Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak alkalomkor pl.:szülinap,n...

Csak alkalomkor pl.:szülinap,névnap stb. vásároltok játékokat a gyerekeknek?Mennyi játéka van? Elmentek vásárolni velük,akkor is vesztek nekik valamit?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Szülinap, névnap, karácsony, gyereknap, stb alkalomkor kap nagyobb értékű játékot.

Ezen kívül jutalmazásként is kap játékot pl orvosi vizsgálat után valami apróságot. (Pl.: Kisfiamnak egy matchbox kisautó, ami pàr száz forint)

Vagy kirándulásnál suvenír szempontjából választhat magának egy játékot a bazàrban.

Ezen kívül ha látok valami hiper-szuper fejlesztő játékot, akkor megveszem, de azt is kötöm valamihez. Ki kell érdemelni.

Olyan helyre tudatosan nem viszem vásárolni, ahol rengeteg játék van. Pl Tesco, pepco, stb, mert ott mindent is megvetetne velem. (2,5 éves)

Persze egy nagyobb gyerekkel màr meg lehet értetni, hogy ezt vagy azt nem tudom megvenni, mert drága. De amíg kicsi és nem tudja a pénz értékét, hiába magyarázom, úgyis csak hisztizne, annak meg nincs értelme.

2023. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Alkalom nélkül is megveszek neki bármit, ha úgy látom jónak.
2023. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Arra semmiképp se szoktasd rá, hogy egy sima bevásárlásnál is kap játékot! Az én keresztgyerekemet így nevelték, most tíz éves és most kezd leesni a szüleinek, hogy ezt durván elrontották. Ha kenyért mennek a kisboltba, ma napig követeli, hogy vegyenek neki ott valami kis szirszart, csupán mert jönnie kellett anyával. Ezeknek a 99%-a nem is kell neki már egy óra múlva... De csak a szüleivel csinálja ezt, mikor velünk van, érdekes módon bárhová be tudunk menni hiszti nélkül. Hét vagy nyolc éves volt, mikor egy cukrászdában konkrétan úgy hisztizett, mint a három évesek, földhöz vágta magát, ordított bőgve, hogy neki "játék kell"... Végül valami marcipánfigurát kellett neki venni!


Most tíz éves, és már nem feltétlen a játék után hisztizik, telefontok, kütyü, akármi drága cucc, most kaptak a fejükhöz a szülei, hogy ezt tényleg nem így kellett volna.

2023. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy. Ha meglatunk valami jót és van rá keret megvesszuk. Magamnak se csak szulinapomkor veszek valamit 🤣
2023. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Általában csak adott ünnepekkor kap ajándékot - tudatosan - de ha rég nem látott ismerős hoz neki valami ajándékot, azt nem tépem ki a kezéből. Most pl találkoztam egy barátnőmmel, akivel csak 4-5 havonta tudunk, most hozott egy pici duplot a fiamnak, azt nem vettem el tőle.

Én amúgy többször veszek játékot, ha olyat látok, ami jónak tűnik, csak el van téve a kamrába, és az ünnepekkor adunk át párat belőle.

Nincs sok játéka, az átlaghoz képest kevesebb szerintem, de teljesen jól elvan napközben. Nem hiszek abban, hogy jót tesz neki, ha hegyekbe állnak a játékok a lakás minden pontján. Mi se így nőttünk fel és kicsit se bánom.

2023. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mi csak karácsonyt, gyereknapot meg szülinapot ünneplünk, és na, azért nem évi 3 ajándékot kapnak a gyerekek. De jellemzően ilyenkor kapnak nagyobb értékűt, viszont év közben is veszünk ezt-azt, bár még így is azt mondom, hogy kevesebb játékuk van, mint az átlagnak, nem hiszünk a játékok felhalmozásában.
2023. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Mindennapokban inkább könyvet veszek neki. Játékot alkalomra kap.
2023. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Szülinap, karácsony alkalmával mindig kap ajándékot.

Húsvét, gyereknap inkább csak csokit, édességet.

Néha (fél évente kb) rendelek 1-1 webshopból egyszerre 10-15ezer értékben játékot, hogy a korának megfelelő legyen itthon

2023. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szulinap karacsony jatek,vagy egyeb dolgok a koruknak megfeleloen

Husvet,nevnap,gyereknap,mikulas csak edesseg.ezen nem kivanok valtoztatni

Sima vasarlaskor alkalmankent egy kis aprosagot kapnak,de ez kb 10 vasarlasbol kezszer van igy

2023. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit, hogy mesekönyv, színező, ceruza, gyurma stb bármikor kapnak. Strandjáték vagy kerti játék szintén. Benti játékot kb minden alkalomra. Szülinap, névnap, gyereknap, karácsony, húsvét, mikulás. Volt már, hogy alkalom nélkül is kaptak de nem ez a jellemző. Főleg értelmesebb játékokkal vagyok így.
2023. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!