Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem foglalkozik, miért...

Miért nem foglalkozik, miért nem neveli néhány szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés
A nevelés sokat segítene azon, hogy a gyerek ne nyilvános helyen dühöngjön vagy üvöltsön másokat is megbotránkoztatva. Tudom, hogy manapság el kell költeni a csok pénzt, az adóvisszatérítést. Utána pedig még a Dikhk tv-t is meg kell nézni. Az viszont nem lenne rossz, ha a gyerekkel foglalkozni is lenne idő. Régen engem még nevelt anyám. Megmondta, hogy hogyan kell viselkedni. Apám néha még meg is fegyelmezett, amiért nagyon hálás vagyok, mert nem egy bőgős nyifi nyafi ember lettem. Manapság is kellene időt fordítani a gyerekekre, még akkor is, ha a Babázó hitel igénylőn ez nincs benne az apró betűs részben.
2023. aug. 21. 16:00
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%

Na már megint a csokos😂😂😂

Én speciel nagyon sokat foglalkozok a fiammal (4 éves) és még az óvónők is azt mondták hogy ritka az ilyen következetes szülő mint én. Mégis minap ordított a játszótér közepén hogy ez nem igazság. Hogy miért? Nem tettem be a baba hintába mert már nem baba😂😂😂 Tanulság: Sose tudhatod miért ordít az a gyerek

2023. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez vagy troll kérdés vagy egy gyermektelen ember írta ki.

Aki nem tudja, mi az a dackorszak. Mondom ezt úgy, hogy 2 gyereket felneveltünk úgy, hogy nyilvános helyen sosem cirkuszoltak.


Akkor meg miről beszélünk? Aki nem nevelt gyereket és nem is olvasott gyermekpszichológiai könyveket, annak mit magyarázzunk? Vakoknak a színekről? Süketnek a zenéről?

2023. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
91%

Hagyjuk már ezt a csokot istenem.

Faj neked,hogy valaki felvette?

Van gyereked?ha nincs akkor majd megtudod milyen amikor hiába beszélsz nem ér a szó .ha meg van,akkor biztos te vagy a szülők mintapéldánya és neked tökéletes gyereked van.

2023. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
84%

"Régen engem még nevelt anyám. Megmondta, hogy hogyan kell viselkedni. Apám néha még meg is fegyelmezett, amiért nagyon hálás vagyok, mert nem egy bőgős nyifi nyafi ember lettem. Manapság is kellene időt fordítani a gyerekekre"


Bizony ám, mint a mellékelt ábra mutatja, manapság sem ártana, ha anyád nevelne, apád meg néha jól elverne, hogy ne írkálj hülyeségeket az internetre.

2023. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

"Megmondta, hogy hogyan kell viselkedni."


Mondom én is, csak vagy nem érti vagy nem érdekli 2,5 évesen.

2023. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
A szülők imádják, ha a gyerekük közterületen üvölt, ezért nem nevelik!:)
2023. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészről minden generáció a sajátját hiszi a legfantasztikusabbnak, és minden utána jövőt sokkal rosszabbnak. Mikor ilyen kérdést látok, akkor jogos az észrevétel: Mert kinek a generációja nem neveli a mai fiatalokat? Bizony a tiéd.

Másrészről: én fogorvos vagyok, direkt azért mentem gyermekfogászat, fogszabályozás irányba, mert az átlag felnőtt (különös tekintettel a 40 pluszosokra) elképesztően fegyelmezetlen, hisztériás (igen, tisztelet a kivételnek. Amit az átlag magyar férfi levág egy FOGKŐLESZEDÉS során, azok a sóhajtozások, meg 2 percenként való öblögetések csak azért, hogy kis szünetet tartsunk, mert olyan pokoli fájdalmat kell elviselnie - na neee. Kifejezetten azt látom, hogy a szocializmusban szocializálódott generáció ócska. Elkényeztetett, tanulatlan, fegyelmezetlen.

Harmadrészrészről. CSOK? Na és a szocpolról hallottál-e már? Szerinted miből épült a 90-es évek elején az utolsó biztonsági őrnek is 2 meg 3 szintes (!) hodálya? Elmész bármelyik magyar településre az átlag utcakép bizony az, hogy egymás után állnak a 200 plusz m2-es családi vityillók. Direkt írtam a biztonsági őrt példának, szemléltetvén, hogy nem kellett egy nagy karriert, pláne fizetést felmutatni, bárki felépíthette, amit jól esett. Ehhez képest az, hogy egy CSOK, babaváró és egy jobb középosztálybeli keresetből az ember véletlenül felépít egy 100 m2-es házat, azért elég szerény.

Végezetül egy idézet Szókratésztől: "„Fiatalságunk rosszul nevelt, fittyet hány a tekintélyre és semmiféle tiszteletet nem tanúsít az idősek iránt." Csakhogy lásd, mennyire nem újkeletű a nálunknál fiatalabbak szidása.

2023. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%

Hála istennek már nem azokat az időket éljük, amikor a gyereknek hallgass a neve, és annyira féltek a szüleiktől, hogy megnyikkanni sem mertek, bármi bajuk is volt.

A dackorszak normális, a csok nem az ördögtől való, és igenis nevelik a mai szülők is a gyerekeiket, legalábbis a többség.

2023. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akinek hisztizik egyet a gyereke, az csak a "babázó hitel" (wtf??) miatt vállalta. Oké. 😂

Megint olyan dumál szokásos módon, akinek láthatóan fogalma sincs az egészről.

A múltkor az asszonysuttyón is volt hasonló kérdés, és tízen éves fruskák pofáztak, mit hogy kéne, meg olyanok pofáztak a kérdezőnek, hogy "nevelni kéne a gyereket", akiknek Fifike az egyetlen nevelni való otthon. 😂

2023. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos gombamódra szaporodnak. Mármint a Kérdezőhöz hasonlók.
2023. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!