Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyátok,mamátok mikor dolgozot...

Anyátok,mamátok mikor dolgozott gyerekek mellet?és te?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok hogyan fejlődött a világ,és hogy ez egyáltalán jó- e? mamám 6 évenként szült hármat(16-28 éves koráig).10 éves koráig járt iskolába,utána libákat terelt,két öccsére vigyázott,otthon szült,földet csinálta egész életében,néha a piacra járt árulni,csak 10 évet dolgozott egy gyárban,50 évesen már nyugdijas volt. anyám engem nevelt,néha vállalt ételkiszállítást vagy mosást,de bejelentett munkája csak 12 éves koromba lett,apám is ezt akarta. én szerettem őket,és hogy otthon volt anya,csak délig jártam suliba.nekem 9 éves a fiam,másik 1 éves,harmadik nemsokára születik. még sosem dolgoztam...hobbi fodrászkodással kevés pénzt kerestem,gyerekek előtt,,jelentkeztem pár helyre nem vettek fel,első fiam 3 és fél évesen lett szobatiszta és kezdte az ovit is,két év kovid 5- 6 hónapot járt évente oviba,utolsó évben 3-4 napot járt csak hetente délig,többi nap logopéduhoz kellett járni vele. erre köteleztek,elsős koráig nem találtunk olyan munkát nekem ami közben gyereket is tudok nevelni. rokonoktól egész életemben hallom,hogy lusta dög vagyok,pedig meséltem mindenkinek,hogy lett kiskönyves munkám én jelölhetem be a napokat,de végül soha nem hívtak.már ismerőstől kaptam lehetőséget,és fél éves baba mellett kezdhetek,3 gyerekkel dolgozom és bizonyithatok végre. de nem tudom helyes- ez,nagyfiam mindig sír,hogy napközis,nem jár haza,sokszor sajnálom. 8 évig gyesen lehetnék velük.de lehet jobban tanul így. te családodban mikor és mennyit dolgoztak a nők? hány gyerekkel?
2023. ápr. 21. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

“50 évesen már nyugdijas volt. ”


Kizárt. 55-től mehettek a nők nyugdíjba.

2023. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyai nagymamám 14 éves koráig tanult, utána 20 éves koráig erdőn dolgozott. Utána gyárba került, ismerősöknél lakott. 23 évesen ment férjhez, 24 évesen szülte anyámat, az egyetlen gyerekét. Aztán anyám 6 hónapos korában visszament dolgozni a gyárba, anyám ment bölcsődébe. A mama 55 évesen ment nyugdíjba.
2023. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Anyai nagymamám 29 évesen maradt özvegyen négy gyerekkel. Nyugdíjas koráig dolgozott. Anyu 6 éves koromig otthon volt velem, onnantól ő is nyugdíjig dolgozott. Nekem nincs gyerekem, de a barátnőim, kolléganőim legkésőbb a gyerek másfél éves korában visszamentek dolgozni.
2023. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Anyukám 17 évesen kezdett dolgozni. Hárman vagyunk testvérek. Egyik alkalommal sem használta ki a 3 évet, hogy otthon maradjon.
2023. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Anyai nagymamám 19 évesen szülte anyát, 21évesen nagybátyámat. 3 éves volt nagybátyám, ment ő is oviba, a mama meg vissza dolgozni.


Anya 20 évesen szült engem. 3éves voltam, visszament dolgozni. 5éves koromban szülte a hugom, mikor ő betöltötte a 3at, anya otthonról dolgozott. 10éves voltam, szülte az öcsém, utána már nem ment vissza dolgozni. 15voltam a hugom születésénél, 17 a kisöcsémnél.

30 vagyok, 10éves korom óta anya a mai napig otthon van.

Apukám 3éves koromban meghalt, a mai napig kap utana özvegyi nyugdíjat, így minimális bevétele van.


Én 30 vagyok, van egy 4 és egy 1.5 éves gyerekem.

A kicsi szeptemberbe tölti a kettőt, megy bölcsibe én meg vissza dolgozni.

2023. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Anyai nagymamám engem már nem ért meg, de anyukám nagyon késői gyerek volt, már majdnem 50 volt a nagymamám, mikor született (köszi, világháború és holokauszt). Amennyire tudom, anyukám kb. egyéves korában ment vissza dolgozni, de akkoriban ennyi volt a gyes (60-as évek eleje). Anyukám teljes munkaidőben kb. kétéves koromig volt velem otthon (de szabadúszó fordítóként dolgozott közben is, csak kevesebbet), utána bölcsis lettem (de csak fél napra). Az öcsémmel ugyanez volt.

Én külföldön szültem, itt rövid a gyes, a kisfiam 10 hónapos korában mentem dolgozni, utána a férjem volt gyesen fél évig.

2023. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Mamam es tatam is iskolazott, iskola utan talalkoztak, majd jott a havoru, mamam a haboruban szulte a legnagyobb gyereket.

Mind a harmat szepen neveltek, tatamnak jo munkaja volt, mamam viragkoto, koszorut keszitett volt, otthonrol dolgozott, voltak sajat viragaik.


Anyukam, apukam szinten iskolazott, jo munkajuk volt 8-4 ig.

A szunetekben mamamnal voltam mindig, eletem legjobb hetei voltak.

Nagyon hianyoznak, mar 100 ev felett lennenek,ha meg elnenek.

2023. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
7-es vagyok. En kulfoldon elek 20 eve, itt jartam egyetemre, itt is szultem, mar tobbet eltem itt, mint Magyarorszagon. Itt ovoda, napi 3 ora, iskola is napi 6, nincsen napkozi meg tarsai, szerencsere sajat vallakozasban rugalmasan tudok dolgozni.
2023. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyai mamámnak 8 általánosa van, 4 gyereke, anyukám a legkisebb. Végig dolgozott a közeli gyárban (mármint a mama), mellette termesztéssel foglalkoztak(gyümölcsök, zöldségek). Vitte magával a gyerekeit is. Anyámnak először a 8 általános volt meg, aztán dolgozni ment egy varrodába, mire anyósa segítségével elkezdte a középsulit, leérettségizett és szerzett egy pénzügyi szakmát 23 éves korára(mi már éltünk testvéremmel). 20 volt mikor én, 22 mikor tesóm született. Mellettem itthon tanult, tesóm 6 hónaposan bölcsis lett. Mai napig dolgozik, több munkahelye volt, soha nem volt munkanélküli.

Apai nagyimnak érettségije volt meg kertész végzettsége. Egy magyar kastély kertjében dolgozott, utána egy hatalmas szőlészetet vezetett. Mindig dolgozott, apámra a dédi segített vigyázni.

Én érettségi után fodrász szakmát szereztem, egyből el is tudtam helyezkedni utána. 9 év munka után született az első gyerekem, vele másfél évet voltam itthon, aztán ő bölcsis lett én meg újra dolgoztam. Közben terhes lettem a kicsivel, aki most másfél éves. Szeptemberben kezdheti a bölcsit, akkor kezdek újra dolgozni rendesen.

2023. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mamám 6 hónapot volt otthon anyukámnal.

Anyukám a bátyám 8 hónapos korában ment vissza dolgozni, nekem pedig 1 éves koromban.

Anyósom 4 hónapot volt otthon párommal.

Fiam 20 hónaposan ment bölcsibe, én 2év 2 hónapos korában mentem vissza dolgozni.

2023. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!