Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál, ha gyereked 5...

Mit csinálnál, ha gyereked 5 kedvenc ételét készítenéd ebédre, amiket előre egyeztettél vele, majd utána közölné, hogy nem kéri, rossz, nem éhes, nem szereti, majd később eszik valami mást? Iskolás, nem kisbaba!

Figyelt kérdés
Az étel pont ugyanolyan, mint mindig, és 5-6 órája evett utoljára. Édesség is van közte, minden olyan, amit evett korábban, van, amelyiket tegnap is(frissen csináltad ma), akkor ízlett neki, ma már nem. A kóstolást is elutasítja, finnyázik, húzza a száját, szidja az ételt, alkudozna.
2023. febr. 1. 15:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%
Majd eszik, ha éhes lesz. Én mondjuk alapból nem is főznék egyszerre 5 féle ételt, minek?
2023. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Hogy legalább egy-két fajtából egyen.
2023. febr. 1. 15:18
 3/38 anonim ***** válasza:
98%

Ha olyan ételt főzök, amit tudom, hogy szeret, akkor nem izgat... Nem kap mást, majd eszik, ha éhes lesz

Ha meg olyan étel van, amit tudok, hogy nem szeret vagy mondjuk először készítem, ezért nem tudom, megeszi-e majd, akkor készülök neki B tervvel

De én nem rakok elé ezerféle kaját, hiába finnyázik. Max lehet enni vajas kenyeret, ha nem tetszik

2023. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nem ehet, ha éhes lesz, étkezésekkor kell ennie, reggelikor, ebédkor, vacsorakor, akkor mikor más is eszik. Ha akkor enne, a következő étkezésre éhes lenne. Nem vagyok valami nagy rendszermániás, nem is percre pontosan kértem, 11:30tól mondjuk 14:30ig valamikor ebéd, olyankor kell ennie, együtt másokkal. Nem fogok pattanni melegíteni/újat készíteni, ha egyedül akar enni meg mást, és pláne nem mást, nincs olyan, hogy csak csokit pl.
2023. febr. 1. 15:20
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem csinálnék egy 6. féle ételt. :)

Nem kell, nem kell, akkor nem eszik. Kész.

Nem vagyok a híve a végtelen válogatásnak, "pedig" fényevő az egyik gyerekem (a másik meg haspók).

A halálom, amikor áll a teli hűtő előtt, hogy ebben nincs semmi. Hát akkor nem eszel. Éhen így se hal.

2023. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe nem jutna 5-6 féle ételt készíteni.

Van egy, amit mindenki eszik, és azt eszik a gyerek is (természetesen soha nem olyat készítek, amit tudom, hogy nem szeret).

Ha most nem éhes, majd eszik később - de akkor sem mást, hanem azt, ami van.

2023. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, nem fogsz pattogni, hogy külön egyen, de azért pattogsz, hogy hatféle ételt készíts a kis hercegnek/hercegnőnek?

Könyörgöm, mondd, hogy te is egy unatkozó troll vagy!

2023. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Előtte kérdeztem, hogy éhes-e, mondta, hogy igen.


Jó, nem úgy 5 fajta, hanem, párolt brokkoli(nagyon szereti, magában szokta enni), dínófasírt, húsleves tésztával, rákfalatkák amikből szendvicset csináltam, almásrétes, gyümölcslé. Ezeket mind szereti, megette az elmúlt 2 hónapban, az egyiket pl tegnap is.


Az zavar igazán, hogy hazudik. Nem az a baja, hogy nem éhes, mert tudom, hogy éhes, hisz előtte kérdeztem, mondta, hogy igen, csináljak, megbeszéltük mit, igen az jó lesz, majd valami hülye kis gondolat belefészkel az agyába, hogy ő most akkor mégse eszik, és leszólja az ételt, aminek semmi baja nincs, mert mindig ugyanúgy készítem, mintha rosszal akarnám megetetni. Igen, kb olyan, mint mikor kinyitják a teli hűtőt, hogy nincs mit enni. Azt is szokta, arra is rohadt mérges vagyok, de azért is mert olyan hibára hivatkozik, ami nincs. Lehúz, mintha az én hibám lenne, hogy nem tudja szegény megenni. A hűtősnél amúgy elnézőbb vagyok, mert dobozban nem melegen semmi sem olyan étvágygerjesztő, de ez előre berendelve frissen az ő kedvenceiből van, én nem ezt enném, hanem mondjuk lencsefőzeléket vagy székelykáposztát, és most nem eszik, és képes rám fogni, hogy az én hibám, mert nem jó az étel, húzza a száját és fintorog.


Áh. Nem az a kérdés, hogy csináljak-e plusz ételt, hanem hogyan ne keverjek le egy pofont a nagyon csúnya viselkedéséért. Velünk anno belsőséget meg mócsingot is meg akartak etetni(sült vér, véres hurka, körömpörkölt), fujjogni meg nem volt szabad, de most kb lábtörlőnek néz és felmegy bennem a pumpa, pedig csak a kedvében akartam járni, de úgy érzem nem érdemli meg, visszaél az egésszel és nem értékeli. Ja kb azt érdemelné, hogy mostantól főzelék van meg rakottzöldbab, amiket én szeretek, aztán ha nem jó eszik kenyeret magában, de ugye ezt nem tehetem meg vele, hogy minden nap kenyeret egyen, kell a vitamin, rostok, főtt étel.. meg ha nem eszik rosszabbul viselkedik.

2023. febr. 1. 15:41
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Öszintén remélem, hogy troll vagy.

És, ha nem eszik mi van semmi? Nem ugráltat hanem majd eszik vacsorára. Főz azt amit akarsz majd megeszi belőle ami izlik neki… rakott káposztábol mi mindig kiettük a rizses húst pl. Azért csinálja ezt mert megteheti de nem az a megoldás, hogy megpofozod… amugy meg igen legyen főzelék az oviba bölcsibe iskolába is az van.

2023. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

Hàt keverd le azt a pofont, ha attól megnyugszol.

De nem fogsz.

Egyszerűbb lenne nem ugrálni a kedvében.

Nálunk az apja ugrál. Csinálja az újabb és újabb szendvicseket, mert a gyerek egyet harap és tolja el, hogy fúj, mégse ezt kérem.

Ha csak én vagyok otthon, felajánlok két-három olyan verziójú ételt, amit szeret, majd ebből megcsinálok 1 (!), azaz egyetlen egyet.

Ha nem eszi, fújol, hisztizik, akkor elzavarom az asztaltól, nem vagyok szívbajos.

122 cm 19 kg, SNI-s, de akkor se fogok belehülyülni a válogatásába.

2023. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!