. Én azt tanítom a lányomnak, hogy a SAJÁT játékát egyáltalán nem kötelező kölcsönadnia, de örömöt okozhat vele. Ez mindig beválik a játszón, hogy mondom, hogy persze, nem kell odaadni, de majd ha meguntad, biztos a másik is örülne, hogy játszhat vele... Ezután mindig odaadja kölcsön.


Közös játékkal úgy vagyok, hogy hagyom, hadd játsszon valamennyit, aztán utána mondom, hogy mostmár had próbálja ki a másik gyerek is. Persze csak akkor, ha kéri, vagy látom rajta, hogy akar vele játszani. Ha egyáltalán nem akar, akkor minek mondanék is bármit? A kezéből biztos nem fogom kicsavarni.



Múltkor volt egy durva helyzet. Egyik ismerősömnél voltunk. Lányom 3 lesz, a kisfiú 2 év 4 hónapos. A fiú egy nagyon kedves, osztozkodó drágaság, a lányom pedig nagyon önző és akaratos. Már jó régóta a kisfiú hintalován ült, a kisfiú szeretett volna ráülni. Én is meg az anyukája is mondtuk a lányomnak, hogy mostmár adja át. Nem akarta. Sőt, amikor odament a fiú vigyorogva, a lányom rákólintott egyet a fejére. Na akkor felpattantunk mi anyukák, a fiú anyukája fogta a lovat, én meg a gyereket, és szó szerint lerángattuk róla, majd vittem a fürdőbe, ott sírt, majd lassan megnyugodott, és megbeszéltük a dolgot... Utána magától jött ki bocsánatot kérni 😢


Szóval, van ilyen. Nehéz egy akaratos gyerekkel, néha ilyen eszközökhöz kell nyúlni, de ez nem olyan eset volt, amit te tapasztaltál :D

2023. jan. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
Az a baj,hogy a 3as hozzászólásban van egy kis igazság is. Szállj ki a gyerek fenekéből és hagyd,hogy a konfliktusokat is megélje. Ez is lenne a játszótér lényege többek között.
2023. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A menekülés sem volt jobb mint a csavargatás


Ugyanúgy nem pozitívat közvetít a saját gyereketd irányàba, mint a csavargatnád a kezét🤷🏻‍♀️


De sebaj, mindig nem tudjuk a helyes reakciót, vagy, hiába tudjuk sem biztos, hogybe tudjuk tartani, vagy épp az sem biztos, hogy működik.


A helyes az lett volna, ha szólsz az anyukának, hogy a kislapátra semmi szüksége a gyerekednek.

Nem volt igénye rá.



Persze az osztozkodás fontos, de én mondjuk nem kényszerítem rá a gyerekeimet, hogy a kezükben lévő éppen használt saját vagy nem kifejezetten másé ( közös) játékot mindenáron odaadja..

Én sem adom senki idegen kezébe a telefonom, hiába kérik🤭


Viszont amit ilyen helyre viszünk, abból 1 dolgot választhat, amit nem kell megosztania, akkor sem ha épp nem használja.

A többit igen.

Nyilván ez sem mindig megy, akkor rászólok.( nem csavargatok)

2023. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztm meg felesleges ezen agyalni...
2023. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!