Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell egy kisgyereket...

Mikor kell egy kisgyereket beíratni bölcsibe? Olyat is hallottam, hogy valaki már a születés után megteszi, s a gyerek várólistára kerül. Én két éves kora körül szeretném ha elkezdené, de teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat is hallottam, hogy várandós anya ment be a bölcsibe, hogy legyen helye a leendő babának. Nagyon nehéz manapság jó bölcsiben helyet szerezni, magas a túljelentkezés mindenhol. Szóval minél hamarabb érdemes!
2010. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Pont tegnap voltam a körzetünkbe tartozó bölcsiben megkérdezni hogy megy ez a beiratkozás!!Nem írnak fel senkit sem várólistára!!Májusban van beiratkozás és akkor kell menni és vinni kel munkáltatói igazolást hogy te már dolgozol vagy 1hónapon belül vissza mész dolgozni!!A bölcsi szeptembertől kezdődik!!
2010. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, ahogy a 10:53-as válaszoló is írta. Semmiféle lista, csak májusban beíratkozás. Megfelelő papírokkal nekünk sikerült is gond/protekció/várólista/extra adomány nélkül bejutni.

Ez tavaly májusban-szeptemberben volt Bp-en a 22. kerületeben.


Viszont a kollégám felesége tényleg terhesen felíratkozott és ennek ellenére sem vették fel elsőre a 20 hónapos kislányukat most ősszel. Az anyuka megnézte a másik, messze és borzalmas állapotban lévő bölcsit, ahova felvették volna. Ezután sírva ment be az eredeti bölcsibe, hogy mondjanak bármit (bármilyen összeget) amiért mégis felveszik a kislányát. Kb. 2 hétten a kezdés előtt felhívták, hogy visszamondta valaki és mégis kezdhet ott a kislánya. (Nem kértek semmit érte.)

Ez Bp-en a 3. kerületben történt.

2010. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs várólista, márciusban adtak jelentkezési lapot, és májusban hirdették ki, hogy kiket vettek fel. A barátnőm decemberben kitalálta, hogy mégis visszamegy dolgozni, bement a munkahelye melletti bölcsibe, pont volt hely, két nap múlva már bölcsis volt a kisfia :)
2010. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én bemennék a helyedben a konkrét bölcsibe, és ott kérdezném meg, mert eltérő válaszokat fogsz kapni, amivel nem sokra mész.
2010. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én egy Bp. 8. kerületi bölcsődében voltam tavalyelőtt, ott mondta azt nekem a gondozó, hogy volt már, aki állapotosan ment helyet foglalni, akkora a túljelentkezés. Lehet, hogy azóta már változott a helyzet, de szerintem ma is sokan keresnek bölcsit, talán többen is. Egyre több az olyan anyuka, aki dolgozni szeretne és nincs kire hagyni a babát, tehát muszáj bölcsibe adni (már ha talál helyet).
2010. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

XIX kerület

1 évesen irattam be, fel is vették, elvileg 2 éves korától -jövő március mehet

De csak szeptembertől fog.


Bemész a közponit bölcsödébe és ott mindent elmondanak-


hol laktok?

2010. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk (Veszprém megye) a baba születése után miharabb be kell menni beiratkozni, így rákerülsz a várólistára és remélhetőleg mire szükség lesz rá helyed is lesz.
2010. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy felétek mennyi hely van és mennyi gyerek...

Nálunk pl. mindig van hely, folyamatosan bármikor beadható a gyerek, akár másnaptól, nincs várólista.

2010. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 1 hónaposan írattam várólistára a babám. 2 éves korára kértem helyet. Most voltunk behívatva...bekerül, de később...

Júniusban lesz 2 éves, de csak augusztustól lehet vinni a nyári szünet miatt...addig viszem a munkahelyemre...remélhetőleg nem rúgnak ki miatta.

2010. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!