Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az a jól működő autista...

Milyen az a jól működő autista? A fiamnak még nincs diagnózisa. Nem tudják eldönteni, autista, adhd, vagy semmi. 5 éves lesz. A közösségben részt vesz, a többiek között van, de a saját világában. Sok mindentől fél. De nagyon szófogadó a nevelőknek.

Figyelt kérdés
Csak néha megtelítődik és robban. De megfelelő hozzáállással le lehet szerelni hamar. Az ismeretei nagyon kiterjedtek, messzemenően választékosan beszél. Van rengeteg szerepjáték, de csak otthon. Már én sem tudom, mit gondoljak, mert máshogy fejlődik. Elég ügyetlen, de nagyon fejlődőképes.
2023. júl. 2. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
2023. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Ennyiből persze nem sok minden lehet leszűrni, de ezek az én gyermekemre is igazak és neki szenzoros zavara van
2023. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem olyanoktól kérded, akik értenek is hozzá ? Tony Atwood előadásait javaslom, illetve Youtube-on az Autista vagyok csatornát. A Szivárvány morzsák vagy mi a címe a másik csatornának, de az sem rossz.
2023. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy "jól működő autista" nincs!

Magasan funkcionáló autistának nevezik, azokat az autizmussal élő személyeket, akiknek az autizmusához nem társul értelmi fogyatékosság, képesek adekvátan kommunikálni, sikeresen integrálhatóak normál óvodába/iskolába és felnőttként önálló életre képesek.


Alacsonyan funkcionáló autisták pedig, akiknek az autizmusához értelmi fogyatékosság is társul, nem beszélnek vagy alig beszélnek és nem is értik, amit mondanak nekik. Nem integrálhatóak normál óvodába/iskolába, mert nem szobatiszták, nem képesek önállóan enni, öltözködni, kezetmosni,stb. Illetve alkalmanként vagy rendszeresen agresszív viselkedést tanúsítanak (harapás, verekedés, stb). Nem képesek az önálló közlekedésre. Rugalmatlan viselkedés jellemzi őket.

2023. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 évesen ugyanerre megkapta az Asperger diagnózist. Az Autizmus Ambulancia szerintem messze a legjobb a diagnosztizálásban, még a Vadaskertről is jókat hallottam. Azért ha nem tudják eldönteni, akkor gondolom még vár rátok pár vizsgálat.
2023. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!