Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis verekedős probléma, mit...

Ovis verekedős probléma, mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

A kisfiam ahogy hazasétáltunk az oviból, elmesélte hogy a benti barátja megütött egy lányt, aki emiatt sírt. Konkrét neveket mondott, és mikor megkértem mutassa meg mit jelent az hogy bántotta, akkor "rávert" ököllel a kezemre 3x és mondta bamm bamm bamm. Az anyukával volt már egy kis üzenet váltás más kapcsán, de nincs amúgy semmi kapcsolatunk. Írtam neki egy üzit, mindenféle ítélkező fennhang nélkül hogy mit mesélt a fiam, de azért ne vegye készpénznek mert még nemrég tanult meg szebben beszélni, lehet keveri az embereket, sőt lehet ő is részt vett, szóval én beszélek vele, de gondoltam örül hogy szóltam neki, így tud kezdeni valamit a helyzettel. A kislányra gondoltam aki ugye sírt, mert bántották.


Kicsit hűvösen válaszolt, hogy utána jár az oviban volt-e ma valami. Nekem ott annyit mondtak hogy a fiamnak nagyon jó napja volt, meg hogy elválaszthatatlanok a másik kisfiúval.


Szerintetek jól tettem, hogy az anyukának szóltam? A bölcsibek kellett volna? Vagy csak hallgatni? Sząrt kevertem? Nem akartam...


Szerintetek mi lett volna a helyes reakció?


2023. jún. 12. 15:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elhiszem, hogy csak a jó szándék vezetett, de én nem szóltam volna. A fiad ebben elvileg nem volt benne. Ha ebből a másik két szülő között vita támad, akkor "tanúként" elmondhatja, ő hogyan látta az esetet. Ennél több nem kell.

Egyébként meg azért vannak a bölcsődei gondozók, hogy ilyenkor észrevegyék, amit kell, és persze közbe is avatkozzanak.

2023. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem jól tetted, ha az én lányomat verték volna meg én szeretnék róla tudni. Gondolom az anyuka is megijedt azért válaszolt hűvösebben. Vagy lehet csak amiatt érezted úgy mert nem volt ideje hosszabban válaszolni.
2023. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%

Nem a te feladatod tájékoztatni a sértett gyerek anyukáját, hogy a gyerekét bántották, hanem az óvodapedagógusé!

Te nem voltál ott, fogalmad sincs mi történt, ráadásul nem is a te gyerekeddel történt, így semmi közöd nincs hozzá és jogod sincs más kisgyereket befeketíteni a kisfiad beszámolója alapján.

Az óvónő nyílván nem fogja az orrodra kötni, hogy más gyereke kivel verekedett. Majd az érintett szülőknek beszámol róla.

Szóval igen, jó nagy szart kevertél, ami miatt valószínűleg az óvónőnek majd lesz 1-2 keresetlen szava.

2023. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hmmm én abból indultam ki, hogy ha a fiam pl csúnyán viselkedik én tudni szeretnék róla, hogy tudjak róla beszélgetni és megoldjuk. Illetve sajnáltam a kislányt is, hogy sírt, meg bántották. Most kicsit bután érzem magam, miközben úgy érzem ez volt a helyes. Na mindegy.
2023. jún. 12. 15:13
 5/32 A kérdező kommentje:
Én nem a sértett anyukájánk írtam hanem a kisfiú anyukájának aki bántotta a kislányt. Hátha akar beszélgetni a fiával erről. Senkit sem feketítettem be.
2023. jún. 12. 15:14
 6/32 anonim ***** válasza:
97%
A te dolgod annyi lett volna, hogy elmondd a kisfiadnak, hogy ez a kislánynak mennyire fájt és ilyet nem szabad csinálni. És nagyon örülsz, hogy ő nem verekedett. Pont.
2023. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
Neked ehhez semmi közöd. Nem a te gyereked bántották, és az se biztos, hogy így volt. Hidd el, a gondozók megoldják, ha szükséges, vagy az ÉRINTETT szülők megbeszélik.
2023. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Jaaa az más tészta, azthittem a kislány anyjának írtál, akkor viszont gondolom azért volt hűvös az anya mert attól tart be akarod feketíteni a kisfiát. Ismerek 1-2 olyan anyukát akinek ilyen verekedős a gyereke, szóval a reakció tök normális. Nem mondom hogy jó, de így szoktak viselkedni. Gondolom nem bírnak a gyerekkel és már nem akarnak másnak magyarázkodni vagy nem tom.
2023. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Őszintén csak csendben szólni akartam a nőcinek, hogy mit mesélt a fiam és hogy ne vegye azért készpénznek, meg mivel a 3 gyerek együtt játszott, kitudja lehet az enyém is bántotta a lányt, emiatt én beszélgetni fogok vele. Gondoltam ő is fog és ennyi. Szóval hogy mindenki otthon megoldja a gyereke felvilágosítását arról hogy az ütés fáj.


Azt még hozzátenném, hogy ez a kisfiú harapta már meg a fiam, és az óvónők tudnak róla, elvileg ha megint krokodilost játszanak akkor nagyon figyelnek. A fiam szereti ezt a kisfiút meg amúgy aranyosak voltak együtt, és én nem szeretek pálcát törni más gyereke felett, hiszen kicsi még, meg az enyém is lehet egyszer a problémás 😔

2023. jún. 12. 15:38
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

"A kisfiam ahogy hazasétáltunk az oviból" "A bölcsibe kellett volna?"


Most akkor ovis vagy bölcsis?

2023. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!