Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok egész nap a 2,5...

Mit csináltok egész nap a 2,5 év körüli gyereketekkel otthon, mit játszotok? Föleg, ha bent kell lenni majdnem egész nap?

Figyelt kérdés

2,5 éves örökmozgó kisfiam van. Kertes házba lakunk, így reggel szerencsére könnyen ki tudunk menni, de olyan borzasztó meleg van, hogy fél 10 körül legkésőbn már jövünk be, pláne, mert itt a 3 hónapos testvére, szoptatnom kell, pelenkázni, nem tudok rá akkor úgy figyelni kint.


Délután 4 körül megyünk ki legközelebb, addig bent vagyunk, de úgy érzem, minden nap egy kínlódás. Bevonom játékosan a házimunkába, de vagy van kedve hozzá, vagy nem. Az a baj, hogy mindent hamar megun, semmivel nem játszik el sokàig. 10 percet építőkockázik, 30 percet gyurmázunk, 10 percet könyvet nézegetünk, de aztán már nincs kedves csinálni.


Hagyom azt is, hogy kicsit maga játsszon, de keveset van még el egyedül, jön, nyaggat, rosszalkodik. Mindennap táncolunk bent, van puha labdával rugdosunk, kirakózunk, rajzolunk, viszont tényleg minden csak ilyen 15 percekig köti le, én meg délre már azt se tudom, mit csináljunk...



2023. aug. 24. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

2,5 éves gyerektől nem is várható el,hogy ennél többet egy dologra koncentráljon. Gondolom délben ebédel, alszik, ezzel megvan 2-2,5 óra.

A gyerekeket meg kell tanítani egyedül játszani, nem kell egész nap szórakoztató személyzetet játszani. Kezdj el valami játékot és szépen szállj ki belőle, ő pedig folytatja. Kisfiam is ennyi idős, a pici nálunk 5 hetes. A nagy, pedig ő is örökmozgó, két napja pl a duplóval, állataival és a traktorjaival játszik. Az egész nappali egy nagy farm, báláz, arat, állatokat etet. Ne jatsz egész nap animátor, kicsit unatkozik és majd feltalálja magát.

2023. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy mindent hamar megun. 10-15 perc teljesen jó az ő korában. Mondjuk nálunk könyvekkel tovább leköthető volt mindkettő. Órákig olvastam nekik. Amikor egyik még nagyon pici volt és "nem hagyta volna", addig falra vetítettem, azt olvastam.

A kisebbnél a legó is nagyon hamar bejött. 2 évesen már nem duplóztunk, hanem normál legó.

2023. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak 1 órát alszik.


Természetesen nem szórakoztatom egész nap, ahogy írtam, szoktam hagyni egyedül játszani, csak ezt nem sokáig csinálja, 5-10 perceket elvan, utána jön oda hozzám, mászik rám, sír, mondja, hogy menjek vele játszani.

2023. aug. 24. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesem van, ennyi idő tényleg jónak számít, és teljesen érthető, ha vágyik a közös játékra. Közösen mi sokkal tovább játszunk, mint amennyi idő után ő megunná, bár sokszor elvan egy óráig is.

Építeni, duplózni, sínpályázni is órákig szoktunk, rajzolni is, meg igazából minden játék legalább másfél órás, ha én is részt veszek benne. Ha nem érek rá, akkor segít főzni, takarítani, vagy bármiben.

2023. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy kiviszem reggel 10-11-ig, utána tízórai, közben ebédfőzés. Utána alszik, ő 2-3 órát, mert este direkt kiviszem még 7-8 körül is. Így a délutáni alvás után már az uzsonnával, kis benti játékkal kihúzzuk addig, míg már nincs olyan meleg és megint ki tudunk menni. Nálunk ez a módszer, hogy később teszem le, éjszaka rövidebbet alszik, így több alvás esik a délutáni meleg idejére. Összességében megvan a megfelelő mennyiségű alvás, csak más elosztásban.
2023. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

9-től fél 7-ig alszik, meg napközben 1 órát, ezen nem akarok variálni, mert a kicsi is kel korán, nem bírnék ennyi fent lenni éjszaka, meg nappal két gyereket nevelni :D


Az a baj, hogy újépítésű a házunk, nincs még kész a terasz és a fák is kicsik, így kb. semmi árnyék, de ebben a kánikulában már 10-kor is meg lehet rohadni kint :O Szóval muszáj vagyok vele bejönni.


Ráadásul jön a tél, amikor még ennyit sem lehet majd kint lenni, mert nem lesz mit csinálni, na attól elöre félek. Mert így az van, hogy délután 1-re már kb. minden játékával játszottunk, nincs kedvem megint hozzájuk. Nemrég vettem gyurmát, kirakót, mágneses horgászjátékot, ezek lekötötték minden nap valameddig, de 1-2 hét után nincs kedve már játszani velük.


Gondolkodom házi készítésű benti játékokon, meg hogy veszek is pár dolgot télre, ami hosszabb időre leköti, de nem tudom, mi lenne az.

2023. aug. 24. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne télen kint lenni? Csak öltözködés kérdése. Nyugodtan vidd ki télen délelőtt és délután is. Ha a játszótér már túl hideg, akkor roller, futóbicikli vagy séta. Én minden délután kicittem még 1 órát bölcsi után. A bölcsiben meg délelőtt volrak az udvaron elég sokat. Nem lesznek betegek, sőt. A friss levegő csak jót tesz nekik
2023. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!