Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam egészséges, értelmes,...

A fiam egészséges, értelmes, mégsem csinál semmit utánunk. Véleményeket szeretnék kérni?

Figyelt kérdés

A kisfiam elmúlt 2 éves, nagyon rossz alvó volt, ami elvileg kulcsa az információk elraktározódásának.


Viszont, nem beszél (egy-két hang\szó töredék), nem iszik, és nem eszik magától.


Ha monsom, hogy hozd ide a labdát, vagy vidd oda anyának, megteszi. Bezárja a nagy kaput is, értelmes, de mindent, amit szeretne, tudtunkra adja mutogatással, vagy csak odahúz.


Nem akar utánozni, egyedül utatas, kiskanál megfogadtatása, neki erőszak. Nem akarja. Sétálunk, lecsücsülünk dal. Inkább lehúz engem hogy én csücsüljek le, de ő nem utánozza.

Tányérból kuki,ropin kívül mást nem vesz fel magától.

Szerintetek?



2023. aug. 18. 14:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
De azt nem mondod hogy próbáltad-e csak úgy ráhagyni? Odateszed elé aztán ha eszik eszik nem nem. Bele nem hal ha egy étkezés kimarad. Nem is kell a kezébe adni semmit. Leteszed, leülsz, eszel. Aztán ő is eszik ha akar vagy nem🤷
2023. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
És ha csak elé teszitek és nem adogatjátok?Inkább nem eszik egy falatot se? Ha látja,hogy ti elkezdtek enni akkor sem? Cumisüveget megemelte magának hogy igyon? Az pl státuszkérdés volt a védőnőnél is valamikor 1 év körül.
2023. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11# Egyre gondoltunk.:D nálunk így kezdett el enni egy év alatt,odatettem elé szándékosan és addig összekészítettem a sajátom. Mire mellé ültem elkezdett enni egyedül. 12# voltam.
2023. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nedves dologhoz nem akar nyúlni az èrzekelesi (sensory) eltèrès is lehet. Mas vizes dolgoktòl is viszolyog? Sarazni szeret?
2023. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"És ha csak elé teszitek és nem adogatjátok?Inkább nem eszik egy falatot se? Ha látja,hogy ti elkezdtek enni akkor sem? Cumisüveget megemelte magának hogy igyon? Az pl státuszkérdés volt a védőnőnél is valamikor 1 év körül."


Elé tesszük vagy sír, vagy otthagyja, vagy a kezünket oda irányítja, hogy adjuk mi. Legtöbbször inkább nem eszik.

Cumisüveget az elején nem akarta tartani, csak ha a szájába adtuk.

Na erről nagy nehezen leszoktattuk.

Most tartja, de jó lenne pl, ha állva is tudna inni, pl egy szívoszálas pohárból, de szintén nem fogadja el.

2023. aug. 18. 16:40
 16/22 A kérdező kommentje:

"egyre gondoltunk.:D nálunk így kezdett el enni egy év alatt,odatettem elé szándékosan és addig összekészítettem a sajátom. Mire mellé ültem elkezdett enni egyedül. 12# voltam."


Ezzel nálunk az a gond, hogy ha otthagyom előtte, míg én megcsinálom a sajátomat, addigra az a tányér étellel együtt a földön köt ki

2023. aug. 18. 16:41
 17/22 A kérdező kommentje:

" 14/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy nedves dologhoz nem akar nyúlni az èrzekelesi (sensory) eltèrès is lehet. Mas vizes dolgoktòl is viszolyog? Sarazni szeret?"


Végülis igen, sokszor van olyan, hogy saras lesz a keze, es kifele tartja a tenyerét, nem nyúl semmihez. Jön, hogy töröljük le.

2023. aug. 18. 16:43
 18/22 anonim ***** válasza:
13# vagyok. A státusz most volt a 2 éves?Mit mondott a védőnő ezekre?
2023. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Semmit. Beszéde ráér. Többit behúzta, hogy szuper minden...
2023. aug. 18. 17:27
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Az én gyerekemnek beszedfogyatekos kódja van. De mindent megértett már 1 évesen is és átlag feletti iq-ja van. A beszédben beszédértésben van elmaradva. Egyébként ő is sokáig cumisüvegből ivott. 3 éves kora után kezdett beszélni. De 2 évesen nem aggódnék ezen. 2 évesen kell tudni 20 szót, de az lehet halandzsa, hangutánzó is, lehet, hogy ez már megvan a fiadnak.
2023. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!