Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz annyi idős egy...

Mikor lesz annyi idős egy gyerek, hogy lehessen mellette takarítani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak olyan gyerekek, akik mellett egy 2 szintes házat telekkel és állatokkal is el lehet látni :D


Na itt most a másik végletet szeretném kérdezni 😅


Szóval úgy általánosságban véve mikor lesz olyan idős egy kisgyerek, hogy azt lehessen mondani neki h most 1 órát el kell foglalnod magad, ki kell takarítanunk?


(A bevonás itt most annyira nem működik, mert vegyszeres takarításra gondolok)


2023. aug. 4. 10:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
78%
Nos, a 6-7 éves, iskolát kezdő gyereknél elvaras a 45 perc figxelem és önálló munka.
2023. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap múlva lesz 2 éves a kicsi, a nagy 4. Most tudom azt mondani, hogy mellettük tudok takarítani és főzni. Nem tökéletesre sajnos, de az alap, halaszthatatlan feladatok simán sikerülnek. Nálunk pont amikor megpróbálnám bevonni őket, akkor mennek el, hogy ők ezt aztán nem akarják csinálni.
2023. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
En is a 6-7evest mondanam, miota sulis. Azota merem egyedul hagyni a hazban.
2023. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Szinten 6-7 eves kor, de 1 ora meg igy is necces.

Most 8 eves, de 5 percenkent rohangal oda ha elkezdek valamit.

2023. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20 hónapos mellett tudok takarítani, igaz nagyon függ attól épp milyen napja van. Ha jó napja van simán kitakaritom a lakást, igaz nem egy 150 négyzetméteres házat kerttel kell rendben tartani.


Ha rossz napja van akkor örülök ha a felét meg tudom csinálni.


De ha jó nap van is mindig a lábam alatt sertepertel, nézelődik meg ilyenek. De ez engem nem zavar. Ha nagyon sok takarítani való van esetleg akkor az apja elviszi sétálni és hétvégén csinálom meg.


Én alvás időben nem szeretek takarítani mert könnyen felébred és utálom lábujjhegyen csinálni.

2023. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Én nem takarítok mellette. KNyilván a napi alap dolgok mosogatás, mosás , egyszerűbb ételek, kis kézi porszívóval átszaladason kívül). Akkor takarítom a lakást, mikor az apjával van, vagy ha a mama leviszi 1-2 órára a játszóra, így lehet normálisan hatékonyan takarítani, ha a lakásban van akkor nem. 3,5 éves.
2023. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
En mar a 3 evesem mellett is tudok a szobajaban jatszik vagy tvzik.
2023. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
4 éves volt a problémásabb gyerekem, mikor már tudtam mellette takarítani. (A kisebb nyugodtabb, 3 éves, mellette is tudok már.)
2023. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
52%

Ja az 1 óra a 4 évesnek nem ment, de azért 1-2 kisebb szünetet beiktatva már sikerült. Most 5 éves, de még most is néha közbeiktatok 1 pici szünetet. A 6 éves reális lehet.

8as voltam.

2023. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Huh hát akkor ez még nagyon odébb van (másfél éves a kislányom).

Azt hiszem jobb ha belekalkulálom valahogy a költségvetésbe a takarítót (jön a hétvégén, mert már áldatlan állapotok vannak itthon).

Angyalkám mellett az a nagy szó, hogy el tudok minden cumisüveget mosogatni és 1-2 dolgot ami elöl van.

Hosszú távon akkor erre kell készülni 😖

(Muszáj lett volna valahogy az életvitelünkbe belekalkulálni, mert az "5 perc" szabadidőt, amim van, mert apa elviszi a gyereket, azt jelenleg gyógyulásra kell szánnom 😬)

2023. aug. 4. 14:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!