Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beleszóltok, vagy feljelentést...

Beleszóltok, vagy feljelentést tesztek, ha közterületen egy szülő durván fizikailag bántalmazza a gyerekét?

Figyelt kérdés
Jogilag hogyan áll a helyzet?

2023. júl. 11. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha cigany akkor nem.
2023. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen! Helyi gyermekvédelmi szolgálatnál. Google kiadja a városodban lévő telefonszámát!

Mindenképp jelezd, akár anonimon is.



Üdv egy volt gyermekvédelmis szakember

2023. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Es mit mondasz a helyi gyermekvédelmi szolgálatnak? "Jó napot kívánok, itt állok a Kossuth Lajos utca 12 előtt, és egy barna hajú férfi a gyerekét üti?" Nem túl életszerű. És mit kezd ezzel az infóval a gyermekvédelmi szolgálat? Azt se tudják, ki az, és mire kimennek, az illető nyilván nincs ott.
2023. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én szerencsére még nem találkoztam ilyen esettel. De most elgondolkodtam. Hogy zajlik a bejelentés? Kikeresem a helyi gyermekvédelmi szolgálat számát, és felhívom őket azzal, hogy látok valakit, aki súlyosan bántalmazza kiskorú gyermekét? Utána mi történik? Mert mire kijönnek (ha kijönnek egyáltalán), ők simán továbbállnak, vagy nekem ott kéne őket marasztalnom addig? Maximum a felnőttről tudnék telefonban személyleírást adni, ez alapján hogy tudnak intézkedni?
2023. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
En a c&a ban lattam ilyet. 3db 5 ev alatti kislany, anyuka probalt a gyerekek meg bebujdostak az oltozokbe es huzogattak a fuggonyt. Apa elougrott es felrantotta az egyik gyereket es 3 meterre bevagta a sarokba, repult. Anyuka is kirontott,meg fogta az osszes gyereket es elszaladtak. Gondolom hanyszor szokhattak rajuk, akkor megrokonyodtem, most hogy van nekem is 2, foleg egy ordogfioka kisfiu, valahol megertem. En ezert nem tennek bejelentest. Nemelyik gyerek olyan szemtelen,pofatlan,hogy orulet. Valahol hatart kell szabni es az en fiam sem ert a szep szobol.
2023. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Rászólnék, ha ilyet làtnék. Picit sem lehet gyereket megütni. A legtöbb szülő, akinek nèha eljàr a keze (gyerek kezère csap stb, nem az agyonverős szintre gondolok), nem elvetemült bűnöző, csak kell nekik egy plusz löket ahhoz, hogy beismerjèk, hogy bàntalazni nem szabad a gyereket.

Mivel nem valószínű, hogy azonosìthatóak, hatósàgot csak akkor hìvnèk, ha rànèzèsre 8 napon tùl gyógyuló sèrülès keletkezett.

2023. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a súlyos bántalmazás nem nyilvánosan fog zajlani, ha meg random szülő lekever egy pofont a gyerekének, azért senki nem fog kimenni, hiába nem értek egyet vele. Meg feljelentéshez azért nem árt, ha tudok bármit az illetőről, mert ha csak ismeretlen tettes ellen teszek feljelentést, azzal lássuk be, sokat a rendőrség se tud tenni.
2023. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Megviselne a látvány, de valószínűleg mire bárki kier addigra már rég nincsen ott a család..., De ha esetleg vérzik a gyerek vagy nagyon durvan megüti (nem egy pofon vagy megrangatas-nyilvan ez is nagyon gáz de még nem a rendőr szint), ágy megrúgja, hajanal rángatja a szülő, akkor hivnek rendőrt azonnal.
2023. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon durva a helyzet nem szólnék, hanem arrébb mennék és rendőrt hívnék, megvárnám míg kijönnek és tanúskodnék is. Ha nekiállok vele veszekedni meg beszólogatni, akkor összepakolja a gyereket és ott sincs mire kiér a rendőr. De ez inkább anya-apa (vagy nő-ffi) közt szokott zajlani, úgy, hogy a gyerek végignézi. Azért olyat még én sem láttam-hallottam, hogy tényleg megverjenek egy gyereket "nézők" előtt.
2023. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon durván veri meg, bejelentés után közterületi kamerát is megnézik, azzal van esély azonosítani.
2023. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!