Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen balesetek történhetnek...

Milyen balesetek történhetnek meg, ha kisgyereket egyedül hagyunk odahaza a lakásban?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy hasonló kérdés, és onnan jutott eszembe a kérdés.

Ha valaki nem mer, még rövid időre sem gyereket, a lakásba bezárva felügyelet nélkül otthon hagyni (amíg elmegy valahova), milyen balesetektől, vagy káreseményektől fél?

Tehát mik jutnak eszetekbe ami miatt nem szabad a gyereket otthon hagyni?

Esetleg fordult már elő valakivel olyan, hogy otthon hagyta, és történt is valami?



2023. jan. 20. 15:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm felgyújtotta a kanapét egy talált gyufával. (Otthon voltak a szüleim, csak másik helyiségben)

Másik tesóm nekiesett a szekrénynek, és beszakadt a feje. (Szintén otthon voltak anyuék szerencsére.)

Én egyszer egyedül otthon bedugtam egy drótot a konnektorba. Szerencsére ellökött, és nem lett bajom ijedtségen kívül.

Egyszer be akartak törni hozzánk, mikor egyedül voltam otthon.

Ezek csak a velünk történtekből példa.


Van egy 2 és 4 éves fiam. Olyanokat tudnak csinálni, hogy hihetetlen. Soha nem hagynám őket itthon egyedül. Soha. Felmásznak mindenre, kitörik az ablakot, megtalálják a kést, bekapcsolják a tűzhelyet, odacsukja az ujját az ajtóval, egyszerűen csak elesik, beveri a fejét/orrát. Volt, hogy bedugta a kicsi az ujját a tűzhelyen egy pici résbe, és kifelé húzva felszakította a bőrét nagyon csúnyán, azt hittem sose áll el a vérzés... Nem is sorolom többet, egyszerűen BÁRMI megeshet.

2023. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 3 eves talalt gyufat. Vegig is huzta ahigy kell csak a gyufa fejet megfogta az ujjaval es a gyufa feje feketere beleègett az ujjába. De mindenhova is felmaszik. Tolja a szeket es nyitja a konyhafiokot, ahol evoeszkoz, kes van. 30 mp re merem egyedul hagyni. Behuzta a fem centit, merot, a vege belecsapodott a szemebe es karacsonykor a szemeszeten ultunk, hianyzott a szemebol egy darab, a felszini hamot leszantotta. Latszott egy meterrol szabad szemmel. Ult a szonyegen,elsolt es kiment a valla. Fejest ugrott a babakocsibol (nem volt bekotve 1 x). Estig sorolhatnam.
2023. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Férjem kiskorában felgyújtotta a csipketerítőt a gyufával, amit a dohányzó szülei elérhető helyen hagytak. Szerencsére egyedül meg is tudta fékezni a lángokat.

Azt is mesélte, hogy kisiskolás korában simán hozzá tudott férni az apja szolgálati fegyveréhez (fegyveres biztonsági őr volt). Tudta, hol tartja az apja a szekrény kulcsát. Valószínűleg nem volt megtöltve, de hát ki tudja. Ő csak nézegetni akarta. USÁ-ban hány baleset történik így is. A szüleinek máig fogalma sincs róla, pedig legalább az anyja otthon is lehetett ekkor.

2023. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Bármi,ha nem is háztartási baleset,de pl félrenyel és nincs aki segitsen. Én felnőtt vagyok,mégis történt már velem teljesen abszurd baleset otthon, nem is egy. De nekem van telefonom, nagyjából képben vagyok elsősegélyben,van lelkierőm, vagy ha más nem, tudok orditva segítséget kérni,hogy meghallja valaki. A gyerekeknek ez nincsen, a gyereksiras-kiabálasra meg senki nem jönne oda,mert az "alap".
2023. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10%
Jaj de jó, hogy nincs gyerekem.
2023. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

#15


Akkor miért is kell magadnak a megerősítés, kifelé meg a bizonygatás, jól döntöttél, ha itt lógsz, épp ebben a kategóriában? 😄

Én pl. nem tartanék madárpókot, de nem lépek be a Madárpók imádok Facebook csoportba, hogy leírjam minden fotó alá, hogy jaj, de jó, hogy nem tartok ilyen förtelmes lényt, mert milyen undi!

2023. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

A momparkos eset nézz utána 3 tesó gyújtogatott a kis lány meghalt, sajnos nem az első esete volt a kisfiúnak, először csak a házukat égette le.

A gyerek aki kiesett a tető ablakon.

2023. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

9 éves a nagyobb lányom. Teljesen felelősségteljes de nem hagyom otthon ameddig csak a boltba szaladok el 5 percre sem.

Simán félre nyelvet, lehet egy elektromos tűz, bepánikol és nem bírja kizárni a bejárati ajtót (speciális zártunk van, nem egyszerű kinyitni kifelé sem)

Ha ezektől nem tartanék simán otthon hagynám meg úgy is hogy a kisebbre vigyáz közben mert tényleg egy kis mini felnőtt

2023. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mennyi idős gyerekről van szó. Egy ovis, vagy pláne kisebb, tényleg életveszélyes tud lenni azok miatt, amiket itt felsoroltak. Én egy 9 évest azért már egyedül hagytam rövidebb időre, de nem vagyunk egyformák.

Egyébként szerintem ahol több gyerek van, ott a szülők is folyamatosan lazulnak, tehát amit a nagynál még nem mertek volna bevállalni, azt a kisebbeknél simán.

2023. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

Ja, a Mom Parkos esetnél a fiú már 11 éves volt. Nem az életkorával volt a gond, hanem azzal, hogy eleve hajlamos volt a gyújtogatásra, és ezt a szülei tudták is. Egy normális 11 éves nem csinál ilyet.

Vannak olyan fiatalok, akik 16 évesen felmásznak a vonat tetejére, és úgy halnak meg, mégsem hiszem, hogy ebből az következik, hogy egy 16 évest nem lehet egyedül kiengedni az utcára.

2023. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!