Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi ennek a folyamata?

Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!elèg fontos tèma lenne most feldobva. Minden ilyenben jàrtas szülői tapasztalat èrdekelne.

3 èves a kisfiam. 89,5 cm, 11 kg 70 dkg. Voltunk stàtuszon, a doktornő nèzte a görbèjèt, alsó hatàr. Szerinte ez kórosan alacsony mèret, így irni fog beutalót az endokrin szakrendelèsre, hogy kiderüljön hormonàlis avagy genetika.

Előttünk ez nem igazàn kèrdès mert semelyikünk sem magas (èn 150 cm vagyok 50 kg-val, fèrjem kb 163-165 cm ès kb 75-80 kg.nekem anyukàm akkora mint èn, apukâm màr ugyan nem èl sajnos de ő is fèrjem kaliber lehetett. Fèrjem anyukàja sem magas. Az apukàja sem volt magas. Az egyetlen magas ember fèrjem nagypapàja ès fèrjem bàtyja. Ök 170 cm felett vannak jócskàn. )

Namàrmost ezt a gyerekorvosunk nem veszi figyelembe, ès szerinte èn sem vagyok alacsony (de ha szerinte 150 cm nem alacsony akkor mi az? A gyerek persze meg kórosan alacsony.

Tudom persze hogy nekik a percentilis görbe az adatok atyaúristene ès azt kell nèzni.. na mindegy. Akit küldtek màr emiatt kivizsgàlàsra, mikènt zajlik? Sajnos semmit sem mondott csak hogy lekövetik majd hogy a gyerkőc mikor tèrt le az optimàlis növekedèsi ütemről.

Valaki esetleg tud erről irni hogy mire szàmithatunk? Köszönöm



2023. szept. 21. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Pontos választ nem tudok adni,d3 mivel endokrin rendelés,az eddigi adatait ( pl a kiskönyvét) érdemes elvinni,valamint vérvétel biztos lesz.
2023. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kikérdeznek, vérvétel, esetleg kézről készített röntgen, bár azt nem tudom, megcsinálják-e már ilyen kicsi korban, lehet, hogy csak később van értelme.

Egyébként nem személyeskedés, de 150 és 163 cm-el ti is kb az egészséges felnőtt méret alsó határán vagytok, esélyesen hasonló volt a percentilis értéketek, mint a kisfiatoké, tehát nem tudom, mi ez a nagy ijesztgetés. Pláne ha alsó határ, az azt jelenti az én értelmezésemben, hogy határon belül van, csak az alsóhoz közelebb. Na mindegy, nyilván jobb félni, mint megijedni.

2023. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Baja nem lesz a kivizsgálástól, de érdemes lenne gyerekorvost cserélni. Igaz az alsó percentilisbe de benne van. Ti is nagyon alacsonyak vagytok.
2023. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a szülei alacsonyak,még a gyerek lehet beteg. Nézzék csak meg.
2023. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
De nem kórosan kicsi. Belefér a percentilis aljába.
2023. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem evidens, hogyha a szülők is alacsonyak, az miért zárja ki a hormonális okot? Lehet, hogy nekik is bajuk van(volt kiskorban) azért ekkorák, és ezt örökölte a gyerek is.


Ti voltatok endokrinológusnál kisgyerekként? Mindketten?

2023. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6/6 igen èn voltam de èn nekem okkal volt gondom a dologgal mert koraszülött voltam 28.hètre. alulműködött a pajzsmirigyem de 3-4 èv alatt vègül rendbelettem tève. Kb 20 ève nem szedek semmit ès rendben vagyok (34 èves vagyok, 10 èves koromban vizsgàltak ki ès nem 3 èvesen ...) a kisfiam 40. Hèten született ès tudnak róla hogy velem mi volt
2023. szept. 22. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5! De attól még lehet hormonálisan beteg!
2023. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8/8

Igen lehet persze. Csak attól hogy benne van az alsó èrtèkben nem kellene rámondani hogy kóros. Èn 28.hètre születtem de 10 èves koromig nem is piszkàltak hogy vizsgàltassanak ki. Ès akkor is a súlyom volt a baj nem a magassàgom. Holott hasonló alsó èrtèkem volt mint a gyerekemnek. Csak èppen ez a doktornő most eltökèlte hogy ez bizony kóros ès kèsz. Megnèzetjük, ès kèsz. Jobb tudni ha tènyleg baja van

2023. szept. 22. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mert te 30 körül vagy, azért ennyi idő alatt bőven változott az orvostudomány.. manapság minden koraszülött normális gondozáson meg követésen vesz részt évekig, és a fejük búbjáig mindennel ki vannak vizsgálva meg felmérve. Látod, nálad is észre kellett volna venniük a bajt időben, illetve már lehet tudni, hogy ez nem "normális" magasság nálad se, csak nem tudták az egészet feljavítani.


Tök oké, ha ki akarják vizsgálni, ha a férjed is ilyen volt(nem tudhatod), akkor neki sem ártana vizsgálat.


Egyébként 170+ centi nem magas, az az átlagos, és ti ennyivel vagytok az átlag alatt, nagyon nagyon picik vagytok. Gondolom buszon vagy koncerten vagy máskor tömegben érzékeled te is, hogy nem csak pár centi plussz kellene, hogy kiláss.. Én 170 vagyok nőként, kicsit sem magas, úgy kell magassarkúban pipiskednem, mert a legtöbb ember orráig érek kb, magassarkúban is csak egymagasak vagyunk. 150centit egy két centi választja csak el a törpeségtől, meg ugye nap végére is összemegy az ember picit..

2023. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!