Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos lányom legalább...

21 hónapos lányom legalább 200 szót felismer, de csak mutogat, nem beszél, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Gagyog, hümmög, mindenre azt mondja hogy “eeee!”. Összesen 4 szót használ hónapok óta:

Ba= apa

Nya= anya

Dada= labda

Mama (ezt ki tudja ejteni)


De mindent megért, több száz tárgyat felismer, az összes testrészét megmutatja, a kevésbé fontosakat is (pl hónalj, szemöldök), cselekvést is ért de nem beszél. Aggódunk!


2023. máj. 18. 00:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Ne itt aggódj, hanem orvosnál.
2023. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

2 éves koromig pont ugyanerre voltam képes, majd betöltöttem a kettőt, a következő hetekben, hónapokban meg elkezdtem beszélni

Szerintem egész normális ember lettem, szóval ez nem feltétlenül jelent még bajt

2023. máj. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Rising Phoenix ***** válasza:
83%
Egyáltalán ne aggódj, és orvoshoz sem kell ezzel menni. Nincs lemaradva semmiről. Figyelj rá, hogy mindig kimondd hangosan a szavakat, amikre ő csak mutogat, vagy más szót használ, hamar elkezdni ismételgetni ő is.
2023. máj. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódj, a fiam ugyanezt csinálta, azzal a különbséggel, hogy ő csak hümmögött és morgott. Nevetett, bújt, ölelt, sírt, de nem beszélt, nem is gügyögött. Ha akart valamit, akkor mutogatta hogy mit akar, akár oda is ment, ha az a valami távolabb volt, de egy szót sem volt hajlandó beszélni. Ha dühös volt, olyan dühvel, olyan mélyen a szemedbe tudott nézni, hogy a doki azt mondta, hogy kizárt, hogy autista lenne. Nála, mivel kimaradtak a szokásos baba-gügyögések is, csak a sírás meg a hangos kacagás árulta el, hogy a hangszalagjai működnek. És voltunk vele mindenféle dokiknál mindenféle kivizsgálásokon, hogy miért nem ad ki semmilyen hangot. Még a hallássérülés is felmerült, de nagyon gyorsan és határozottan mindenféle bajt kizártak. A pszichológus meg azt mondta, hogy mivel a korának megfelelően, sőt egy kicsit jobban is rajzol, ne csináljunk semmit, csak mindig mindent tisztán és pontosan mondjunk neki. Megpróbáltuk "zsarolni" is, hogy ha megmondja mi van a kezemben, akkor megeheti (húsvéti csokinyúl), erre sarkonfordult és elment dömperezni. Mivel nem beszélt, így nem vették fel az oviba, és mi magán oviba vittük. Ott pedig már a beszoktatás alatt, az első pillanattól kezdve olyan folyékonyan beszélt, mintha ez sose lett volna probléma. Mi csak pislogtunk, hogy mi van. És szobatiszta is így lett, egyik napról a másikra. Ő csak szimplán kihagyta a gügyögős baba-szavakat, az oviban azonnal tőmondatokkal kezdett beszélni, és pár hét múlva elmesélte nekik a kedvenc meséit (Kisvakond, amit a legtöbbször "olvastunk" a könyvéből).

Szóval ne aggódj, ha a dokik látták, tudják, vizsgálták, és nem találtak semmit, akkor majd megszólal, amikor kedve lesz.

2023. máj. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a leírt történetet! Megnyugtattatok! :)
2023. máj. 18. 06:52
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
A fiamnak sem volt több szava ennyi idősen. Két évesen eredt meg a nyelve, most 2,5 és összetett mondatokban beszél, be nem áll a szája, bármi elmagyaráz, elmesél. Akkor kell aggódní, ha 3 éves koráig nem változik a helyzet. Unokatesója 1,5 évesen már egy csomó szót mondott, 2 évesen összetett mondatokban beszélt. Ő is 2,5 és most kb egy szinten vannak, pedig ő sokkal korábban kezdett beszélni. Nála fokozatosan indult meg a beszéd a fiamnál meg egyik napról a másikra, hirtelen történt. Minden gyerek más.
2023. máj. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Én nem teljesen értek egyet az előttem szólókkal.Nekem kb 1 évesen csinálták ezt,majdnem 2 évesen azért már szerintem is picit jobban kellene beszélni,de nem vagyok szakember,csak 3 gyerekes anya.Védőnő mit mond? Én első körben őt kérdezném,ha szerinte rendben van még, akkor jó,de ha nem, akkor biztos javasol valamit,hogy mit csinálj,vagy hova vidd.
2023. máj. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
2 évesen a fiam is kb ennyit tudott. Most 28 hónapos, az elmúlt egy hónapban hirtelen megindult nála vmi, egyre több szót tud már. Nála korábban inkább a testi fejlődés, mozgás volt látható, ezért gondolom a beszéd háttérbe szorult. Teljesen normális ez, nem kell aggódni. A nővére ilyenkor már gyakorlatilag beszélt folyékonyan, de nem egyformák a gyerekek, nem egyformán fejlődnek. Ezért nem szabad őket egymáshoz hasonlítani.
2023. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom tegnap lett 2 éves. Mond szavakat, hangutánzó szó mégtöbb van. Ilyen szavakkal hosszabb történetet mond el a saját nyelvén, de nem minősül beszédnek. 2 évesen a státuszon az van, hogy 2szavas mondatokban kell beszélni. Mivel nálunk ez még nincs, korai fejlesztésre akarja küldeni a lányomat a védőnő. Ott felmérik a gyerek állapotát és úgy küldik tovább fejlesztésre. Mivel nálunk vannak szavak és kommunikál is, még várok 2-3hónapot. Önmagához képest sokat fejlődött az elmúlt pár hétben. De ha nem indul be, én megnézetem, hogy mi az akadálya. Nem akarok elvakult se lenni meg majd beszél 5 évesen stb. De abban sem hiszek, hogy mindent napra pontosan kell tudniuk csinálni. 1-2 hónapnak még bele kell férnie.

Azért érdemes tájékozódni, hogy mik a lehetőségek.

2023. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
Megkésett beszédfejlődés. Valóban ezt 1 évesen szokták csinálni, inkább nézesd meg de komolyan ne legyen ebnől később probléma.
2023. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!