Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejbeütés és hányás egynapon....

Fejbeütés és hányás egynapon. Mennyire aggódnátok?

Figyelt kérdés

A kérdésből biztosan mindenki agyrázkódásra gondol, de ezek a körülmények:

A majdnem 3 éves lányom fekve tv-zett, én kb 1 perc alatt áthoztam valamit a másik szobából. Ekkor hallottam egy kisebb zörgést (mindig ezt hallom, amikor bemegy a műanyag házába). A homlokán egy piros, kb 10 cm nagyságú pontott láttam, de nem volt feldagadva. Ha nagyon durván lefejelte volna szerintem vérzett vagy dagadt volna neki. Nem fájlalta, délutánra az a kis pont egy 1 cm-es karccá változott, nem vérzett. Ő sokszor állít valótlan dolgokat, de kihúztam belőle 2x, hogy a háza csücskébe beverte a fejét. Nem láttam rajta semmi furát egész nap.


9 órával később vacsora után/közben elkezdett szaladozni a házban, rendetlenkedett. Éppen dinnyével a szájában sétálgatott akkor már lassabban, amikor a férjem látta, hogy öklendezni, majd hányni kezd. Kijött a vacsi meg a dinnye. Egy csomó dolog meg sem volt rendesen rágva... Régebben azért is hányt egyszer, mert jól lakva nevetett, egyszer meg felrázta magát szaladozás közben és úgy jött ki minden. Refluxos is, sokszor félrenyel, régebben a torkán akadtak a dolog sokszor.


Látszólag nem szédül, mert szaladozott tovább nevetve, nem tűnt rossznak az egyensúly érzéke, páros lábbal ugrált hányás után 10 perccel a járólapon, a pupillái egyformák és összemennek fényre. A 2 fülébe dugta az ujját hányás után 20 perccel kb pár mp-re, de ha a haja idegesíti is szokott hasonlót, de csak egy kézzel.


A férjem szerint megint túl aggódom a dolgot, mint mindig. És a lányomat ismerve ez a hányás nem lenne meglepő.


Ti aggódnátok, ügyeletre vinnétek? Nyilván, ha megint hány vagy szédül stb. rohanunk.



2023. máj. 25. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy agyrázkódás. Figyelgetném de nem vinném be ennyitől.
2023. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem kb tuti, h a szaladgálástól hányt.
2023. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha agyrazkodas lenne akkor már régebben hányt volna.

Felrazta a gyomrát, azért jött ki minden.

De éjszaka figyelgessetek,de szinte biztos hogy nem agyrazkodas. Ha megint hány akkor kell aggódni.

2023. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka figyelném még, főleg azért, nehogy álmában hányjon.

De valószínűbb, hogy a vacsi+szaladgálás tett be neki.

2023. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom már nem lényeges,mert túl vagyunk az éjszakán,de én inkább azon aggódnék,hogy a kislány,aki amúgy is félrenyelős,miért szaladgál dinnyével(vagy bármi mással)a szájában?Evés közban nincs szaladgálás.Ha szeretnétek,hogy egyszer a kezdetek közt fulladjon meg, akkor persze lehet.
2023. máj. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5# Ugyanez jutott nekem is eszembe,ez az egyik szabály nálunk itthon,hogy evés közben nincs ugrálás,szaladgálás,járkálás. Mi is így nőttünk fel tesómmal,főleg azután figyelt oda erre anya jobban miután az egyik barátnőnél félreszakadt a nyalóka két ugrálás között....
2023. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem csak nekem jutott eszembe 6-os.
2023. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném be. Étellel, kanállal, fogkefével, akármivel a szájában viszont nincs futkosás.
2023. máj. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!