Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elalvás előtt mennyi idővel...

Elalvás előtt mennyi idővel kap vacsorát egy kétéves?

Figyelt kérdés

Lefekvés előtt már nincs tápszer, kakaó, nem fogadja el rég.

Ő alapesetben, bár nem adok neki nasit, még így is 4óránként eszik. Úgyahogy.

Viszont vacsizni még így is alig hajlandó mostanában, mert kevés uzsi és vacsi között szűk 3óra telik el.

Ha előbbre tolnám, akkor vacsi után 1órával már aludnia kéne.

Nem lesz attól hasfájás? El tud egyáltalán aludni?

Nálatok alvás előtt mikor eszik utoljára?



nov. 13. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így néz ki:

-bölcsiben 3-kor uzsi

-mikor megyek érte fél 5-kor, általában éhes, valami kis gyümölcsöt viszek neki, azzal kibírja hazáig, ha programozni megyünk, akkor készülök keksszel

-6-fél 7 körül vacsora, ami egy fél órás program nálunk

-8 körül fekszik, előtte még iszik 1,5 deci tejet.


Úgyhogy átlagosan 1,5 óra telik el a vacsora és az alvás között. Most korán kel, más a menetrend a bölcsi miatt, így belefér a több étkezés. Mikor még itthon volt velem, akkor nálunk általában a tízórai maradt ki, mert pont ugyanígy voltunk, ahogy ti: ha tízóraizott, nem ebédelt, inkább korán ebédeltünk.


Egyébként miért lenne hasfájása attól, hogy eszik alvás előtt? :) Szerintem ez csak valami rossz tévhit, amúgy sem csülkös pacalt fog enni, ami megülné a gyomrát. Bölcsiben is mire befejezik az ebédet, már behozták az ágyakat, mindenki rögtön megy aludni utána. Meg hát puding próbája az evés, nézzétek meg, hogy működik-e nálatok, aztán max visszaváltoztatjátok a menetrendet.

nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem hallottam még ilyet vagy gondoltam erre , hogy hasfájása lenne

Inkább abban reménykedtem mindig ha tele a pocak jobban és gyorsabban elnyomja az álom 😅

Kisfiam 2 éves. Már ő sem iszik tápszert, se tejet, se kakót.

Nálunk 7kor vacsizik, fél 8kor fürdik és 8kor már alszik.

nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miert lenne hasfajasa, romlott etelt adsz neki ?

Az enyem 6 korul evett, majd furdes, es 7 kor fekves ( o mar nem aludt 2 evesen napkozben) . 7 kor meg szopi, ugy aludt el.

nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy. Mindig 6-kor vacsizunk, van, hogy elég neki, de van, hogy alvás előtt megéhezik, akkor eszik vmit és ugyanúgy alszik utána, mint amikor nem. 🤷🏼‍♀️
nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Végülis ő is ebéd után negyed óra múlva már alszik.

Köszönöm a válaszokat, kap később vacsit, meglátjuk mi lesz.

nov. 14. 07:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 15 körül van uzsi, 18-19 között vacsi és 20-kor legkésőbb alvás. Szintén 2 éves.
nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!