Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy a dackorszak...

Az igaz, hogy a dackorszak alatt a szülők leamortizálódnak és depressziósak lesznek a rengeteg hisztitől?

Figyelt kérdés

A dackorszak egy kemény, és idegőrlő időszak a szülők, főleg az anyuka számára, viszont a kisgyereknek meg hozzájárul a fontos idegrendszeri fejlődéshez.



De mégis, hogyan lehet ezt ép ésszel bírni, ráadásul ha egynél több gyerek van, vagy éppen a "nagyobb" dackorszaka közepette születik a baba?


2023. aug. 23. 12:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, hogy ki hogyan éli meg a gyereknevelés nehézségeit. Függ a szülőtől, függ a gyerektől, helyzettől. Adott 1 gyerek, első 3 hónapban rosszalvó,hasfájós de utána javul a helyzet, apuka, mama besegít a háztartásba, anyuka elmegy néha kikapcsolódni, fodrászhoz, nincsenek anyagi gondok.A gyerek, ahogy nő, egyre önállóbb, eljátszik, megül egy helyben akár fél órát is. Szituáció 2: A gyerek az elején hasfájós, utána meg 3 óránként fixen kel enni/pici túlzással egész nap eszik, közben anyuka csinál mindent is, semmi segítség, ahogy telnek az évek, nem lesz könnyebb. A gyerekkel állandóan menni kell, a bevásárlás egy örökkévalóság, mert nem képes megülni, egész nap kb.azzal telik, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad.Ő az anyuka, aki alig várja a férjét haza, erre Ő telefonál, hogy csak késő este jön,és miután letette a gyereket, a fáradtságtól a zuhany alatt sír, de mégis reggel mindent újrakezd. Vajon kit visel meg jobban a dackorszak...És erre még ugye egyéb dolgok is jöhetnek, amik beteszik a kiskaput.
2023. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor nagyon nehéz.

Jó, ha van segítség a környezetedben, akkor időnként tehermentesítenek.

2023. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A dackorszak elég jelentős részben egybeesik az óvodás korral, ami szerintem a legszebb időszak a gyerek (és a gyerekét szerető szülő) életében.

Már értelmes, szobatiszta, tehát könnyű vele kimozdulni, de tele van játékossággal, nyitott mindenre, érdeklődő, tiszta lelkű.

Mindegyik gyerekünknél imádtam ezt az időszakot.


Kérdező, ha te ennyire rinyálsz ettől, akkor ne vállalj gyereket. Jobb is...

2023. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13-as, attól, hogy a kérdező fél a dackorszaktól, miért ne vállalhatna gyereket?

Egyébként meg nem csak ő egyedül gondolja ezt, amit én, de már nagyon sok szülőtől olvastam sok netes fórumon, hogy (általánosságban értem) az anyukák ebben az időszakban teljesen becsavarodnak, mert a gyerek állandóan mindenért kicsapja a balhét, és 10x infarktust kap az anyuka hogy a gyerek már megint mit ránt magára mibe ivott bele, mihez nyúlt hozzá.


De ettől függetlenül lehet imádni az anyaságot, szóval én sem tudom, hogy miért viszik túlzásba a nehézségeket, holott ezek csak egyfajta megoldandó dolgok.

2023. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az "amit én" után nem de, hanem viszont akart volna lenni.


14

2023. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!