4 évesen cumizni?

Figyelt kérdés
A lányom kiscsoportos. A csoportjában több vele egykorú (4 éves) kisgyerek is cumizik még. Ez normális? Vagy csak nekem furcsa, mert egyik gyerekem sem cumizott? A lányom az ujját szokta szopni, de csak ha álmos vagy alszik. De az említett gyerekenek máskor is a szájukba van a cumi, például ha mennek haza. De nem csak nekem érdekes ez, mert korábban volt egy rendkívül szülői értekezlet az oviban, ahol az intézmény vezető is jelen volt, és említette, hogy olyannal még nem igazán találkozott, hogy 2,5-3 évesen (mini csoportban kezdtek) cumiznak, pelenkásak a gyerekek. Pedig akkor még kisebbek voltak.

2023. febr. 19. 17:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Jajj ne sírj már. Tipikus hápogó anya, az agya helyett meg káposztalé van.
2023. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egy darab trágár szót nem írtam. Igenis vannak agyilag lassabban fejlődő gyerekek, a mi csoportunkban is. Van több olyan is,akinek pl. nem javul a rajzkészsége,vagy nem ér el eredményeket a logopédus. És pont ők cumiznak amúgy,biztos nem véletlen. Illetve még azok cumiznak, akiknek nemrég született testvére, ettől lehetnek feszültebbek.
2023. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12-es, köszönöm.
2023. febr. 20. 10:53
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az ujjszopás rosszabb, nem tudod elvenni. Kisebbik fiam is cumizott de csak este elalváshoz, 5 éves szülinapján elküldtük a cumit születendő unokaöccsének. Előre megbeszéltük,hogy Ő már nagyfiú és a szülinapján küldjük el egy babának akinek szüksége van rá. Első fiam 2,5 evesen kidobta, és mikor este kereste mondtam Te dobtad ki reggel, ezzel le is zártuk nem kellett többet. Amúgy igen a kisebb fiamnak volt némi idegrendszeri éretlensége, amiatt jártunk TSmt tornára de amúgy teljesen egeszséges, okos gyerek aki most már készül a sulira.
2023. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Szerintem mindegy, hogy vki az ujját szopja vagy cumizik, a leszokás lehet ugyanolyan nehéz és könnyű is. Én is szoptam az ujjam, de amikor óvodás lettem, egyik napról a másikra leszoktam róla. De ismerek olyan gyereket is, akinek nehéz volt a cumiról leszokni, hiába dugták el a szülők, állandóan kereste a gyerek.
2023. febr. 20. 16:08
 16/21 anonim ***** válasza:
72%

6 eves koromig cumiztam,megsem cumival a szamban mentem ferjhez...amugy annyira nem tudom megerteni miert nezik le egyes anyak a mas anyakat,vagy gyerekeiket...es most ne ird,hogy te csak kivancsi voltal stb...ha az miatt irtal volna kerdest,nem irtad volna le,hogy a te okos lanyod csak ujjat szop bezzeg a csunya kis ovistarsak cumiznak...

Orulj,hogy a lanyod nem cumizik,es ne erdekeljen,hogy az ovistars Pistike vagy Julcsika szopja a cumit.

2023. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
16-os: nagyon rosszul látod a dolgokat, dehát mindenki magából indul ki... Inkább te vagy lenéző. Ráadásul vádaskodó is.
2023. febr. 22. 17:30
 18/21 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj,nem birom az ilyen okoskodo anyukakat.cumiznak hat cumiznak.nem a te bajod
2023. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Semmi okoskodás nincs abban, ha vki feltesz egy kérdést. Tudtommal ezért van ez az oldal. Ja nem, hanem hogy te és a hozzád hasonlók kiadhassák a feszültséget magukból avval, hogy másokba kötnek bele. Ha nem tudsz válaszolni egy kérdésre, inkább máshol éld ki magad, köszönöm!
2023. febr. 22. 20:16
 20/21 anonim ***** válasza:
Kibeszeled mas gyerekét nagyon szuper vagy
2023. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!