Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet idegrendszeri éretlenség...

Lehet idegrendszeri éretlenség, vagy izomtónuseltérés más tünetek nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy lányom (3) izomfelépítése mintha eltérő lenne a két oldalán. Nem régen vettem észre, hogy sokszor (enyhén) ferdén tartja magát, illetve futás és ugrás közben is az egyik oldalt feszesebben tartja. Természetesen az orvosnak meg fogom mutatni, ha meggyógyult, de most nem is ez lenne a kérdés.


Bármire kerestem rá, ilyen problémákra, mindig felsoroltak egy csomó más tünetet is, amit okozhatnak ezek a dolgok. Namost, a lányomnál egyik sem áll fent. Bár 3 hónaposan 4szer voltunk Dévényen, mert nem nyomta ki magát, de aztán ez rendeződött, onnantól tankönyvi fejlődése volt. Beszédfejlődése kiváló, értelmi szintje tökéletes, órákig tud figyelni könyvekre, nagyon le tudja kötni magát egy-két játékkal, múltkor másfél óráig legozott szünet nélkül, dalokat, verseket könnyen megjegyez.


Egy dolog van, amit még az ovónő is megjegyzett: evés közben nem bír megülni egyhelyben, illetve öltöztetés közben is folyamatosan mozog. De egyébként ez lehet h minden gyerekre igaz, nem tudom. De közben meg szépen kóstolgat mindent, szépen eszik, persze néha még leeszi magát. Szereti a finommotorikás dolgokat, szeret festeni, színezni, ragasztani, gyurmázni.


Tehát, látszólag valami izomtónus-problémája lehet, ami most jött ki erőteljesebben, ahogy hirtelen elkezdett nőni (nagyon magas). Ezen kívül semmi más tünete nincsen. Nincsenek magatartási problémái, nincsenek szociális problémái, nagyon könnyen beilleszkedett az óvodában, könnyen veszi a szabályokat, egyszerűen teljesen normális minden értelemben. Egyedül ez az izom az, ami kicsit aszimmetrikus, és nagyon fura nekem ez, hogy ez így egymagában jelenik meg.


Arra gondoltam, hogy (sajnos a férjem családjában ez népbetegségnek számít) a hirtelen növéstől alakult ez most ki ennyire, férjemnek és a testvéreinek is mind gerincferdülése van (nagyon magasak és gyorsan nőttek).


Valami hozzáértő tud erre valamit mondani? (még egyszer írom, hogy most lesz a három éves státusz, és jelezni fogom az orvosnak ezt a problémát.)


2023. febr. 8. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"Bár 3 hónaposan 4szer voltunk Dévényen, mert nem nyomta ki magát"


Ezt meg mi f3rt kellett, amikor 3 hónaposan nem kell még tenyértámasz?

2023. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alkartámaszban sem.
2023. febr. 8. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sincs semmilyen tanulási zavarom, 1 évesen kezdtem beszélni és van gerincferdülésem, nincs ebben semmi fura.
2023. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Írkálhatnék ide minden fűt-fát, de inkább az ortopéd orvosra bízd ezt!

Minden jót nektek.

2023. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!