Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy 3 gyerek esetén...

Az igaz, hogy 3 gyerek esetén az egyik elkallódik (nem jut rá elég figyelem)?

Figyelt kérdés

Ez igazából soktényezős kérdés, de én most úgy érteném, hogy azt mondják, (persze akinek nincs 3 vagy 4 gyereke) hogy ha kettőnél több gyerek van, mondjuk 3, az már túl sok, mert nem lehet őket normálisan felnevelni, nem kapnak elég szülői figyelmet, stb stb.

Viszont az egyik idősebb szomszédunknak is 3 gyereke van, (igaz már felnőttek) de én azt tapasztaltam, hogy mind a 3-an nagyon rendesek, szorgalmasak, segítőkészek.


Van itt egy régebbi kérdés, amiben egy anyuka írta, hogy dilemma van a 3. gyerekkel kapcsolatban, vállaljanak-e vagy sem.

Írta egy válaszoló, hogy "az egyik gyerek úgyis el fog hanyagolódni, mert nem lesz rájuk elég idő."

Kinek mi a véleménye erről?


2023. máj. 2. 21:09
1 2
 1/16 NTBS ***** válasza:
78%
Nem.
2023. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Mind más személyiség, mást igényelnek. Nálunk az egyik sokat társasozik, főleg este szoktunk, mikor a kicsik alszanak. Akkor csak Ő van.

A középső intenzív, mindig kiköveteli a figyelmet, sokat rajzol, mindig közösen akar játszani.

A kicsi meg kicsi, azért kap figyelmet, mert Ő még máshogy igényli, hiszen másfél éves.

2023. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Az én 3 gyerekem között nagyobb korkülönbség van, mindig tudtunk velük a koruknak, igényeiknek megfelelően foglalkozni. Ráadásul elég nagy a család is, bármikor be tudott segíteni nagyszülő, nagynéni, unokatesók. Többnyire velem/velünk voltak, de nem ördögtől való, ha néha más rokon is foglalkozik a gyerekkel.
2023. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem gondolnam, hogy elkallodna, csak azert, mert harmadik gyerek, mert akkor ez a masik kettore is igaz lenne. Viszont mar kettonek sem egyszeru megadni annyi figyelmet, amennyit, igenyelnenek, sot, tovabb megyek, egynek sem. Persze, ez szemelyisegfuggo is (a gyereke). De mi ketto utan a tervek ellenere megsem vallalunk harmadikat, kettore is epphogy futja az energiankbol. Max. nagy (minimum 8 ev) korkulonbseggel tudnam elkepzelni azt, hogy tenyleg megkaphassa mindharom gyerek azt a mennyisegu figyelmet a szuloktol, amit igenyelnek.
2023. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Mi hárman vagyunk testvérek, nem tapasztaltam semmi ilyesmit.
2023. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi 4-en vagyunk, én sem vettem még észre, hogy elkallódtunk volna :). Sokat számít a gyerekek természete, a köztük lévő korkülönbség és az is, hogy a tágabb család mennyire vesz részt az életükben. Mi egy házban laktunk a nagyszüleimmel, sok figyelmet kaptunk tőlük is, bármikor átmehettünk hozzájuk beszélgetni. Természetesen ez más, mint a szülőkkel, de sokat adott nekem. A szomszédban nem voltak nagyszülők, de mind az 5 gyerekből tisztességesen dolgozó, rendes felnőtt lett.

Viszont simán lehet, hogy olyan a gyerek(ek) természete, hogy ha még egy születne, akkor már nem jutna rájuk elég figyelem. A testvéreméknél - terveik ellenére - ezért lett "csak" 2 gyerek... kitesznek ők négyet is és még csak most kezdenek kamaszodni.

2023. máj. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Mi hárman vagyunk testvérek. Egyikünk sem kallódott el. Az egyik nyomozó, a másik még tanul, a legjobb iskolába jár, nagyon jó jegyeket szerez, kiegyensúlyozott fiatal. Én hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozom. Nem iszunk, nem drogozik. Nekem már családom van. 10 éves korunkig apukánk sem volt, még sem kallódtunk el.
2023. máj. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3-an vagyunk, nálunk igaz volt. De az én szüleim elég rendesen alkalmatlanok a gyerekneveléshez, csak életben tudtak minket tartani. Nem ez az általános azért, de mi a férjemmel emiatt nem vállalnánk 2.-3. gyereket.
2023. máj. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Egyke is elkallódhat akkor is, ha jut rá elég figyelem.
2023. máj. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

"Viszont az egyik idősebb szomszédunknak is 3 gyereke van, (igaz már felnőttek) de én azt tapasztaltam, hogy mind a 3-an nagyon rendesek, szorgalmasak, segítőkészek"


Ez tipikusan az a logika mikor gyilkosok szomszédjai nyilatkoznak biciklit tolva a híradóban hogy "pedig rendes gyerek volt, mindig köszönt".


Az, hogy valaki udvarias, van munkája, segít másoknak nem jelenti azt, hogy ne lehetne depressziós vagy tele sérelmekkel. Sőt gyakran leplezik az emberek, hogy nehogy kiderüljön.


Amúgy középső gyerek szindrómára keress rá, általában ők kallódnak el a figyelmet tekintve, de ez sem törvényszerű.


Kívülről sose látunk bele más családok működésébe, de még a család egyes tagjai is egész máshogy élhetik meg a dolgokat.

2023. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!