Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet hogy ettől nem beszél a...

Lehet hogy ettől nem beszél a 2 éves gyerekem?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom 6-7 hónapos kora óta sajnos tvt néz. Volt elég sok olyan nap hogy 5 órát is nézte. Tudom én vagyok a hibás. Már 4 hónapja próbálom korlátozni úgy hogy napi egy mese(1ora). De emellett momdokazunk beszélek neki. Március óta tesója is megszuletett vele is játszunk közösen is. Május vége óta pedig bölcsődes. Nagyon hibás vagyok hogy hagytam nézni. 20szot használ vmit már hónapok óta mond valamit most kezdett el mondjuk egy hete. És két mondatot is mond. Próbál utánozni is próbálja mondani a szavakat. Baba nyelven pedig egész nap beszél.


Szerintetek vigyem valahova vagy még várjak vele?


Tudom hogy nem kellett volna ennyi tv. Ilyen hozzászolást légyszi ne írjatok hogy milyen szar vagyok mert tudom.



2023. júl. 25. 19:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%

9-es ezt az oltári nagy baromságot remélem hogy te magad sem hiszed el.

És hogy ezt hangoztatod is.. mind inkább remélem hogy véletlenül sem vagy pedagógus.. a gyerekek érdekében!!!

2023. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

#11. Nézd, én értem, hogy sértve éezed a magad és a szüleid gyermeknevelési képességeit. De amit a 8. számú hozzászólásodban írtál, az továbbra is ordas nagy baromság.

Persze, mondom, mentegetheted magad meg a kérdezőt és állíthatjátok, hogy az okosbarbieponthun azt írta, hogy attól lesz Nobel-díjas atomfizikus a gyerek, ha 6-7 hónaposan 5 órára lerakod a tévé/tablet/telefon elé. Csak hogy ennek továbbra is épp az ellenkezője igaz.

2023. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%
Pont ma voltunk az orvosnál 2 éves státuszon. Egyik első kérdése volt, hogy beszél-e. Mondtam, hogy 4 igazi szót, a többit babanyelven. Az orvos (is) azt mondta, teljesen rendben van. A játszótéren se beszélnek folyamatosan a kétévesek, nem értem, honnan jön néhány naponta egy ilyen kérdés.
2023. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%

Nem én írtam a 8-as hozzászólást.

Enyhén elrugaszkodott azt állítani hogy te egy általános iskolában ránézésre megtudod állapítani hogy ki mennyit nézett tvt otthon. Gondolom az abszurdítását amit leírtál te magad is érzed.

Elhiszem hogy néhányan attól érzik magukat szuperanyunak hogy otthon 0 képernyőidőt engednek, majd mindez a jövőben meg is fogja bosszúlni magát amikor a kiskamaszt el nem fogják tudni rángatni a készülék elől. Valamit minnél jobban tiltanak, annál érdekesebb lesz, főleg egy gyereknek. Más világban élünk mint ezelőtt 40-50éve, ehez kell megtanulni alkalmazkodni. A hangsúly a mértéktartás lenne, mint az élet minden más területén.

Nem vagyunk egyformák, ettől szép az élet. Mindenki úgy csinálja ahogy jónak gondolja.. viszont valamit az ördögtől valónak beállítani csak azért mert azt te úgy gondolod, számomra inkább ez az ilyesztő... nem a tv.

2023. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
Az enyém is ennyit nézte. 2 évesen mit vársz tőle? Bőven elég,ha 3-3,5 évesen tud érthetően beszélni. A bölcsiben még nem vetted észre,hogy a többi gyerek is ugyanilyen? Általában ott beszélnek hamarabb, ahol van nagytesó. Vagy ahol az anyuka direkt ezerrel nyomatja,hogy beszéljen,de az szerintem szánalmas. Baba nyelven beszél,az bőven elég. Gond akkor lenne,ha egyáltalán nem beszélne.
2023. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%

Legjobb mikor "csak a háttérben megy, csak a reklámokat nézi". Gratulálok. Nincs egy csendes pillanata a gyereknekamikor feldolgozhatná a szavakat, tapasztalatokat mert osszefuggestelen, nem megegyező szajmozgas és hangok egész nap, csak mert anyuka képtelen beszelgetni a gyerekevel vagy elmerulni a saját gondolataiba.

És amugy nagyon is latszik, hogy melyik gyerek mennyi tvt néz. Buták, egyszerűek, önálló gondolkozásra képtelenek. Szókincs 0,hangképzés borzalom. Talán egy nagyon kis százalékban nem hat a gyerekekre negatívan.

Aztán értetlenül, martirkodva all anyuka az adhd-s, sni-s gyereke előtt, hogy jajj de nehéz neki.

2023. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19%
16os,te vagy ostoba. Kettő éves gyerekről beszélünk, bölcsisről. A hangképzése általában mindenkinek borzalom,nem hiába ingyenes a logopedus oviban 4-5 éves kortól (az alatt amúgy nem is foglalkoznak velük,mert túl kicsik). A normális 2 éves kisgyerek teljesen átlagos,egyszerű,halandzsázó, szeleburdi apróság. Minden más a tulbuzgó anyuka erőltetése,aki mondókákban méri a gyerek eszét.
2023. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Azért elég sok változás is lett egyszerre a kis életében-kistesó, bölcsi, ezeket is mind fel kell dolgozni.


Azt megkérdezhetem miért épp nyári szünetre adtad be bölcsibe, ha egyébként meg otthon vagy?

2023. júl. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%

"Buták, egyszerűek, önálló gondolkozásra képtelenek. "


Én mindezt rólad mondanám el, nem a gyerekekről!!!!!!!

2023. júl. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem, enyém is sokat tv-zett annyi idősen, Covid elejen volt 1.5 éves, mikor kijárási tilalom meg ilyen hülyeségek voltak, sokat ment a tv és nézte, mégis folyékonyan beszélt 2 évesen, tisztán, folyékonyan. 11 hónaposan kezdett beszélni szavakkal
2023. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!