Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is ennyire rossz a...

Másnál is ennyire rossz a növekedési fájdalom, mi jó rá?

Figyelt kérdés

Lányom sokszor sír,annyira fáj a térdhajlata,a lábai.

7 éves lesz márciusban.


Nekem is fájt annak idején,de nem emlékszem, hogy ennyire korán kezdődött volna.


Tapasztalat?


Mi jó rá/ellene? Javasolták a sok mozgást. Rengeteget mozog,plusz 2 tornára is jár-- gyógytorna a gerincére és fejlesztés autizmus miatt. Ezekre már évek óta jár,nem most kezdte őket.


Néha annyira fáj neki,én meg tehetetlen vagyok... 😞


Gyógyszerezni egyéb problémák miatt nem szeretném.

Valami krém esetleg? Masszázs, akármi?


2023. jan. 17. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem anyukám mindig párnát rakott alá esetleg fáslival bekötheted neki vagy egy kis hideg vizes borogatás.
2023. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nappal fáj neki,ha sétálunk pl. Tehát párna,borogatás kilőve.
2023. jan. 17. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

A növekedés nem fáj. Fiamnak is volt, de ez kisebb korban jellemző, kb 5 éves korig kinövik. Az izületi folyadékban meggyűlő vírusok/baktériumok okoznak gyulladást.

Mindenképp orthopédiára kéne vinni.

Fiamnak pl. térdfájdalmai vannak, de már nem a fent leirtaktól, hanem rendellenesen növekedett a porc a térdében, majd ha a végleges magasságát elérte valószínűleg műteni kell.

2023. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Éjszaka is fáj neki? Ha sírásig megy a dolog, orvossal kezdenék, és ha bebizonyosodik, hogy csak növekedés, akkor kezdenék borogatni meg masszírozni.
2023. jan. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Biztos hogy adnék fájdalom csillapítot, talán tudnátok olyat találni amit szedhet a problémája mellett amit nem írtál le.
2023. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem fáj éjszaka neki,csak nappal.
2023. jan. 18. 09:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyújtást is érdemes lehet megpróbálni, hátha ha rendesen lenyújtjátok, akkor nem fáj neki annyira.
2023. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Komolyan itt egy 7 éves kislánynak olyan fájdalmai vannak, hogy sír és házipraktikákat javasoltok orvos helyett?
2023. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!