Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segíséget kérek, hogy altassam...

Segíséget kérek, hogy altassam a 4 éves fiam?

Figyelt kérdés

Elrobtottuk, ezt már most leszögezem. Ilyen kommentek nem is kellenek köszi.


Szóval az első évében köztünk aludt. Az ejjeli szoptatások miatt mindenkinek így volt a legjobb.

1évesen kapott új ágyat, a mi ágyunktól talán 1.5m-re. Akkor szokott le a ciciről.

Elaludni nem akart benne, nem eröltettük. Elaludt köztünk, majd áttettem az ágyába. Aludt reggelig. 2.5 éves volt, mikor megszületett a huga. Ez sem zavarta meg. 3 évesen elkezdte az ovit. Itt is simán mentek az esték. Igaz csak ebédig volt ovis, utána jött haza.

Most szeptembertől ovit váltottunk, mert a helyi bezárt. Szeptemberben még az új oviból is hazajárt délben.

Októbertől elkezdtük az ottalvást. Most novemberrel a hugi ugyan ott elkezdte a bölcsit.


Kb 2 hete viszont a fiam "elromlott"

Az első napokban még az esti átrakás simán ment. De 2óra fele megébredt, onnan csak köztünk volt hajlandó aludni.

Mára oda jutottunk, hogy át sem tudom tenni, mert felkel és ordít.

Hiányzok neki. Pedig tényleg 1.5 méterre van.


Hiába van 200x200as ágyunk, olyan szinten ram mászik, hogy 15cm-n alszok az ágydeszkán. Emellé vergődik, rugdalózik, keresztbe fordul. Hiába szólunk neki, feküdjön már normálisan, 2 perc és kezdi újra.


Én egyszerűen nem tudok tőle aludni. Most ejjel is aludtam kb 3x1 órát tőle.


Hiába kérdezem, mi a baj? Semmi.

Gondoltam arra, hogy ag oviba hogy alszik, túlpiheni magát. Vagy hogy az új környezet. De már szeptember óta oda jár.


Én hétfőn megyek vissza dolgozni. Ki kellene pihennem magam. De így bakker lehetetlen.


Próbáltam, hogy otthagyom az apjával, én átmentem az ő ágyába. Jött utánam. Akkor meg ketten nyomorogtunk az 1személyes ágyon.


Ha barkinek bármi ötlete lenne, hogy tudnánk könnyebben elaltani, vagy hogy maradjon az ágyába, segithetne. Mi amit gondoltunk, mar kindent kipróbáltunk.


nov. 16. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valószínűleg az a baj, hogy sok új dolog jött az életébe és bizonytalan. Új ovi, új gyerekek, új nevelők, új helyzetek..kell neki a megerősítés, a megnyugtató közelséged.


Nem hiszem amúgy, hogy elrontottatok volna bármit, próbálj minél többet beszélgetni vele meg nem tudom az óvónők mit mondanak? Nyugodtan említheted nekik is az otthoni problémákat, mert napközben ők látják mi éri olyan a gyereket.

nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szeptemberben még reggelente sírva ment. Nem voltak barátai

Viszont mára van barátja is, és nem is sír.

Az óvónénit kérdeztem, ő azt mondta, hogy eljátszik ügyesen, másokkal is. Ő semmi negatívat nem tapasztal, szépen beilleszkedett.

nov. 16. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt váltásnál pár hét, egy hónap mikor az amúgy rajtam soha nem alvó gyerekem csak úgy aludt el, hogy rámfeküdt :D Nekem is mondták, hogy tök jól el van, remekül beilleszkedett és teljesen oké minden és mégis a gyerekem ezt nem így élte meg, neki valamiért voltak bizonytalanságai amik ilyen tünetekkel jöttek ki nála, mint a rajtam alvás.

Vagy pld volt hogy mondták neki oviba alvásnál, mikor pityeregni kezdett(nem tud aludni már ebéd után) hogy ne sírjon. Annyira félreértette, hogy bár több mint fél éve volt, ha ágyban van és úgy jön rá a sírhatnék előbb megkérdezi sírhat e...Pedig az óvónő teljesen rendben van, nem durván vagy bántón szólt rá vagy valami..de egy ilyen mondat is előidéz ilyet.

nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3!

És végül mi oldotta meg nálatok? Az idő?

nov. 16. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen az idő, meg sok beszélgetés. De szerintem ha valóban ilyen van a háttérben amit írtam, akkor előbb-utóbb ki fog bukni a gyerekből ha esténként beszélgetsz vele alvás előtt. Nem faggatva csak úgy általánosságban az oviról, hátha nyugis körülmények között jobban megnyílik és elmondja, hogy mi bántja.Illetve ha emlékszel valami negatívra a saját ovis életedből ,akkor azt meséld el neki. Én mondtam neki miket nem szerettem, mért nem és hogy milyen érzések voltak bennem akkor. Nagyon elcsodálkozott rajta, hogy nekem voltak ilyen rossz élményei és utána már apránként jöttek ki belőle a ,,problémák".
nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi kisfiunk 1,5 évesen költözött mellőlünk a saját szobájába, nagyon jól aludt ott. Aztán elkezdte az ovit, nem sokkal utána terhes lettem, nehéz terhesség volt, sokat feküdtem, kórházban is voltam pár éjszakát… visszajött a szobánkba. Annyi különbség van hozzátok képest, hogy nem az ágyunkban aludt, hanem az ágyunk mellé rajtuk a matracot az ágyából. Megszületett a kistesója, ekkor már 4-en aludtunk a szobában, aztán most amikor 4 éves lett egyik napról a másikra közölte, hogy a szobájában szeretne aludni inkább (és a tesója is aludjon az ágyában… 😅). Szóval cirka egy évig ment ez, aztán magától megoldódott, amikor belerázódott az oviba, lett egy legjobb barátja és rájött, hogy velem is minden rendben lesz és a tesója se túrja őt ki.

Gondolom nálatok is a sok váltás áll a dolgok hátterében, idővel megoldódik. Beszélgessetek sokat, hátha úgy előbb…

nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!