Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek, hogyan változott (ha...

Kinek, hogyan változott (ha változott) a gyereke amikor elkezdett huzamosabb ideig bölcsibe/oviba járni?

Figyelt kérdés
2-3-3,5 éves gyerekek temperamentumára lennék kíváncsi, arra gondolok, hogy pl egy nyugis gyerek ingerlékenyebb lett? Egy szófogadatlanabb, szófogadóbb? Miben változott a személyisége a közösség hatására? Csak kíváncsi vagyok, az én fiam pl vadóc, a bölcsiben vigyázban áll, de itthon mégjobban tombol.
2023. márc. 3. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban közösségfüggő és nevelőfüggő!


(Én már láttam olyat, hogy egy szófogadó, nyugodt gyerek agresszívvé vált otthonról az óvodába bekerülve és olyat is, ahol nevelési tanácsadóhoz küldték az otthon is problémás gyereket - más meg előnyére változott.)

2023. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallom a legtöbb ismerőstől és nálunk is így volt, hogy az oviban jól viselkedett és emiatt itthon tombolta ki magát.
2023. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg tudom erősíteni a 2-est!
2023. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém alapból is eleven és rosszcsont, de az oviban még sokkal jobban mert talál hozzá tarsakat, és ha bárki valami rosszasagot csinál egyből csatlakozik ő is.
2023. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk első évben nem nagyon volt változás, jó volt otthon is meg az oviba is. De nagyon ritkán ment, legtöbbször beteg volt. Most középsősen már többet van, ott még mindig a jobb gyerekek közé tartozik, de attól is függ hogy kivel játszik, itthon viszont borzalom.:D
2023. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is rosszaság, meg bent is. Ami változott, hogy itthon folyamatosan dumál, bent meg nagyon csendes.
2023. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Itthon egy kissé dacos, de nem vészes. Értelmes, és ha előre megbeszéljük, hogy most fontos a fokozott figyelem és jó viselkedés, egy szavunk se lehet. Tudja, hogy kell jól viselkedni.😀


Oviban nincs rá panasz, óvónő annyit mondott, hogy nagyon határozott elképzelései vannak.🤣 De hogy jól viselkedik, minden ok.

2023. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Fiam 3 évesen kezdte. Nála az volt/van (most lesz 4 éves), hogy ott egy áldott jo gyerek, itthon meg levezet mindent. Nem pakol el, nem fogad szót.

Emellett iszonyat csúnyán beszél. Mi is mondunk itthon csúnya szavakat, de ő olyanokat használ, amit mi nem.

Csak egy példa én a b+el bezártam a csúnya beszédet. Férjem is kb csal ezt mondja ki a gyerek elött. Valamelyik nap ugatott a kutyánk. Kiállt a teraszra, majd elkiáltotta magát, hogy k.ssoljál el a g.ci kva anyád...életebe nem hallotta ezeket a szavakat tőlünk.

Mi ezért pl szeptembertől ovit fogunk váltani.

2023. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerek itthon vezette a feszkót, bent viselkedett. Később elengedte magát az oviban is, itthon nem lett rosszabb, csak annyira mint mindig.

Másik nem vezetett le semmit. Itthon is álom, az óvodában is.

2023. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Óvodában nagyon jó gyerek volt, de az iskola első 3 évében verekedett, agresszív volt. Érdekes, hogy itthon ugyanolyan maradt
2023. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!