Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól viselhetnek...

Hány éves kortól viselhetnek gyerekek kontaktlencsét? (Meg is indokolhatjátok válaszotokat.) Elmondjátok, hogyan kell k.lencsét a szemekre felhelyezni?

Figyelt kérdés

Szerencsére még nem volt dolgom kontaktlencsés gyermekkel, mivel fogalmam sincs, hogyan kell felhelyezni, elmondjátok a módját?


Ha egy gyermek szeméből kiesne a lencse, mit kell tennem?


Pl ha piszkos lesz, mivel szabad tisztítani? Víz? Vagy az nem elegendő?


És ha ragadós anyag kerül bele, pl olaj, ragasztó?



2023. jún. 23. 19:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Tuti nem bíznék rád egy gyereket. Most komolyan az internet és youtube korában nem teljesen világos,hogy mi a kontaktlencse és hogy kell használni..? Basszus ha nem tudsz megnézni egy videót,legalább olvasd el a használati utasítást. De ha nem tudsz aludni a gondolattól,hogy kontaktlencsés ovisok szemében kell turkálnod, akár be is mehetsz egy vision expressbe. Kinyitod a szádat és azt mondod: jó napot kívánok,lenne pár kérdésem a kontaktlencse használatával kapcsolatban. ...de ez tuti egy troll kérdés,ennyire életképtelen nem lehet egy gyerekekkel foglalkozó ember. Meg amúgy komolyan gyerekek közelébe engednek olyan pedagógust,aki csapvízzel mosná le a kontaktlencsét..? Ennyi egészségügyi oktatás tán még jogsi letétel előtt is van,de talán már általános iskolában is.
2023. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Jún 25, 00:37-es, megkérlek, ne kötözködj. Nincs errefelé Vision express, falun lakom, várostól távol (jelenleg viszonylag ritkán vagyok városban), és az utóbbi években (nem folytonosan, de) kizárólag bébiszitterkedés útján foglalkoztam kicsikkel. Finoman szólva nincs valami nagy társaságom se errefelé, nem járok kocsmába sem (az van itt, nem vision express; kocsma és erdő például).


A kérdésem indíttatása baromi egyszerű: bár utána is tudnék olvasni neten, viszont hirtelen felidnulásból arra gondoltam, érdeklődöm, mi a tapasztalata a kontaktlencsés szülőknek, vagy bárkinek, aki belefutott már ilyet viselő gyemrekbe. Ez ilyen egyszerű.


De mivel (ahogy meg is fogalmaztam korábban), még sose találkoztam még kontaktlencsés kisgyermekkel, annyira azért nem aggaszt a dolog, hogy neten utána olvassak.


Megnyugtattalak? Nem életképtelen vagyok, nagyon is fel tudom magam találni -tekintve, hogy totál magamra vagyok utalva, részben hasonló helyzetben, környezetben vagyok, mint egy gépkocsi nélküli tanyasi, szegényes felszereléssel, félkomfortban (áram+net szerencsére van), ergo nagyon is megnézném, te hogyan találnád fel magad ilyen helyzetben, mint amiben én vagyok SZINTE EGYEDÜL-,


csak ugyebár létezik az úgynevezett fontossági sorrend fogalma.


A kérdésem puszta tájékozódás, élő tapasztalatokról, nem pedig a száraz elmélet a lényeg most.


Azaz: ki, hány éves kortól talákozott kontaktlencsés gyermekkel vajon. Ez a kérdésem lényege. A többi része (hogyan kell felhelyezni stb) csupán opcionális, a kérdésem vonatkozásában.

(Opcionális - értsd: a kérdésem kiírása is utalt rá: "Meg is indokolHATjátok válaszotokat" esetleg).


Köszönöm, ha gyakorolsz a későbbiekben empátiát a kérdezők -és mások- irányába.


A többieknek köszönöm a válaszokat. :)

2023. jún. 25. 17:39
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
:D hűha..
2023. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!