Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hadjátok aludni a gyereket,...

Hadjátok aludni a gyereket, ha beteg? Főleg ha lázas?

Figyelt kérdés
Vagy felkeltitek mondjuk óránként inni/lázatmérni, ha kell gyógyszert adni? Vagy hadjátok órákat aludni, akár 5-6 órát is egyfolytában (napközben)?

2023. máj. 14. 17:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Én 17 éves vagyok, de anyum 2-3 óránként felkelt, vagy ha nincs otthon hívogat mikor beteg vagyok. Többször megkértem, hogy ne, de nem hajlandó abbahagyni. Nagyon idegesítő, ne csináld. Pont az lenne a lényeg, hogy hagyd pihenni.
2023. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem lázast is "hadok", hacsak nincs kényszerítő külső körülmény.
2023. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

7!

Remélem magaddal is ennyire önző vagy és még véletlenül sem pihensz ha beteg vagy...

Nem lennék a gyerekeid helyében, sajnálom őket

2023. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hagyom. Azzal is gyógyul.
2023. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Derjaderja ***** válasza:
17%

13. Nem szoktam pihenni betegen, ha ez érdekel. De nem ezért keltem őket, hanem hogy ne essen szét a nap.


Már egy másik posztban korábban részletesen leírtam, milyen nehéz a gyerekeim altatása, hogy ébredés követően milyen sokáig nem alszanak vissza. A 2 évesem még kel éjjel, ha nem aludt el elég fáradtan, akkor vissza se lehet rendesen altatni.

Ha az egyik du 6kor kel, a másik 2-3kor, akkor az első éjfélig fog ugrálni az altatasban lévő második fején, akár beteg akár nem.


Hosszas küszködessel tapasztaltam ki, hogy ők akkor tudnak jól pihenni, nem csúsznak szét, kelnek időben illetve akkor lehet kettejüket összehangolni ha van egy rend az ébredesben-altatásban. Betegen még fontosabb a rend. A pihenésnek semmi köze ehhez, fekhet, olvasunkk stb. De nem ez szokott rájuk jellemző lenni, hanem hogy még hőemelkedessel is versenyt rohangálnak.


Kedves hogy aggódsz értük, de elég jó dolguk van.

2023. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Derjaderja ***** válasza:
0%

Amúgy tényleg nem vagyok az a típus, aki fejre áll a banális betegségektől és agyon ápolja a gyerekét, párját stb. Párom se az, de a gyerekeim se igénylik ezt. Az eddigi betegségeik túlnyomó részében teljesen normális napot lehetett vezetni, kintléttel, mindennel ami máskor van.

A fiam volt 13 hónaposan covidosan kruppos, de ott is jókedvűen szaladgált a kórházban miután gyógyszert kapott. A lányom a betegségei első napján szokott kicsit csofibb lenni, de nem annyira hogy 5 órát kelljen aludni napközben.


Egy betegség nem a világ vége, gyakran hozzaállas kérdése is, hogy van az ember

2023. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem hadjuk, hanem HAGYJUK!
2023. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hagyom aludni néha be nézek hogy van de hagyom pihenni gyógyulni.
2023. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%
Kirázólag akkor keltem fel, ha úgy érzem, lázas VAGY az orvostól pl olyan gyógyszert kapott, amit x óránként szedni kell.
2023. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Remélem tudod, hogy a gyerek az ilyen kontrollmániás szülőtől úgy lelécel 18 -20 éves korában, mint a huzat.


"Napirend" címén folyamatosan bszogatni a gyereket elég szánalmas.

2023. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!