Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mást nem zavar, hogy a Kinder...

Mást nem zavar, hogy a Kinder tojásban már csak és kizárólag szélsőségesen fiú/lány játékok vannak, és olyan "uniszex" játékok, amikkel bármelyik nem játszhatna, már nincsenek is?

Figyelt kérdés

Az a vicc, hogy nekem nincs gyerekem, 25 éves vagyok, de szülinapomra poénból még mindig kapok Kinder tojást a rokonoktól a testvéreimmel, unokatestvéreimmel együtt. Emlékszem, gyerekkoromban mennyire szerettem az állatos figurákat, focista oroszlánokat, vízilókat, virágkehelyben lakó bogarakat stb. és mennyire jól eljátszottam lány létemre ellenkező nemű gyerekekkel ezekkel a játékokkal.


Most, hogy bevezették a külön lány, külön fiú tojásokat, már vagy kizárólag kisautók/motorok, vagy csak lepkés hajcsatok, hajgumik, mittudoménmik vannak bennük, és bár én eleve csak poénból "fogyasztom", nem tudom elképzelni, hogy ezekkel is ugyanolyan jól ejátsszanak a gyerekek.



Már nem azért de pl. hajcsattal, hajgumival eleve nem lehet semmit se játszani. Kislány kibontja, beteszi a hajába, nézegeti a magát a tükörben, ennyi. Nem kellett összerakni, nem fejlesztette az ügyességét, nem kellett semmiféle játékot kitalálni vele.



Szerintem ezzel a húzással tízszer színvonaltanabbá vált a Kinder tojás mint termék. Nem értem, mire volt ez jó. Mindenesetre attól félek, a fő fogyasztóktól, a gyerekektől és a szülőktől semmiféle negatív visszajelzést nem kapott a cég, máskülönben biztos nem engedhetnék meg maguknak, hogy így maradjon.



Szomorú dolog. :(


2023. jún. 1. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Meg tudod mondani, melyik tojásról lehet tudni, hogy nagyrészt motor meg autó van benne? A lányom nagyon örülne.


Nincsenek külön fiú meg lány tojások, csak olyan sorozatot láttam, amelyet rózsaszínnel díszítenek, és elvileg lányos játékok vannak, de igazából játszhat vele bárki. De ezen kívül az összes alapjáraton "uniszex".

2023. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Eleve betiltanám az egészet, csak termeli a sok műanyag szemetet.
2023. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az jobban zavar, hogy má csak szinte kibontani kell. Régen azert még össze kellett rakni a benne lévő játékot. Biztos az apró részek miatt nem így gyártják már, de akkor is.
2023. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kijöttek az Avatar-osok vettem jópárat. Ami nem Avatar-os volt: kisautó, kismotor, ablakra felragasztható gyík, libikókázó űrlények, forgó repülő csészealj, marsjáró, kráterben elbújó űrlény.

Vagy nemrég poénból is kaptam párat. Az egyikben egy koala, a másikban egy puma volt.



Amúgy én lányként inkább a motrokat szerettem bennük. Bár régen azért több darabból áltak, s így kidolgozottabbak voltak. Aki eléggé hercegnősen lányos, annak egy csillogó hajcsatt pont jó valami hercegnős szerepjatékhoz.

2023. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez egyáltalán nem zavar,

Az viszont jobban, hogy nálunk a boltban 490ft 1 db. A csokit 2 falatra megeszi, a játék meg a "mi időnkhöz képest"egy kalap kaki...


Multkor pl 1 selyemszalag volt benne összesen mint karkötő?! Vagy egy kisfésű ami pl semmire nem való?!

2023. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
25 évesen tényleg ez a probléma foglalkoztat? Boldogok a lelki szegények! Te biztosan nagyon boldog ember lehetsz!
2023. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Engem és a fiaimat sem zavarja. A csajosat akkor vettem a középsőnek, mikor tündéres korszaka volt. Ha éppen ékszer volt benne, azt a barátnői között osztogatta szét. Sajnos olyanról nem tudok, amiben csak motor és autó lenne, mert a legkisebb autista és kerék mániás. Neki egy időben vettem a Hot Wheels tojást, de abban is több volt a ceruzadísz meg az egyéb mint az autó.

A mostani kinderből az Avatar figurákat gyűjtötték.

Nekünk nincs belőle sok szemét, mert szoktunk kreatívkodni, például csinálunk társasjátékot és abban kinder figurák a bábuk vagy mesekertet cserépben és ott is felhasználjuk őket.

2023. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Tökmindegy, 2 perc múlva már egy gyerek sem játszik azokkal a műanyag kis szarokkak.
2023. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 harebell ***** válasza:
Őszintén szólva nem tudom, mennyire van ebben benne a nosztalgia meg a "régen minden jobb volt" érzés. Régen is voltak benne pofonegyszerű, 2-3 darabból álló összerakós játékok meg "haszontalan" dolgok, pl ceruzadíszek, kis radírok stb. Amúgy szerintem sem szerencsés, ha feleslegesen csinálnak külön fiú és lány termékeket, de én úgy látom, a sima tojás továbbra is uniszex, vegyes játékokkal, csak a rózsaszínben vannak lányos dolgok.
2023. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobban zavar,hogy régen gyönyörü,részletgazdag figurák voltak benne,manapság meg konkrét szemét. Van,amit összerakni sem lehet,mert rosszak az illesztések. Ha van felragasztandó matrica,az sokszor nem is ragad.
2023. jún. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!