Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bírjátok, kezelitek a...

Hogyan bírjátok, kezelitek a dackorszakot a gyereketeknél?

Figyelt kérdés

Nálatok mennyire "intenzív"?

Csak kíváncsi vagyok, mert lépten-nyomon azt lehet olvasni/hallani, hogy ilyenkor a szülők teljesen becsavarodnak az állandó hisztiktől.

Pedig azért van egy-két olyan pillanat, amikor elfog tőle a szerelem, mert annyira cuki. :D


2023. szept. 8. 14:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a ket gyerek nem birja elviselni egymast. 9 es 3 evesek. Ahogy hazaerunk vagy hetvege unnepnap van, egesz nap basztatjak egymast, uvoltesig, sikitas, kergetozes, harc, pofon, hajhuzas. Utalom mar mint a szart. Ezt az egeszet. Arrol almodozunk a ferjemmel,h kettesben lelepunk a picsaba mar. Sokszor annyira kiborulok toluk,h kaparom magam es bogok, a ferjem csak kocsiba pattan es elviharzik. Az allando hiszterias cirkusz annyira tonkretette mar a hazassagunk, hogy el akar menni. En meg megmondtam,h egyedul nem csinalom,akkor lesz ne adj isten valas ,ha heti valtasban van felugyelet, maskepp nem vagyok hajlando ezt csinalni. Kulon kulon nincs gond, de ha egyutt vannak, nem fernek el egymas mellett. Nekem a munkaido a pihenes, ott simulnak ki az idegeim es nyugszok meg. Itthon? Allando migrenem van es idegbeteg vagyok toluk. Nah igy vallaljon mindenki kistesot. Mert az ugye kell,mi lesz ha a nagyvilagban egyedul marad a nagyobb, ezzel nyomasztott mindenki. Hat ezek sosem lesznek jo testverek.
2023. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%
Könyörgök, 11-es: mért nem fordulsz gyermekpszichológushoz szenvedés és családbontás helyett? Ez annyira magától értetődő! A viselkedésüknek oka van. A pszichológus rá tud jönni. Azon kívül lehet, hogy a részükről ez komolytalan, csak húzzák egymást, és te tulajdonítasz neki nagy jelentőséget. Ha meg zavar a káosz és zaj, akkor erőteljes szülői beavatkozással érd el, hogy abbahagyják.
2023. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Lehet en vagyok tulerzekeny a zajokra. Fuldugoval letezem. Baratok elmondasa szerint mindenhol ez megy,de mi a falra maszunk tole 5 perc alatt. Ok meg ugy csinalnak,mintha semmiseg lenne.
2023. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#11

Ez így van, ahogyan a #12 írja.

Minél előbb menjetek el családterápiára, pszichológushoz.

Nem létezik, hogy ennyire borzasztó testvérek legyenek..

2023. szept. 8. 18:58
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
14, de letezik, engem is gyulolt a nővérem születesemtol kezdve, a tinikorunk maga volt a pokol. Hal istennek amiota felnottunk nem kell vele beszelnem.
2023. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%
Es a 3 evessel mit kezd a pszichologus, a nagy is dacol mindenki ellen. Idegenekkel szoba sem allnak. Ma is kulon kellett valasztanj. Egyik a fszt, masik az emeleten. Csak igy van nyugi.
2023. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
Az a foglalkozása, hogy tudjon mit kezdeni. Látott már háromévest. Sőt olyan háromévest is látott, aki nem akart szóbaállni vele. Neked segít a megoldásban, de ha te inkább szenvedsz, azt is választhatod.
2023. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

A gyerekek a családi dinamika tükrei - ha ott gond van, azt a gyerekek letükrözik. A pszichológusnak a családot kell kezelnie. Ha a szülők nem változtatnak, a gyerek sem fog változni annyit, hogy az jó legyen. Máskülönben egy gyerekpszichológusnak eszköztára van arra - nem, nem a kanapén beszélgetés -, amivel a probléma gyökerét ki tudja deríteni.


Máskülönben a kérdező kérdésére válaszolva:

Tudatosnak kell tudni maradni. Amit az 1-es ír, az csak annak marad elmélet, aki nem tudja tudatosan használni az elméletet.

Nálunk tökéletesen működik, amit 1-es ír. És ennek nem az a lényege, hogy nincs hiszti - mert az a természetes fejlődés része -, hanem jobban van kezelve, ki tudja adni a feszültségét támogató közegben. Így a hisztik között kiegyensúlyozottabb, kevesebb dolog triggereli, és ha figyelünk, hogy ne fáradjon túl, ne legyen éhes, akkor egész ritkák.

2023. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Egyébként az igaz, hogy be lehet csavarodni meg depressziózni a sok hisztitől?
2023. szept. 9. 10:29
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen. Simán
2023. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!