Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős gyereket lehet...

Mennyi idős gyereket lehet picit egyedül hagyni? Mit csináltok, ha az egyik ezt a másik azt akarja csinálni?

Figyelt kérdés
4 és 2 éves gyerekek, a nagyobbik (tudom hogy kicsi, de)fejlett a korához képest és nyugis típus. Nem akar kimenni, a szobájában szeretne egyedül játszani, minket meg kizavar. A kicsi meg állandóan mutat az udvarra, hogy ki akar menni. Ki is vinném, de a nagy meg hisztizni, hogy nem akar. Én is inkább kimennék, végre szép az idő, tök jókat tudunk játszani. De nem nem nem. A kicsi meg ott áll az ajtóban és csapkodja, hogy menjünk ki. Nagyon rossz lenne őt a házban hagyni? Bármikor utánunk tud jönni az udvarra. Te mit tennél?
2023. febr. 25. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért egy 4 éves már nem az a szint, amelyik mellet nem tudsz kimenni az UDVARRA...
2023. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nyàron volt 4 a lányom.

Simán bennhagytam.. de én a teraszról rálàtok a szobája ajtajára (üvegajtaja van).


De ő az idvaron is maradhat, amennyiben rá tudok nèzni pár percente..

A 3 èves is, ha tudok rànétni, nincs èpp medence kinn stb..

Tehát veszélytelen az udvar

2023. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Neki az emeleten van a szobája és nem tudok percenként ránézni.
2023. febr. 25. 14:20
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Bent nem hagynám, az tuti. Kompromisszumot kell kötni, egy 4 éves már elég nagy, megmondod neki, hogy egy órát kint lesztek, aztán bent ( be szoktam állítani a telefonomon időzítőt, ha a 3 évesemnek azt mondom még 10 percet maradhatunk mondjuk a játszón, akkor tudja mikor telt le). Annyi idő talán a két évesnek is elég kint (nálunk ma esik és hideg van, ott nem tudom milyen az idő, talán még sok is az 1 óra). Aztán hátha a nagynak is megtetszik kint, ha már egyszer kint van…
2023. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, wc-zni se jársz el, vagy fürdeni, hajat mosni? Ha mosogatsz vagy főzöl is, mindig egy szobában van veled mindkét gyerek? Ha nem, akkor mitől más az, hogy egy közfal vagy egy külső fal választ el benneteket?
2023. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne a szobájában legyen, hanem a nappaliban, vagy ahol nagyjából rálátsz .
2023. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért kell mindent kiforgatni 5-ös? Igen a 2 éves mindig a nyomomban van, a 4 évest pedig mindig látom. A többinél pedig általában a férjem is itthon van. Mi köze ennek a kérdésemhez?
2023. febr. 25. 14:28
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

A minap a férjem épp csak a vécére szaladt el, a két gyerek pedig majdnem felgyújtotta a házat, holott nálunk a kisebb 4....

Egyáltalán nem számított rá, mivel alapvetően nagyon jó gyerekek, sose volt még csak hasonlóra se példa, hogy ilyen az eszébe jusson és mégis. 🤷

2023. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Simán. Én vennék egy bébiőrt (ha még nincs), azzal hallanám, ha valami nem stimmel. Vagy walkie talkit, játszhatnátok rendőröset, időnként bele kellene szólnia, hogy minden rendben, vétel.
2023. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Előhúznék a fiókból egy régi androidos telefont, rátenném az Ip Webcam nevű appot, majd felbarkácsolnám a falra a gyerekszobában, úgy, hogy minél többet belásson. Kimennék a kicsivel az udvarra, és pár percenként ránéznék a nagyra a kamerán át - felteszem, kiér a wifi a kertbe. Csak az tudja nézni, aki a ti wifitekre csatlakozott. Esetleg bébiőrt is beüzemelnék, azt tudom folyamatosan hallgatni.
2023. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!