Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az apjára hallgat a...

Csak az apjára hallgat a lányom. Nekem semmit sem enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kislányunk, pár hete kőkemény dackorszak vette kezdetét nálunk. Azelőtt is nehéz volt vele az evés és az alvás, de most minden az. Én az elmúlt hetekben minden dologért könyörögtem neki, mindenre nem volt a válasz. Próbáltam már mindent, semmitől nem lett jobb. Most az apja szabin volt egy hétig és neki mindent hagy. Nekem 1 hete azt sem engedi meg, hogy ráadjak egy sapkát. Nem vihetem el pisilni, nem moshatom a fogát, nem fogja meg az én kezemet. Minden nap sírok, nagyon rosszul esik, az apja meg még rá is dob egy lapáttal... (ez hosszú, a lényeg, hogy azt mondogatja mindig, hogy utál a lányunk engem.) Mindenért az apját hívja, azt mondja ő adjon neki enni/inni stb. Én szeretetben neveltem, de besokalt tőlem. Nem bölcsis, de be fogom adni időszakos felügyeletre, hogy új ingerek érjék gyerekek között.


Tapasztaltatok már ilyet? Hogyan lett jobb? Mit csináljak?



2023. márc. 12. 01:06
 1/10 kajitani ***** válasza:
100%

A dackorszak ellen semmit nem tehetsz sajnos,a kislányod át fog fordulni és lesz bizony olyan is,hogy nem lesz az apja jó. Az én fiam jelenleg még nem dacol velem egyértelműen,de az unokaöcsém hetente váltogatja,hogy az anyja vagy az apja-e éppen a kedvenc. Sajnos, én úgy látom,hogy ezt csak túlélni lehet,meg nem a szívedre venni.

Ellenben a férjed egy igazi bunkó már bocsánat, hogy nem elég a lelki bajod meg az alapból hisztis, ellened harcoló gyerek,meg még ilyeneket is mond.

2023. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azt úgy a legkönnyebb túlélni, ha megy bölcsibe, mielőtt dackorszakos lenne.


Az apja azért kell neki, mert nincs vele mindig. Ha te is kevesebbet lennél vele, akkor téged is jobban értékelne.

2023. márc. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Próbálj meg nem könyörögni 2.5 évesednek hanem következetesen határokat szabni.


apukának meg elmondani hogy ha ennyire utál a gyerek akkor holnaptól ő marad vele itthon te meg visszamész dolgozni.

2023. márc. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

A gyerekeddel semmi baj, ő most ebben a fázisban van. Légy következetes, ne könyörögj, hanem szépen, de határozottan mondd meg, hogy nincs vita, felvesszük a sapkát, mert indulni kell. Hozzá fog szokni, ha határokat szabsz neki.

Viszont a férjed, na vele annál több gond van, ha ilyeneket mond neked.

2023. márc. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Valoban kene neki valami bolcsi szeru elfoglaltsag, ugy tunik te mar "uncsi" vagy neki. Az apjara most azert kattant ra mert vele amugy kevesebbet van es ez most kulonleges h vele lehet csinalni mindent. Hidd el, ha elvinned bolcsibe(csanába), sirna utanad mint a fene es a nyakadba ugrana delutan h anyuci hianyoztal😁
2023. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak a dackorszak eleje van, de ha megnyugtat, nálunk anyósom az, akinél csak lesünk, hogy mit meg nem csinál neki, aminél nálunk hisztizne. Ritkábban látja, mint a szüleit és szerencsére nagyon szereti, elképzelhetőnek tartom, hogy ez is bele játszik. Nálunk az is sokat számít, hogy kéri az ember. Lagymatag kéréssel nem sokra megyünk, a határozott már esélyesebb, a leghatékonyabb a trükközés, hogy mutasd meg xy-nak, hogy milyen ügyesen megy ez vagy az, a plüss maci nem tud egyedül elaludni, segíts neki és még lehetne sorolni. Csak sajnos a kreativitásom véges. A másik változat a 3-ig számolok és ha nem csinálod ezt vagy azt önállóan, akkor én fogom helyetted :). Aztán lehet, hogy pár hónap múlva ezek már nem fognak működni.

A férjed pedig nagyon "kedves", 2,5 évesnél nem kötelező ám az anyukának otthon lenni a gyerekkel, cserélhettek is.

2023. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 és fél evesnek tenyleg ne könyörögj. Nem az ö hatásköre eldönteni, hogy vesz-e sapkát. A fejére húzod es kész. Azért csinálja, mert látja, hogy reagalsz rá és ez tetszik neki. Az apja pesig egy g.ci, tényleg nincs rá jobb szó. Mondd neki, hogy el lehet jönni gyedre, ha az anyját annyira utálja a gyerek. Te meg vissza dolgozni.
2023. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan dehogy utál, férjed egy paraszt, ha meg csak viccel akkor szar a humorérzéke.

Férjed van vele ritkábban ezért jobban kötődik hozzá,hisz anya mindig van,de apa eltűnik. Én alsoban is apáról írtam dolgozatot,hogy meeeenyire szeretem,pedig magasról tojt rám,felnőttként már látom hogy anyukám törődött velem,de gyerekként ez normális.

2023. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hű.. Azért az kemény hogy egy kb 13 kgs gyerek nem enged egy felnottnek bármit is.

Ezek amiket írtál nem választható dolgok. A sapkát fel kell venni, a kezedet fognia kell azért mert te ezt mondtad. Jó lenne ha nem egy 2,5 eves dominálna a gyerek szülői kapcsolatban. Hol a tekintélyed? A következmények?

2023. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szépen mentegeted magad, hogy szeretetben neveled de besokallt tőled. Egy gyerek nem sokall be az anyjától, csak attól hogy semmi szabaly, határ nincs amihez igazodhatna.
2023. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!