Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell-e a kisgyereknek napszemü...

Kell-e a kisgyereknek napszemüveg? Ha igen, milyen?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, nagymama,mikor ott vagyunk raadogatja a csodálatos kínai napszemüveget,hogy mostmar tegyek rá napszemüveget, mert világos a szeme, vigyázni kell .

Értem is, de mondjuk kétlem , hogy az a napszemüveg megóvna a káros sugaraktol.

Ti mikor adtatok rá napszemüveget, milyet? Elviselte magán a kicsi? Bevallom, hogy én sosem hordok, tudom rossz példa vagyok, de egyszerűen nem viselem el, hogy nem látok vele rendesen.



2023. máj. 4. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Vigyázni kell a silány napszemüvegekkel, mert kifejezetten ártalmas lehet. Kisgyereknek aműgy nem kell. Egy karimás sapka pont elég.
2023. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Az én lányom tavaly volt 2 éves. Pepcoban választott magának egyet, de csak ritkán volt rajta. Most előkerült a kocsiban, imádja hordani (de gyanítom hétvégén elhagytuk valahol)

Nézegettem a h&m uv szűrős napszemüvegeit, de nem is tudom, hogy hol lenne érdemes neki venni.

2023. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell. Soha, senkinek nem kell. Lehet. De ha rá akarsz adni valamit, akkor egy optikában vásárolj, rendes napszemüveget. A kínai meg a divat cucc csak sötétített üveg, épp segít tönkretenni a szemet
2023. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Optikában vettünk 3-4 éves korukban. Ők szeretik, hordják. Korábban nem hiszem, hogy elviselték volna a fejükön.
2023. máj. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az UV szűrős napszemüveg ritkán kínai, mert alapból a drágáb fajta.


Amelyik nem UV szűrűs, az pont hogy árt erős fényben, mert a sötéttől a pupillák kitágulnak, s több sugárzást engednek be, miközben semmi védelem sincs.


A szemszín nem befolyásolja a napra való érzékenységet, amíg nem albínókról van szó.

2023. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tűző napra nem nagyon viszed a picit, de még oda is a sapi a megoldás. Legyen pereme vagy árnyékolós része, az nekik bőven elég.

Napszemüvegből gagyit nem szabad még a felnőttnek sem hordani, az egyik hozzászóló nagyon jól leírta az okát. Pontosan így van, szemklinikán is ezt mondták.

2023. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom szemét zavarja a napsütés, így vettunk neki tavaly nyáron, hordta is, sőt még télen is sokszor elovettuk, ha erősen sütött a nap, ő kérte. Most 2,5 éves. A dechatlonban vettük,komolyabb,mint az enyém, pedig én sem veszek magamnak sem gagyit ebből.
2023. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!