Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 éves kisfiam mindenkivel...

A 2 éves kisfiam mindenkivel nagyon barátságos és egyáltalán nem fél senkitől, szerintetek ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

A kisfiammal nem rég kezdtük el a bölcsődét. Most éppen beszoktatáson vagyunk. Igazából az tűnt fel, ahogy megérkezünk, ő azonnal megy játszani és egyáltalán nem keres engem. Viszont más felnőttek társaságát, igen. Olyan könnyedén odamegy más anyukákhoz is.


A másik dolog, ha boltba megyünk, akkor is mindenkire rámosolyog, beszél hozzájuk. Vagy ha a mama vigyáz a kisfiamra és elmegyek, akkor se keres, ha megérkezek rám se hederít.


Felmerült bennem a kérdés, hogy nem kötődne hozzám? Valamit elronthattam? Vagy természetesnek veszi, hogy úgy is ott vagyok? Ő ilyen személyiség lenne?



#2 éves #kötődési zavar #nem fél az idegenektől
2023. aug. 15. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok kompetens a témában, de régebben olvastam, hogy az anyukák ezt az egész kötődés dolgot sokszor fekremagyarazzak, hogy akkor kötődik jól, ha nem tud elszakadni, csak sírva... De ez nem így van.


Az hogy nem sír utánad nem a kötődés hiányára urak, pont fordítva, biztonságban érzi magát, mert jól kötődik.


Persze vannak gyerekek, akik patológiasan nem válogatják meg, kivel állnak szoba, mindenkivel osszehaverkodnak... De nem hiszen, hogy nálatok erről lenne szó a leietak alapján.

2023. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem jelent kötődési zavart, neki ilyen a személyisége. A lányom ilyen, mint a fiad, nekem is ugyanilyen aggodalmaim voltak, voltunk pszichológusnál (először én, aztán ő). Most 4,5 éves, középsős lesz. Nagyon bátor, rengeteget beszél, könnyen barátkozik. Arra kell odafigyelni, hogy időben meg kell tanítani, hogy idegenekkel nem állunk szóba és nem szabad mindig mindent elmondani akárkinek. Ez nagyon nehéz. Ahogy egyre többet tapasztal majd lassan visszafogottabb lesz, a bölcsiben pedig amint nem leszel te is ott és rájön, hogy ez rendszeres lesz, akkor majd naaaaaagyon fog sírni. Nekünk így volt, beszoktatás és az első 2 rendes nap minden rendben, gyerek rám sem hederít, 3.napon pedig kezdődött.
2023. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségfüggő is, de teljesen normális a gyereked viselkedése.
2023. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
En elgondolkoznék, hogy miért keres kapcsolódáat minden jöttmenttel és miért nem én vagyok a biztos pont. Persze lehet ez a jó, de szerintem meg az a normális ha a gyerek a szüleihez kötődik és keresi őket, hianyoznak neki. Ez olyan tök mindegy hogy ott vagy, vagy sem, ő le se ****ja.
2023. aug. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éves koráig nálunk is így volt, egy csövessel is elment volna kézenfogva. 3 éves kora körül jött elő a bizalmatlanság, meg a visszahúzódás.
2023. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyes írja. Az én lányom is ilyen, ovis nyílt napon becsüccsent a szoba közepére, lejattolt az óvónővel és angyal módjára játszott, csacsogott. Én megijedtem hogy kötődési probléma, még alap is lett volna rá, mert hamar visszamentem dolgozni és emiatt apuka, anyukám, apukám és én is sok időt töltünk vele váltva, nem egy ember gondozza kizárólag. A védőnőnek mondtam, ő meg nevezte tárta szét a kezét hogy ilyen skálán mozognak a normális gyerekek, és ez is bőven benne van.


Szóval inkább örülj, hogy ilyen nyitott személyiség, és nem pajszerral kell lefejteni. Én remélem hogy alapvetően ilyen is marad, mivel apuka nálunk szociális fobias, és nagyon rányomja a bélyegét az egész életére...

2023. aug. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam dettó ugyan ez volt ahogy leírtad. Soha nem hiányolt, nem sírt utánam, mindenkihez közeledett elsőre. Én is mindig azt hittem, hogy nem szeret, sokáig rosszul éreztem magam ez miatt. Most 10 éves, iszonyat könnyen barátkozós gyerek, ő a balcsi parton is simán odamegy egy kisfiúhoz és hívja magával játszani, idegenekhez becsatlakozik homokfocizni stb... közben meg nagyon anyás is, még mindig jön és megölel többször, naponta legalább 10x elmondja hogy szeret, bármi baja van jön és kér, hogy beszéljünk négyszemközt. Egy nagyon biztos pont vagyok neki, érzem és látom, már nem aggódom.
2023. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma pont erről beszélgettünk a gondozójával. Ő is megnyugtatott, hogy ne aggódjak. A kisfiam egy nyitott személyiség, könnyen barátkozik. Imádja a gyerek társaságot,örökmozgó kis felfedező, mindig elszöszmötöl valamivel. Apukájának is ugyan ilyen a természete, könnyen teremt kapcsolatokat, mindenkivel el tud beszélgetni, lehet ezt tőle örökölte, egy hozott dolog.


Viszont a délutáni és az esti altatásnál csak velem alszik el kis kifli-nagy kifliben. Szereti, ha ölelgetem, puszilgatom, de utána szalad is dolgára. Csak még is annyira furcsa látni, hogy ennyire önállósodik. Mióta elindult azóta ennyire nyitott a környezetére és másokra is.

2023. aug. 16. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!