Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen külföldi országba...

Milyen külföldi országba utazzunk egy 3 évessel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén kétszer voltunk külföldön egy-egy hétre (Olaszország, Görögország), de a kislányomat még nem vittük magunkkal. Ennek egyrészt az az oka, hogy kicsinek tartottuk hozzá a vér szerinti apukával (elvált vagyok), másrészt a nyarat fele-fele arányban apukánál tölti, így ezekben az időpontonban pont nála volt.

Jövőre mindenképp szeretnénk magunkkal vinni és apuka szerint is három évesen már mehet (az ő beleegyezése is kell, plusz én szeretek mindent megbeszélni, egyeztetni vele a jó viszony fenntartása miatt).

Főként apartmanokban szállunk meg általában, így maradnánk ennél. Aktív utazók vagyunk, így mindenképp olyan hely kellene, ahol sok a látnivaló, sok felé lehet kirándulni (nagy melegben akár bérelt autóval megközelíthető helyekre gondolok). Gyerkőccel inkább a természetben, mint múzeumokban.

Mindenképp tengerpart, de ne legyen szeles. Most Görögországban például örültem, hogy nem jött végül, mert olyan hullámok voltak, hogy ő biztosan nem élvezte volna és a part sem volt sekély.

Ami felmerült, az Egyiptom, de elvetettem egészségügyi dolgok + útlevél miatt.

Szó volt még Spanyolországról, Portugáliáról esetleg.


Anyagi szempontból eddig megúsztuk a nyaralásokat cakk-pakk 250-300/fő keretből mindennel együtt. Nagyjából ebben a kategóriában gondolkodunk.



2023. aug. 8. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
EU bármelyik tengerpartja megfelel, amiket te is írtál és déli. A kicsinek meg úgyis mindegy, a háromévesek ritkán fikázzák a görög tengerpartot hogy inkább spanyolba' mentek volna.
2023. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem is a hároméves szempontjából kérdezem...:)

Inkább hangulat, látnivalók, közlekedés stb. Ha lenne külön gyerekkel megnézhető hely, amit ő is élvezne, az nyilván plusz

2023. aug. 8. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mallorcát ajánlom. Nekem a kisfiam imádta. Gyönyörű a természet, sekély a víz, homokos a part. Mi augusztus végén voltunk (2éve) amikor már nem volt forróság.

Tavaly Costa Bravan voltunk, hasonló mint Mallorca. Rengeteget kirándultunk a környéken, elmentünk Barcelonaba is 1 napra. Szuper volt.

2023. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Horvátország
2023. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mar nem ma volt, de mikor mi voltunk gyerekek (3-6 évesek) szüleim Spanyolországba vittek minket nyaralni, azon belül is La Mangara (azt hiszem így írják). Ez egy olyan félsziget, aminek szép homokos a partja, de a félsziget nyulvanya felfogja a tenger nagyobb hullámait, így kisgyerekkel is biztonsagosabb, élvezhetőbb a strandolás.
2023. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Görögország Kefalónia, ezen belül is gyerekkel én a nyúlván részén lévő Xi Beach környékére mennék. Full nyugodt volt a tenger amikor ott voltunk, vöröses homokos part, hosszan sekély, úgyhogy nyugodtan lehet benne játszani, a part közelében nem kell úszógumi.


Bérelt autóval könnyű közlekedni a szigeten, hajóval át lehet menni Zakhinthosra és Ithakára is.

Mondjuk látnivaló a természetben kívül nem sok van. Az egész szigeten van egy erőd meg egy monostor és ennyi.

De a természet az gyönyörű, zöld sziget.

2023. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Barcelona közelében van egy Castell de Fels nevű település. 5 km hosszú, széles, homokos tengerparttal. Emlékeim szerint szeles biztosan nem volt, arra viszont nem emlékszem mennyire mélyült gyorsan a víz. Mallorcán valóban van lassan mélyülő homokos strand, igaz a természettől én nem dobtam hanyatt magam nyáron. Tavasszal szebb lett volna, de akkor gondolom még nem annyira van strandidő. Mi idén Horvátországban voltunk a másfél évesünkkel, Loparban. Iszonyat lassan mélyülő tenger, homokos part. Strandolásra kiváló, látnivalókban viszont sajnos nem bővelkedik a környék 🤷‍♀️
2023. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Málaga. Pedragelejo nevű strandján kis öblök vannak kialakítva, ami véd a nagyobb hullámoktól. A közelben Benalmadenában, Torremolinosban vannak látnivalók, aqualand, lepkepark, állatkert, akvárium.
2023. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!